• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TKt48- lokomotywa towarowa do poc. osobowych.

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#22
Jestem zawiedziony. Nie wiem jak to ująć lepiej, ale książka jest mało... ekscytująca. Połowa to zdjęcia, z czego część jest znana. Brakuje choćby próby zapisania "białych plam" - egzemplarzy dla przemysłu i tych szerokotorowych dla Zastalu. Szukałem dziś w Internecie czynnej TKt w Albanii - znalazłem tylko aktualne zdjęcia tej z pomnika i kilka zdjęć wraków (w tym Dh2 - "Px48" - http://forum.modelarstwo.info/threads/wąskotorowe-klimaty.31882/page-119#post-837598) ale o czynnej nic nie znalazłem. Zdjęcie z pociągiem podpisane jako Mława zrobione w Ciechanowie, różne wielkości czcionek - to, co rzuciło mi się w oczy po pobieżnym zapoznaniu - zdecydowanie psują odbiór.

Generalnie - taki "must have" - ale raczej półkownik. Do przejrzenia i odłożenia. Bez wypieków na twarzy.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#24
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj. W swoich zbiorach znalazłem skan poniższego zdjęcia. Zainteresowało mnie nie ze względu na parowóz, ale raczej na wagon sypialny tuż za nim, sugerujący pociag dalekobieżny. Dodatkowo umiejscowienie skanu w mojej bibliotece może sugerować, że zdjęcie pochodzi z okolic Żagania, a jedyne pociągi jakie w tych rejonach kojarzę, to Warszawa-Żagań i Szczecin-Jelenia Góra. Nie umiem zidentyfikować ani numeru Tekatki ani budynku po lewej, Żagań to nie jest na pewno, może Żary? Ale też jakoś nie bardzo. Pomożecie?
 

Załączniki

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#29
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj. W swoich zbiorach znalazłem skan poniższego zdjęcia. Zainteresowało mnie nie ze względu na parowóz, ale raczej na wagon sypialny tuż za nim, sugerujący pociag dalekobieżny. Dodatkowo umiejscowienie skanu w mojej bibliotece może sugerować, że zdjęcie pochodzi z okolic Żagania, a jedyne pociągi jakie w tych rejonach kojarzę, to Warszawa-Żagań i Szczecin-Jelenia Góra. Nie umiem zidentyfikować ani numeru Tekatki ani budynku po lewej, Żagań to nie jest na pewno, może Żary? Ale też jakoś nie bardzo. Pomożecie?
TAK to Kłodzko Główne.
 

krzy.lok

Znany użytkownik
Reakcje
458 15 0
#31
Witam kolegów. Poszukuję zdjęć parowozu TKt48-122. Czy ktoś dysponuje takowymi i mógłby udostępnić. Ewentualnie, gdzie można takie znaleźć?
 

Podobne wątki