• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja To i owo z górnej półki...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#42
Kolejny piękny model. Gratuluję posiadania. Patrząc na te stare miniaturki i porównując je z obecnymi wypustami, to stwierdzam, że Herpa nie posunęła się za bardzo do przodu z jakością i dokładnością. ;)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#44
Dziękuję za komentarze. Fura na niedzielę - czyli kontynuacja tematów włosko-rajdowo-wyścigowych. Model już dość trudno dostępny i ma swoje lata, ale zdobycie go sprawiło mi niemałą satysfakcję i jest to (subiektywnie) jedna z fajniejszych pozycji w mojej kolekcji. Mowa oczywiście o Lancii w malowaniu Martini, którą zna każdy, kto choć trochę interesuje się motorsportem. Do kompletu pozostało jeszcze dorwać Stratosa - jest dostępny w naszej skali, ale nie wiem gdzie, nie wiem ile kosztuje...i dlaczego tak drogo. :D

8. Ricko: Lancia Delta HF Integrale EVO2 (1992) Rally #1 (RICKO38814)

fullsizeoutput_1219.jpeg

fullsizeoutput_1218.jpeg

fullsizeoutput_1216.jpeg

fullsizeoutput_1217.jpeg

fullsizeoutput_121a.jpeg

fullsizeoutput_1215.jpeg

Pozdrawiam i zapraszam na więcej już wkrótce! ;)
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#45
Piękną miniaturkę upolowałeś ;) świetnie się prezentuje,również mogę powiedzieć że jak dla mnie z rajdówek to jest nr. 1 ten samochód.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#46
Lancia Delta w sportowych barwach wygląda rewelacyjnie. Ricko zrobiło naprawdę świetny model. A co do Stratosa, to pozostaje tylko wtórny rynek i zagraniczne portale aukcyjne. No a cena nie będzie niska, bo to produkcja Sparka.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#49
Czas na kolejną ciekawostkę. Firma MGM/Trumpeter w naszej skali nie robiła zbyt dużo modeli, ale jeśli już coś robiła, to zazwyczaj były to miniatury bardzo ciekawych samochodów. Dzisiaj czas na Mercedesa CLK-LM z 1998 roku. Była to rozwojowa wersja maszyny CLK-GTR z 1997 roku. LM w założeniu miał wygrywać 24-godzinne wyścigi Le Mans, jednak okazało się, że zupełnie się do tego nie nadaje. W zamian za to nie miał sobie równych w klasie FIA GT. Napędzał go silnik M119 V8 o mocy około 600 koni mechanicznych a w porównaniu z poprzednikiem miał obniżony przód nadwozia i 4 cylindry mniej.

9. MGM/Trumpeter: Mercedes-Benz CLK-LM (1998)

fullsizeoutput_125a.jpeg

fullsizeoutput_125f.jpeg

fullsizeoutput_1260.jpeg

fullsizeoutput_125e.jpeg

fullsizeoutput_1254.jpeg

fullsizeoutput_125b.jpeg

fullsizeoutput_125d.jpeg

W modelu najbardziej denerwuje brak czerwonych lusterek bocznych, jakie zdobiły oryginał. Reszta do przełknięcia, choć można by mieć zastrzeżenia co do symetrii nadwozia. Pozdrawiam!
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#52
Ciekawy model, chociaż wykonanie niektórych elementów nie jest bardzo szczegółowe. Jenak model prezentuje się ciekawie i potrafi nie odrywać oczów z pola widzenia ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#53
Trumpeter zrobił sporo świetnych modeli, a że niektóre mają pewne niedociągnięcia, to normalne w naszej skali. Piękny pojazd. No i rewelacyjne fotki. (y)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#54
Długo nic nie wrzucałem, ale ostatnio do mojej kolekcji dotarł świetny model, który jest wręcz idealnym przykładem tego, jakie powinno być Lamborghini. Szybkie, groźne, futurystyczne a przede wszystkim żółte. Model to seria PC/High-Tech od Herpy z otwieraną maską i wieloma detalami, których nie posiadają produkcje ze zwykłego High-Tech. Ten model to akurat seria VT a pod klapą najprawdopodobniej drzemie 5.7 - litrowe V12 o mocy 527 koni mechanicznych. Ciekawostką dotyczącą tego samochodu jest to, że wersje z końca produkcji miały przednie światła przeszczepione od Nissana 300ZX.

10. Herpa PC/High-Tech: Lamborghini Diablo VT

fullsizeoutput_13a0.jpeg

fullsizeoutput_13a2.jpeg

fullsizeoutput_13a3.jpeg

fullsizeoutput_13a1.jpeg

Na uwagę zasługuje też fakt, że tym samochodem miała być Cizeta Moroder, ale projekt został odrzucony przez firmę Lamborghini i zaczął żyć własnym życiem.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#59
Prawdziwa bestia włoskiej motoryzacji. Herpa wydała szczególny model w latach 90-tych. Kolor idealnie pasuje do diabełka na czterech kółkach.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#60
Witajcie. Długo się zastanawiałem, czy niżej przedstawiony model zasługuje na miejsce w tym temacie. Przeciw przemawia to, że jest to metalowy odlew i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, ale jest też kilka silnych argumentów za, a mianowicie:
1. Wykonawcą jest BUB - firma o długiej tradycji robienia zabawek i miniatur
2. Model przedstawia Toyotę 2000GT - bardzo rzadki samochód i to w jeszcze rzadszym malowaniu (Sports Car Club of America) z 1968 roku. Jeśli dobrze rozumiem tekst po angielsku, to wchodził w skład Shelby Racing Division a kierowcą tego egzemplarza był Dave Jordan.
3. BUB wypuścił tych modeli tylko 1000 a ja jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z nich.

11. BUB: Toyota 2000GT Racing (SCCA 1968) #23 - Dave Jordan

fullsizeoutput_13a5.jpeg

fullsizeoutput_13a6.jpeg

fullsizeoutput_13a4.jpeg

Model ten występuje też w malowaniu czerwono - białym z numerem startowym 33 i mam nadzieję, że i ten egzemplarz zagości wkrótce u mnie. Pozdrawiam!
 

Podobne wątki