• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TKt2-66

H

hugwa1

Gość
#1
spróbuję upodobnić moją 93



do tej na zdjęciu (stawiam na lata 60-te, ale raczej zgaduję...)



ma piękny, katolicki numer i jest z opola :)
tak na pierwszy strzał gałką wygląda na to, że ma czarną ostoję. jakoś nie mogę się dopatrzyć białych obwódek na kołach napednych. mogło ich nie być.....
 
OP
OP
L

Luck1

Gość
#2
Na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie....

".... (stawiam na lata 60-te, ale raczej zgaduję...) "

Ja stawiam na lata 50-te....
Brak tablicy ostrzegającej przed wysokim napięciem....
Czyli jest to okres przed 1958r.
Mogą zmylić trochę zachwaszczone tory(zawsze uważałem, że w tamtych latach PKP dbało o torowiska), brak dzwonu (jednak z tym różnie bywało niektóre loko. miały go jeszcze w 70-tych latach a na innych w 50-tych już nie było)
Jednak ten typ reflektorów obowiązywał do 63r.
O i tyle moich wypocin....
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#3
dzięki.
z tymi reflektorami to jest pewien ból, bo światłowody w modelu są wyprowadzone bardzo dziko, widać to na fotce modelu - stoją na zderzakach :-/
tak czy siak, zostawić go tak jak jest, będzie to IIIa żeby pasował do pewnego chytrego planu na przyszłość odległą.

rozumiem że nie kwestionujesz domysłów co do koloru ostoi i braku bandaży?
 
OP
OP
L

Luck1

Gość
#4
Co do koloru ostoi to stawiamy (Ja i mój cień ;-) )
na kolor czerwony prezentowanego zdjęcia...
Bardziej prawdopodobne jest ze loko. miała jż zapuszczoną w czasie eksp. niż była już po naprawie głównej i ostoja była przemalowana.
Dlatego w modelu i tak pomalowałbym ją na czarno.
Można również przestrzenie miedzy szprychowe pomalować na czarno aby sprawiały wrażenie lekkości kół
Co do bandaży to zdecydowanie proponuje zrobić czerwone,
biały kolor uwypukli obręcze kół i może to nie ładnie wyglądać na modelu.
 
OP
OP
M

ministerek1

Gość
#5
hugwa napisał(a):
stawiam na lata 60-te, ale raczej zgaduję...
W książce "Die letzte Damfpbahnen in Polen", z której pochodzi to zdjęcie zamieszczone są generalnie foto z lat 1971-75. Słownie 3 są z 1968 i kilka nie ma opisu czasowego
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
no niestety, zdjęcie nie pasuje do modelu - inne rozmieszczenie i ilość kołpaków na kotle.
z tego co poczytałem w "monografii" w ¦K to były trzy "wzory" umieszczania tychże, zależnie od serii produkcyjnej, to na zdjęciu to z środkowej serii.

ale na pocieszenie, w tejże samej monografii znalazłem zdjęcie Tkt2-18 z "arnoldowskim" rozmieszczeniem kołpaków.
"Lokomotywa Tkt2-18 podczas manewrów na stacji Opole, 1962 r. Pięć lat pó¼niej lokomotywa ta została zdjęta ze stanu PKP i przekazana do opolskich ZNTK.
na zdjęciu od tyłu jedyne różnice to reflektory-wiadra, no i podwyższona skrzynia węglowa - tu nawet lepiej, bo po dorobieniu odeskowania, zasypaniu węglem, zamaskuje się ten chyba niezbyt polski wygląd skrzyni (klapy)

inne zdjęcie pó¼noseryjnej/arnoldowskiej Tkt2-6 pochodzi z KWK Pokój w Rudzie śląskiej z 1978 roku. Też ma wiadra.

no niestety, wymiana reflektorów to poważna kombiNacja
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
ministerek napisał(a):
W książce "Die letzte Damfpbahnen in Polen", z której pochodzi to zdjęcie zamieszczone sę generalnie foto z lat 1971-75. Słownie 3 są z 1968 i kilka nie ma opisu czasowego
a czy w tej książce są jakieś zdjęcia Tkt3?
Poszukuję jakiegoś numeru z pełnymi kołami tocznymi, najlepiej z Małopolski. W ¦K jest jedno, poznańskiej Tkt3, ale ma tylni wózek z kołami szprychowymi.
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#8
Misiek napisał(a):
w tejże samej monografii znalazłem zdjęcie Tkt2-18 z "arnoldowskim" rozmieszczeniem kołpaków.
wstaw fotkę tej fotki.....

same kołpaki to nie jest jeszcze dramat, zawsze można dorobić drugi zbieralnik i zmienić okrągłe na kanciaste....czego się nie zrobi dla takiego ładnego numeru..... najwyżej ty zrobisz TKt2-18 i będą dwie opolskie dziołchy :D
 
OP
OP
M

ministerek1

Gość
#10
Misiek napisał(a):
czy w tej książce są jakieś zdjęca Tkt3?
Poszukuję jakiegoś numeru z pełnymi kołami tocznymi, najlepiej z Małopolski.
Jest jedno
Tkt3-38 w Suchej Beskidzkiej. Z przodu szprychy, z tyłu nie widać