• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Pleksi jak najbardziej ale przy wikolu , jeżeli końcówki toru kolega zalał by cyjanoakrylem to do pleksi się przyklei.
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Raczej się nie używa to racja , jak sobie zerkniesz na stronę wcześniej i poczytasz to będziesz wiedział o co chodzi.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Nowy budynek magazynu juz prawie na ukończeniu. Pare smaczków z detalami wnętrza o nowy nabytek po pochlapaniu akrylami lifecolor i pudrami Fallera..

20160630_234721.jpg


20160629_191346.jpg


20160628_065757.jpg


20160616_002959.jpg


Niestety odurzony napojem wyskokowym popełniłem błąd i kopiec palet zalałem kropelką zamiast kleić jedna za drugą. Na szczęście pewnie oprócz mnie nikt tego nie zauważy..
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Odgrzewam własnego kotleta. W trakcie ciszy w temacie zacząłem rozmyślania nad trzecim segmentem. Po pytaniach nt zwrotnic i sposobów podlaczania napędów Mtb (w temacie zasilanie-diorama) w końcu ruszyłem z pracami nad głowicą (to chyba tak sie nazywa) Na chwile obecną wyglada to tak.

Krawędzie peronowe to miks Fallera Hugwy I metody domowej. Zwrotniki Kluby, nepędy podmakietowe jak powyżej już wspomniane od sąsiadów z południa
 

Załączniki

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Magazyn rewelacja, bardzo fajnie się to prezentuje. Jak tylko wagonik otrzyma tory, to bedzie z nich niezła para ;)
Sam bym chętnie tak pobrudził, czy mogę prosić o krótką instrukcję jak i czym?
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.691 58 9
To łączenie torów z rozjazdem na zdjęciu po prawej stronie wygląda mało fajnie.Dobrze by było coś z tym babolem zrobić.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Zgadzam się z kolega @sledz. Niestety chyba że dojdzie do wykolejeń w trakcie jazdy testowych, te "łamania" o których kolega mówi już tak zostaną. Za dużo w chwilę obecną byłoby roboty ze zmianą położenia tych odcinków (niestety użyłem parę odpadów z fleksów, czasami dosyć krótkich i tak to wyszło) żeby że względów czysto estetycznych to poprawiać. Patrząc z perspektywy czasu, następnym razem będę układam dłuższe odcinki (mniej podłączeń podmakietowych) i na pewno nie przypnę choćby małymi gwoździkami co by mi na końcach się nie "rozjechały".
[DOUBLEPOST=1496162747][/DOUBLEPOST]
Magazyn rewelacja, bardzo fajnie się to prezentuje. Jak tylko wagonik otrzyma tory, to bedzie z nich niezła para ;)
Sam bym chętnie tak pobrudził, czy mogę prosić o krótką instrukcję jak i czym?
Pytasz o wagonik czy magazyn?
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Tak samo (tylko trochę szybciej) jak budynek dworca z początków tej relacji

Dworzec to farby akrylowe Life color nakładane pędzlem- głównie z zestawu "railway weathering" i trochę "dust and rust". Najpierw zmieszalem białą z żółtą i czerwoną żeby uzyskać kolor fug i bardzo rozcienczona wodą mieszankę zalewalem ściany. Później z czasem nauczyłem się że resztę packac prawie suchym pędzlem. Jak mi się ńie podobało to szybko ścieralem. Zabieralem się do tego chyba z milion razy zanim uzyskałem to co chciałem ale to pewnie mój brak umiejętności sprawił że wyszło z tego mnóstwo roboty. Wiec więcej było wycierania i wcierania niż malowania gdyż wciąż mi coś nie odpowiadało.

Najpierw początki kiedy przesadzilem z warstwami farb co można sprawdzić w wątku patynowanie budynków gdzie dworzec wyglądał jakby właśnie przeżył naloty bombowcow.
Zobacz załącznik 246051

Zobacz załącznik 246052


Później było tak czyli trochę za buraczano... Zobacz załącznik 246049

nastepnie praktycznie ściągnąłem ile się dało i zacząłem od początku
Zobacz załącznik 246050

Jak wrócę do
domu w przyszłym tygodniu, to pstrykne parę zdjęć budynku
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Podziele się "moim" sposobem na tablicę peronowe. Tak naprawde to bardziej "na chłopski rozum" niż "mój". Więc...potrzebujemy następujące materiały.

Rurki miedziane 0.8mm
lutownica + zdolności manualne (u mnie brak)
Kawałek kartonu.
Excel (wersja bylejaka)
Czcionka "dworcowa"


Drukujemy na drukarce nasze napisy, przyklejamy na wikol bądź klej biurowy napisy do kartonu.

Następnie lutujemy ramę (ja lutuje na plasko z kartonem wpasowanym w ramę).

Po zalutowaniu malujemy na kolor wg uznania uważając żeby nie pobrudzil napisów. I tyle.

Można jeszcze z kartonu zrobić daszek.

Co do wielkości czcionki, to muszę znaleźć plik którego użyłem do formowania (można metodą prób i błędów. W końcu na kartce A4 zmieści się multum kombinacji)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Myślę, że do tekstu to lepszy jest Word i też może być wersja byle jaka, bo to jest edytor tekstu, natomiast Excel to arkusz kalkulacyjny, a jak ktoś nie ma pakietu Office, to może być i WordPad, który jest zaimplementowany w Windowsa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki