• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TMF - MODELE - NOWOŚCI - ZAPOWIEDZI

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
Próbowałem wyjąć koła z Gagsu aby je zwaloryzować i niestety oderwałem boczny element wózka. Na całe szczęście udało się go z powrotem na wcisk włożyć. Niemniej nie chciałbym drugiego wózka uszkodzić i mam pytanie czy ktoś ma patent jak wyjąć bezproblemowo te koła?
 
OP
OP
TMF

TMF

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Próbowałem wyjąć koła z Gagsu aby je zwaloryzować i niestety oderwałem boczny element wózka. Na całe szczęście udało się go z powrotem na wcisk włożyć. Niemniej nie chciałbym drugiego wózka uszkodzić i mam pytanie czy ktoś ma patent jak wyjąć bezproblemowo te koła?
Niestety nie przewidziano wyjmowania zestawów kołowych z wózków. Jest to powód konstrukcji wózka, aby zapewnić minimalną szerokość i wpisywanie się wagonu w łuki poniżej 450mm. Osie są maksymalnie wsunięte do maźnic. Wózek jest z mosiądzu, więc nie podda się tak jak plastikowy. Jedna strona jest polutowana zaś druga sklejona. Aby wyjąć zestawy trzeba oderwać klejoną część, a potem ją ponownie przykleić.
Można było to rozwiązać jako skręcany śrubką element, ale koszty by wzrosły :) W końcu kto co chwilę wyjmuje zestawy z wózków. Wygrała w tym przypadku ekonomia.
 
OP
OP
TMF

TMF

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dzisiaj w naszej firmie odbyła się pierwsza jazda prototypu parowozu budowy austriackiej seria 229 , w Czechach była to seria 354.0.

Parowóz był eksploatowany na PKP i był to OKl 12.

Prototyp wykonany z mosiądzu.

P1.JPG P2.JPG P3.JPG P4.JPG
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
A czy będą może jeszcze dostępne jakieś modele w malowaniu Cargo? Niekoniecznie niebieskie? Najlepiej z innymi numerami niż te w zestawie jubileuszowym... nazbierał bym takich falsów gromadkę chętnie...
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
A czy będą może jeszcze dostępne jakieś modele w malowaniu Cargo? Niekoniecznie niebieskie? Najlepiej z innymi numerami niż te w zestawie jubileuszowym... nazbierał bym takich falsów gromadkę chętnie...
Z tego co mi wiadomo, to nie będzie. Jeżeli chodzi o inne numery, to TMF wydało dwa pojedyncze wagony (niebieskie Cargo). Ale są już od dawna niedostępne i kupienie ich dziś (nawet z drugiej ręki), to raczej ciężka sprawa.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
"Aktualne informacje na temat produkcji firmy TMF :
- wagon 401K - Gags- modele o numerach katalogowych
od 551410 do 551415 powinny ukazać się w sprzedaży
do końca lutego 2015,

- w drugiej połowie lutego ukażą się także w sprzedaży :
- zestaw trzech talbotów PMT (talbot Fals),
- zestaw pięciu talbotów PKP Cargo (Fals),
- wagony typu 120A będą w sprzedaży w marcu 2015,
- nie będzie produkowany model 120A z oświetleniem, ale
będziemy się starać wykonać oświetlenie we własnym
zakresie (będziemy informować o tym gdy model będzie
już dostępny w sprzedaży),
- trwają też przygotowania do produkcji zapowiedzianych
wagonów pocztowych typu P-VII."

Źródło: ŚMR.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
TMF

TMF

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam

Wagony 401K Gags z numerami kat. 551414 i 551415 od 10 marca w sprzedaży w Świecie Modeli Rybnik.

Jest to ostatnia seria tego modelu.



Pierwsze egzemplarze wagonu 120A trafią do klientów w 4 tygodniu marca 2015 i będzie to jednorazowe kolekcjonerskie


wydanie modelu.


Przyjmowane są jeszcze zamówienia na wagon pocztowy P VII, który ukaże się w limitowanym wydaniu.



Dostępne malowania i przydziały pod adresem: http://tmfactory.pl/Downloads





O trzech nowościach przygotowywanych na rok 2015 poinformujemy w kwietniu 2015.








 

Podobne wątki