• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Tillig 74726] WRdun 51 51 88-80 036-8

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#24
Nabyłem ostatnio oba Warsy (Tillig 74726 oraz SachsenModelle 14493). Wbrew powszechnej opinii o wysokich cenach zdobyłem za mniej niż 150zł/szt. Tak wiec idzie wyhaczyć okazje ;) Ktoś, kiedyś, gdzieś podał informacje ze jeden z tych wagonów jest mniej dostępny. Może ktoś powiedzieć który?

Poza tym postanowiłem uzupełnić nie co czoło wagonu (Tillig 74726). Tz. Wykonałem kabel od gniazda elektrycznego oraz uzupełniłem czołownice o posiadane dodatki (uproszczone) kranów i sprzęgu od wagonów ACME. Przez co teraz czolo zdecydowanie bardziej mi sie podoba- ten sam zabieg czeka (SachsenModelle 14493). Co do oświetlenia końca wagonu. Wars bywa w środku składu pociągu wiec nie raza mnie "końcówki" :)
 

Załączniki

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#25
Rozmyślając nad tym modelem mam nadzieje że dane będzie nam doczekać kolejnej edycji np za rok lub dwa .Tym razem zz\ innym numerem i datą rewizji z połowy lat 90.
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#26
Wykonałem kabel od gniazda elektrycznego oraz uzupełniłem czołownice o posiadane dodatki (uproszczone) kranów i sprzęgu od wagonów ACME.
Wierciłeś otwory pod sprzęgi?
[DOUBLEPOST=1453037107][/DOUBLEPOST]
Nabyłem ostatnio oba Warsy (Tillig 74726 oraz SachsenModelle 14493). Wbrew powszechnej opinii o wysokich cenach zdobyłem za mniej niż 150zł/szt. Tak wiec idzie wyhaczyć okazje ;) Ktoś, kiedyś, gdzieś podał informacje ze jeden z tych wagonów jest mniej dostępny. Może ktoś powiedzieć który?
Zdecydowanie Sachsenmodelle 14493 jest trudniej dostępny. Nie wszyscy pamiętają, że ten sam model wydano również w malowaniu "papuga" (nr kat. 74686). Ten też nie jest łatwo dostępny.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#27
Dzięki za uświadomienie mnie który wagon jest "cenniejszy". Co do Twojego pytania. Nie, nie wiercilem nic przy czolownicy. Wszystko kleilem na kropelke... Trzyma aż miło :D
 

Podobne wątki