• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#44
Z oryginalami to może być problem bo jedyne co mógłbym podglądnać to stacje według norm brytyjskich. Ale jeśli któryś z forumowiczów miałby jakieś zdjęcia/linki to proszę podpiąć, co dla potomnych również było.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#45
Trochę wczoraj i dzisiaj się podłubało. Niestety nie wiem jak dokładnie się nazywają ale testowałem korytka w miedzytorzu (zakładam że na kable od semaforów świetlnych bądź rozjazdów). W tym celu kupiłem zestaw Auhagena ale ostatecznie postanowiłem użyć resztek krawędzi peronowych, które trochę "podgryzlem" w paru miejscach. Doszedł również tor do przyszłej rampy magazynowej na którym ćwiczyłem sadzenie trawy między podkładami i miedzytorzu.

Myślę że będę musiał dodać trochę więcej zielonego w okolicach korytek, bo się trochę gryzie z bujną zielenią dookoła. Zrobiłem błąd i zapomniałem zpatynowac zarośnięty tor zanim użyłem elektrosadzarki więc teraz będę kombinować.

Jak zwykle komentarze i porady mile widziane
IMAG0958.jpg


IMAG0961.jpg


IMAG0964.jpg


IMAG0967.jpg
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#47
Najpierw kwiatki a teraz rdza. Człowiek na chwilę odejdzie pooglądać historyczne wydanie polskiego elektrowozu i wszystko się zaczyna sypać. Już widzę jak następnie wszystko to zacznie krzakami obrastac...
IMAG0990.jpg
IMAG0991.jpg
IMAG0993.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#54
Jak patynowales i czym budynek dworca?
Dworzec to farby akrylowe Life color nakładane pędzlem- głównie z zestawu "railway weathering" i trochę "dust and rust". Najpierw zmieszalem białą z żółtą i czerwoną żeby uzyskać kolor fug i bardzo rozcienczona wodą mieszankę zalewalem ściany. Później z czasem nauczyłem się że resztę packac prawie suchym pędzlem. Jak mi się ńie podobało to szybko ścieralem. Zabieralem się do tego chyba z milion razy zanim uzyskałem to co chciałem ale to pewnie mój brak umiejętności sprawił że wyszło z tego mnóstwo roboty. Wiec więcej było wycierania i wcierania niż malowania gdyż wciąż mi coś nie odpowiadało.

Najpierw początki kiedy przesadzilem z warstwami farb co można sprawdzić w wątku patynowanie budynków gdzie dworzec wyglądał jakby właśnie przeżył naloty bombowcow.
IMAG0735.jpg


IMAG0736.jpg



Później było tak czyli trochę za buraczano...
IMAG0746.jpg


nastepnie praktycznie ściągnąłem ile się dało i zacząłem od początku
IMAG0807.jpg


Jak wrócę do
domu w przyszłym tygodniu, to pstrykne parę zdjęć budynku
 
Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#57
Bardzo ładna ta dioramka, piękniejsza z każdą odsłoną.
Bardzo interesuje mnie trawa zastosowana wokół kozła oporowego, ni zielona, ni wypłowiała.
Jaki producent i nr.kat.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#58
Miki
Zainteresowal mnie Twoj dworzec. Czy mozesz dodac jeszcze kilka zdjec, chyba ze znajduja sie juz w jakims innym watku?
 

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#59
Mam ten sam dworzec i widzę, że popełniłes ten sam błąd co ja z murkami fundamentowymi ... słaba jest instrukcja do klejenia tego bardzo ładnego i dobrze dopasowanego modelu. Jak skleilem podłogę dopiero zauważyłem, ze pomiędzy ścianą powinny być jeszcze murki i ratowałem się podobnie jak Ty
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#60
Masz rację. Ja jednak doszedłem do wniosku że w najgorszym wypadku jakieś zielsko się wrzuci żeby niedociągnięcia zakamuflowac;). A tych niedociągnięć mam jednak sporo. Zacząłem kleić z myślą o patynie jako walorazacji a skończyłem na tym że chce również trochę z wnętrzem pokombinować.. więc na każde dwa kroki do przodu robię jeden wstecz..

Jak już jesteśmy przy budynku, to jak radzicie zrobić firanki, zasłony do okien?
Plus, co jest najlepsze jeśli chodzi o rozpuszczalnik do kleju Fallera. Parę rzeczy po sklejeniu nie wyszły jak chciałem i zostanawiam się nad ich "oderwaniem" i ponownym przyklejeniu

@Zbyszek, jak wrócę do domu to spojrzę na trawę. Na pewno jakaś mieszanka z Nocha, ale muszę zerknąć jakich składników użyłem.

@Kris, nie dość że tylko diorama , to jeszcze "zagraniczna, za dewizy budowana" więc Rzeczpospolita by miała mały pożytek z tych moich wypocin. Po drugie sam proponowales żebym poćwiczyl najpierw na czymś małym, zanim się wezmę za coś większego. To więc ćwiczę ;) w końcu to mój pierwszy raz

Dziękuję wszystkim za miłe słowa!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki