• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Sama zjeżdżalnia ma szerokość może 3-4mm więc te nierówności są na zdjęciu dosyć wyolbrzymione
Jeżeli zjeżdżalnia jest taka wąska to weź kawałek blaszki, takiej jak z elementów fototrawionych, wytnij pasek szerokości 3-4 mm, przyklej i będziesz miał idealną powierzchnię zjeżdżalni.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Nie wiem czy kolega coś poprawiał, ale na tym zdjęciu to rzeczywiście wygląda fajnie (y)
Przepraszam, ale się nie zgodzę. Prawy brzeg tej folii aluminiowej jest poszarpany, tak jakby kolega oderwał ją, a nie przeciął nożykiem. Nie wygląda to fajnie. :( Niby drobiazg, ale z takich drobiazgów właśnie składa się jakość pracy modelarskiej.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Michale, wygląda fajne, ale mam uwagi:
- widzę tynk (bardzo fajny), ale widzę też zakładkę na narożniku ściany... nie masz zamiaru szpachlować?
- okno z poziomym ślemieniem i szprosem pod nim, ale bez szprosu nad... owszem zdarzały się takie wariacje i nadal się zdarzają, ale jakoś mi tu nie pasują.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Michale, wygląda fajne, ale mam uwagi:
- widzę tynk (bardzo fajny), ale widzę też zakładkę na narożniku ściany... nie masz zamiaru szpachlować?
- okno z poziomym ślemieniem i szprosem pod nim, ale bez szprosu nad... owszem zdarzały się takie wariacje i nadal się zdarzają, ale jakoś mi tu nie pasują.
Będę szplachlować. Co do pkt nr 2 to nawet nie wiem co te słowa znaczą:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Ciekawa waloryzacja tego muru. A dach to ma imitować eternit? Jeśli tak, to przydały by się połączenia płyt eternitowych, bo takich wielkich obejmujących cały dach to ja sobie nie przypominam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
@Mafo, takie Kotebi dostarczył. Aczkolwiek bardziej myskskrm żeby kolorystycznie podchodziło pod blachę falistą (eternit to kolor wypłowiały)
Wszystko jedno co ma imitować to pokrycie dachu ale to trzeba pociąć na małe kawałki i położyć na zakładkę, coś w tym stylu jak na fotkach (zaczerpniętej tak na szybko z internetu) poniżej:

Dach eternitowy:

gf-1nQa-QNL1-qP88_azbest-na-dachu-664x442-nocrop.jpg



Dach z płyt falistych:

Plyta_falista_Euronit_(CREATON Polska)_realizacja_3.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
dajcie koledze budować , a nie czepiać się, bo za sto lat nie skończy ,
a tektury się rozpadną się prędzej
Mnie bardziej dzieci (własne) hamują w postępach niż komentarze na forum:) Budynek skończony wiec teraz nic już nie wymyśle ale na przyszłość wezmę sobie powyższe sugestie
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki