• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tkw2 114

  • Inicjator wątku Anonymous
  • Data rozpoczęcia
A

Anonymous

Gość
#1
Witam!
Chciałbym zaprezentować model z mojej kolekcji . Parowóz rodem z Chabówki zrobiony na bazie modelu firmy FLM. Nie bardzo wiem jak na tym forum umieszcza się zdjęcia dlatego dodałem jako załączniki. Model w mojej opinii przyzwoicie wykonany - kosztował masę pracy bo Br 94 ma inny układ kominów. Wykonana też została armatura -jest kilka niedociągnięć jeszcze ale mam nadzieję że to się poprawi z czasem:)np brak uchwytów na skrzyniach wodnych- nie ma też polskiej sprężarki- do świateł też można się przyczepić.....niestety N-ka musi pociągać za sobą pewną sztukę kompromisu...jak ktoś ma pomysł co poprawić to proszę mi napisać:)
 

Załączniki

OP
OP
H

hugwa1

Gość
#2
Za duże tabliczki, ostoja powinna być czarna. Na dobrą sprawę - koła też. Rozrząd - skoro już musiałeś go na czerwono malować - to tylko we wgłębieniach. Białe bandaże wyglądałyby lepiej gdyby były cieńsze. No i zdecydowanie lepiej wyglądałby pomalowany półmatem, z matową dymnicą.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
hugwa napisał(a):
Za duże tabliczki, ostoja powinna być czarna. Na dobrą sprawę - koła też. Rozrząd - skoro już musiałeś go na czerwono malować - to tylko we wgłębieniach. Białe bandaże wyglądałyby lepiej gdyby były cieńsze. No i zdecydowanie lepiej wyglądałby pomalowany półmatem, z matową dymnicą.
rozrząd powinien być czerwony a co do koloru to może i lepiej by wyglądał półmat z matem ale czy Ty widziałeś zdjęcia tego parowozu???- co do reszty oczywiście racja ale jak wspomniałem wyżej kwestia kompromisu....jeśli można - pokaż jakąś swoją pracę chętnie zobaczę pracę mistrza! :devil: bo jakoś w moim modelu nie znalazłeś ani jednej dobrej strony...
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#4
A Ty co, przekwitasz?
Poprosiłes grzecznie:
PiotrB napisał(a):
jak ktoś ma pomysł co poprawić to proszę mi napisać:)
No to napisałem.
PiotrB napisał(a):
czy Ty widziałeś zdjęcia tego parowozu???
Oczywiście.
A czy TY widziałeś STARE zdjęcia takich maszyn w eksploatacji albo po NG a nie jako upudrowanego nieboszczyka?