• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tkt1 z epoki IIIa/IIIb

Filip7370

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 3 0
#1
Witam,
otóż mam taką oto zagwozdkę. Mam od x lat kupiony model 93 720 ROCO, przymierzam się do zrobienia z niego jakiegoś Tkt1. Problem w tym że jestem antyfanem garnków na pruskich maszynach i chciałbym zrobić model odwzorowujący tę serię parowozów z bardzo wczesnych lat 60-tych albo lat 50-tych. Przeróbka w gruncie rzeczy polega jedynie na przemalowaniu parowozu i doklejeniu blach, chcę pozostawić oryginalne umiejscowienie lamp nad buforami, jak też i pozostawić prądnicę na dymnicy. Tutaj pojawia się pytanie czy ktoś ma w ogóle zdjęcia "Tktetek" z w/w lat służby, czy takie parowozy jeździły na PKP (z takim rozmieszczeniem osprzętu)? Jedyne jakie są dostępne są zdjęcia Chabówskowego eksponatu. Jeśli to możliwe chciałbym też abyście zamieszczali zdjęcie swoich modeli, może coś się przyda.

Pozdrawiam i do usłyszenia.
 

Podobne wątki