• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TKt48-18 po face liftingu :-)

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#1
Obrazek z Jaworzyny - lekko szokujący:
DSC_1037.jpg

Jak Wam się podoba? Foto z godziny 17:30 sobota 31.08.2013

Pozdrawiam
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#6
Niestety trzeba przyznać, że ten skansen to jeden wielki upadek.... Nie chodzi mi o to że eksponaty zniszczone i jeden wielki bajzel na terenie bo wiadomo że na renowację trzeba mieć kasę. Po prostu przemalowywanie taboru nawet do zdjęć jest ich dewastacją. Dorzuciłem im się parę złotych podczas tej zbiórki na Kilofie ale w sumie nie wiem czy warto.....
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
#7
Panowie,nie przesadzacie troche? skansen dostosował się chwilowo na potrzeby jakiegoś filmu pewnie i stąd te zmiany.Przecież nie zostawią tego na stałe.Druga sprawa,że za taka akcję tez musieli zarobić i bardzo dobrze.Dziś sztywny skansen-muzeum nie przetrwa,muszą byc jak to się dziś mówi "elastyczni".Fajny numer ma ta tekatka,taki szatański pasujący do godła nad nim:)
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#9
tak, tak oczywiście. Może sierp i młot powinni namalować? I jeszcze jedno, Swastyka a nie sfastyka.I jeszcze drugie. Obejrzyj sobie film nazi matki, nazi ojcowie, poleciały gdzieś głowy?
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#10
Nie, ciekawe czy znacie przypadek modelarza z targów w Niemczech jak by go zaposzkowali z swastyke na ramieniu żołnierzyka? Paradoksem jest że Polak chętniej maluje swastyke niż Niemiec, już nawet nie nawiozując do Jaworzyny.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#14
Gdyby filmy o historii produkowane przez Polaków przedstawiały choć w 10% to co naprawdę się wydarzyło nie miał bym nic przeciwko, lecz Polacy nie produkują filmów tak wysokiej jakości żeby stosować jakie ktokolwiek symbole ustrojowe.
Dobrym przykładem jest film Niepokonani, przedstawia to co się zdarzyło a nie romansidło gdzie wojna jest fajnym podkładem, Polacy produkują szmiry, pomijam to gdzie wasza postawa prawdziwego Polaka szanującego swoją Ojczyznę, trudno takie czasy gdzie swastyka nie wzbudza oburzenia (AdrianL co byś powiedział gdybym wpadł do twojego mieszkania i zabił bym ci żonę na koniec powiedział "tak było, taka historia i nikt tego nie zmieni", przecież niewiele to się różni).
 
D

Docteur

Gość
#15
Sfastyke mogli już sobie odpuścić, w Niemczech już by posypały się głowy:mad:
Jaasne, to w takim razie co robi lokomotywa E19 12 w Muzeum Komunikacji w Norymberdze? Ma w sumie cztery orły ze swastyką: po jednym na każdej ścianie czołowej i po jednym na każdej ścianie bocznej. Według tego co napisałeś to dyrekcja muzeum powinna już dawno wylecieć za to z pracy...
 

Załączniki

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#16
Moje zdanie na temat ogólny swastyk jest takie, każda przypominająca III Rzeszę powinna być zabroniona (z wyjątkiem filmów przedstawiających fakty, nie opierających się na nich, lub w celach edukacyjnych), wiem jakie uczucia wzbudzają swastyki widziane przez ludzi pamiętających II WŚ, ja osobiście zawsze byłem przeciwny takim przedwsięwzięcią. Paradoksalnie widziałem na własne oczy jak Niemcy walczą ze swastykami w modelarstwie (i nie tylko), jestem trochę zdumiony tą lokomotywą, możliwe jest że uzyskali specjalną zgodę na uwidocznienie tych symboli, lecz musiał być jakiś powód, cel, czemu takowe zostało wystawione.
 
D

Docteur

Gość
#17
Zapoznaj się może najpierw z paragrafem 86 ustęp 3 niemieckiego kodeksu karnego (http://www.gesetze-im-internet.de/stgb/__86.html) a potem dopiero wypisuj głupoty na temat "specjalnej zgody". Wbrew temu co piszesz w Niemczech można prezentować swastykę (i inne symbole) bez konsekwencji karnych, jeżeli cel tej prezentacji spełnia wymogi powyższego przepisu. Prezentację modeli czy eksponatów muzealnych z czasów nazistowskich można spokojnie do tego katalogu podciągnąć, a stosowane przez niektórych producentów szachownice w miejscu swastyki służą tylko i wyłącznie tzw. "poprawności politycznej" i zapobieżeniu ew. procesom w krajach, gdzie symbole te są zabronione bezwzględnie.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#19
Panowie,nie przesadzacie troche? skansen dostosował się chwilowo na potrzeby jakiegoś filmu pewnie i stąd te zmiany.Przecież nie zostawią tego na stałe.Druga sprawa,że za taka akcję tez musieli zarobić i bardzo dobrze.Dziś sztywny skansen-muzeum nie przetrwa,muszą byc jak to się dziś mówi "elastyczni".
Co nie znaczy że przy kręceniu każdego filmu trzeba maszyny przemalowywać. Jak Wolsztyn wypożyczał parowozy do filmów to odkręcali tabliczki PKP, symbole wieszali, oznaczenia nie wiem czym były robione ale było to usuwalne bez malowania, białe obręcze paprali na czarno żeby się biel w oczy nie rzucała ale nikt parowozu nie przemalowywał. Fakt że obecnie to chyba nigdzie w Polsce poza Pyskowicami nie dba się o malowanie, maszyna powinna być wyczyszczona, wypiaskowana a następnie podkład i farba podobnie jak w modelu a nie smarować 10 warstw na siebie. Nie tędy droga. Tak więc dalej podtrzymuję swoje zdanie że to niszczenie eksponatów.
Co do samej swastyki to akurat jeśli ma to być wykorzystane do celu filmu przedstawiającego PRAWDĘ historyczną to nie mam nic przeciwko.
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#20
Nie przesadzaj. Muzeum za wypozyczenie parowozu i parowozowni zarobilo sześcio cyfrową kwotę :) i z przodu to nie była jedynka. A TKt48 i tak zaraz po gali parowozów idzie do remontu.
 

Podobne wątki