• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja To i owo z górnej półki...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
@Mafo - oczywiście, że jest to W123, niestety do moich postów czasem wkradają się błędy merytoryczne.
Tymczasem w mojej kolekcji pojawiła się kolejna Alpina, tym razem na bazie sedana serii 7 E32. Stosunkowo słaba (250-261 koni mechanicznych w zależności od wersji) jak na te gabaryty i jak na to, że jest to Alpina, ale wcale nie oznacza to, że wolna. 7.6 do setki to całkiem niezły wynik.

22. Herpa: BMW/Alpina B11 3.5 (E32)

fullsizeoutput_1253.jpeg

fullsizeoutput_1252.jpeg

fullsizeoutput_1255.jpeg

fullsizeoutput_1256.jpeg

Pozdrawiam!
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
Super ta alpina ,podoba mi się konfiguracja tego modelu ,ciemnozielony kolor lakieru ze złotymi felgami wygląda świetnie (y) ciekawa grafika na bokach i oznaczenia na plus
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Dzisiaj dwa modele. Produkcja wciąż niemiecka, narodowość włoska. Przenoszą nas w złote lata motoryzacji współczesnej, czyli lata 90te. Elektroniki nie używano jeszcze wtedy powszechnie, więc konieczne było mechaniczne dopracowanie pojazdów, design nie był tak generyczny jak teraz a planowane zużycie produktu (jeśli w ogóle występowało) w dziedzinie motoryzacji było praktycznie niezauważalne. Biały to Testarossa (Czerwona Głowica) z serii PC/High-Tech z otwieraną klapą silnika a żółty to '92 348TS (Targa), czyli ogniwo pośrednie między wersją zamkniętą i otwartą. Sprzedawany jako seria Collector's Club od Herpy charakteryzował się również otwieraną klapą silnika oraz zdejmowanym dachem.

23. Herpa High-Tech/PC: Ferrari Testarossa
24. Herpa High-Tech/Collector's Club: Ferrari 348TS


fullsizeoutput_188b.jpeg

fullsizeoutput_18a0.jpeg

fullsizeoutput_189f.jpeg

fullsizeoutput_188d.jpeg

fullsizeoutput_189e.jpeg

fullsizeoutput_18a5.jpeg

fullsizeoutput_189d.jpeg

fullsizeoutput_18a4.jpeg

fullsizeoutput_1889.jpeg

Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Tamte lata to były jedne z najlepszych lat miniaturowych modeli. Herpa robiła rewelacyjne miniaturki. Szkoda, że teraz takich elementów jak otwierana maska, czy też zrobiony silnik nie uświadczysz już w tych maleństwach.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.455 158 2
Dzisiaj mój (chwilowo) ostatni MB od Starmady, tym razem jako klasyczny sedan w kremowym kolorze. Jest to wersja europejska, ale warto wspomnieć, że w ofercie Starmady znajduje się też model odwzorowujący wersję na rynek USA.

21. Brekina/Starmada: Mercedes-Benz W115 450SEL

Zobacz załącznik 469764
Zobacz załącznik 469765
Zobacz załącznik 469766
Pozdrawiam!
Przegladam właśnie twój temat... i ani to model 115 ani 123.
Po krotce 115 protoplasta dzisiejszej e klasy E... najłatwiej poznać po prostokątnych przednich reflektorach.
123 to następca 115 i w Polsce najczęściej spotykaliśmy ten model na taxi w lat 90... nazwaliśmy go również beczką.
A Twój żółty to model W116 czyli pierwsza S klasa. Jest większy od 123 i... Ma podwójne chromowane zderzaki tak najszybciej można poznać różnice.
[DOUBLEPOST=1493449731,1493449006][/DOUBLEPOST]A tu przy okazji ciekawostka....wersja AMG.
Samochód należał do artysty Kapitana Nemo. Samochód dobrze mi znany bo żona tego artysty uczyła mnie w liceum plastyki.
6.jpg
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
@Michał Type_r7 - dzięki za sprostowanie i wzmiankę o kapitańskim MB - nie wiedziałem, że takim jeździł (jeździ?) i że AMG już wtedy dłubało w Mercedesach.
A dzisiaj czas na kolejną parkę, tym razem z Japonii. Przedstawione Toyoty to modele Celica ST i GT (ST można szybko rozpoznać po bocznych pasach biegnących po przedniej części nadwozia). Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze wersji LT, marzy mi się żółta.

25. Brekina/Drummer: Toyota Celica Coupe ST
26. Brekina/Drummer: Toyota Celica Coupe GT


fullsizeoutput_1a1a.jpeg

fullsizeoutput_1a1b.jpeg

fullsizeoutput_1a1c.jpeg

fullsizeoutput_1a19.jpeg

Pozdrawiam!
 

Podobne wątki