• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tillig nowa konstrukcja wagonów typu Y/B70 H0

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#1
Jest podobno już dostępna nowa konstrukcja/nowe opracowanie tych wagonów... Jak na razie jest to 1/2 i 2 DR, odpowiednio Tillig 74912 i 74913, czy ktoś już może posiada? Jak one w rzeczywistości wyglądają? Zrobili je ładnie? Bo na ebay.de znalazłem aukcje z takimi fotkami, że dla mnie to porażka, jeśli to to jest ta nowa konstrukcja...
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#3
W ogóle co to za moda, że producenci oferują swoje produkty ze zdjęciami, znaczy jakimiś wizualizacjami badziewnymi i ja ma w ciemno kota w worku kupować? Nie wiedząc jak w rzeczywistości to się przedstawia?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#4
Tu lepsze zdjęcie... Tillig 74912....
Tillig Y NEW.jpg

Tyle że mi się widzi, iż 74912 o którym wspominasz to model w skali TT. Spójrz na sprzęg modelarski widoczny z drugiej strony.

Za to 74913 to odpowiednik w skali H0 (tu akurat z drugiej strony) i druga klasa....

74913.jpg

I tu widać, że się nie popisali...
Jak patrzę na te modele to znowu muszę powiedzieć, że dalej twierdzę iż wersja TT Tilliga tego modelu nadal jest lepsza...
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#6
Tillig sam napisal, ze to
Tu lepsze zdjęcie... Tillig 74912....
Zobacz załącznik 609818
Tyle że mi się widzi, iż 74912 o którym wspominasz to model w skali TT. Spójrz na sprzęg modelarski widoczny z drugiej strony.

Za to 74913 to odpowiednik w skali H0:

Zobacz załącznik 609819
I tu widać, że się nie popisali...
No właśnie o to mi chodzi... czy to możliwe że w skali H0 model jest gorszy niż w TT? To jakaś paranoja...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#7
Tillig sam napisal, ze to

No właśnie o to mi chodzi... czy to możliwe że w skali H0 model jest gorszy niż w TT? To jakaś paranoja...
Możliwe. Jak widać zresztą...,.
Tak było do tej pory i jak widać Tillig najwyraźniej dalej się tego 'trendu' trzyma... (niestety)....
Moim zdaniem szkoda na to kasy (H0)...

YB/70 to wagon, który w H0 nie ma do tej pory szczęścia w barwach PKP....
To co wydało Roco było fajne konstrukcyjnie, tyle że model pasował do oznaczeń Gorlitz 78, a zrobili jako Bautzen....
Roco mogło by wydać jeszcze raz te modele jako Gorlitz78 i pomalować je w barwach epoki IV. Takie coś chętnie bym kupił.

Co do "liftingu" TILLIG'a to niestety jest to cały czas struganie tego samego krasnala by zrobić go lepszym... niestety to się nie udaje.
Tu jest potrzebna zupełnie nowa forma.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#8
Czyli to zdjęcie na tej aukcji z ebaya, to nie jest przekłamanie i naprawdę pokazuje ten obecny model w H0 jako nową konstrukcje 2018?:eek::oops::rolleyes::mad:
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#10
No to ja mam prośbę, jeśli ktoś dotrze do fotek przedstawiających jak w rzeczywistości wygląda ta ich "nowa" konstrukcja 2018, to ja bym prosił o ich zamieszczenie tutaj :) pomoże to do podjęcia decyzji o niezakupie jak coś :D tego w H0 badziewia...
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#14
Czyli to jest k...wa ten sam j...ny ciągle krasnal :D nawet poręczy przy drzwiach nie chciało im się osobno zacząć montować... nadal odlane... okna nadal te same... nawet już się nie chce tego komentować...
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#18
Formneuheit to sformułownie ostatnio bardzo nadużywane przez producentów modeli :)
Nie ma co przywiązywać do tego zbyt dużej wagi, a u Tilliga to już napewno ;)
 

saabal

Użytkownik
Reakcje
5 5 1
#19
Przecież dach jest osobnym elementem, poijając fakt, że odstaje od reszty, to zdejmowalny dach cofa ten model jeszcze dalej od tych wcześniej produkowanych przez Tilliga
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 9
Tabor 10
Tabor 29
Tabor 10

Podobne wątki