• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#22
Ok, lejek lejkiem (tak przy okazji, masz moze na zbyciu jeden Mattia - bede we Wroclawiu w pazdzierniku), ale czas zaczac myslec w przod nad sadzeniem wielkopowierzchniowym. Moze juz bylo na o tym gdzie na forum, ale jakie trawki, gabki podyspoki paiseczki, krzaczki koledzy proponuja do "zestawu poczatkowego modelgo elektrosadzacza" (czyli czego najwiecej schodzi/ bez czego nie da sie obejsc). Zeby troche ulatwic mowimy o sezonie wiosna/ poczatek lata? Patrzylem na oferty heki/ nocha i ale tego strasznie duzo jest a na czuja nie chce kupowac, bo sie okaze, ze wydalem niepotrzebnie pieniedze na cos, czego nie bede potrzebowal.

Poradzcie prosze?
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#26
Z cyklu, pytan bez liku.. jaki material polecacie do odwzorowania scian wewnetrznych budynku? Probowalem akryle wprost na plastik, ale stasznie jalowa robota. I za duzo farby idzie, wiec ekonomicznie tez sie nie kalkuluje.

Pozdrawiam
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Ładnie to wyszło, nie to żebym był znawcą ale:
mech porośnięty na peronie ładnie by wyglądał z prześwitującymi płytami ( zazwyczaj mech porasta takie podłoża )
jeżeli już mech to kępki suchej trawy i kępki świeżej oddadzą klimat opuszczonego peronu.
te kwiatki wyglądają na liście, można by je rozrzucić na boki torów i dodać drzewo gdzieś niedaleko.
Można by dawać pomysłów bez końca, ważne że coś wyszło ciekawego sam planuje zrobić coś podobnego :).

Nie wiem czy dokładnie taki klimat chciałeś uzyskać ale wyszedł fajny pomysł ciekawie wykonany :).
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#30
Hmmm, rzeczywiście ciekawy pomysl dziękuję za sugestię:) Aczkolwiek, jeśli bym poszedł "w liście", to bym musiał zrobić w innym kolorze, gdyż na chwile obecna peron ma być zasłany białymi kwiatkami. No chyba że mówimy o kwiatach z drzew owocowych które spadają letnią porą.

Niestety wielkość płatków które zakupiłem (Noch) jest troszkę za duża - stąd też wyglądem (a raczej wielkością) mogą kojarzyć się z liśćmi. Myślę o tym żeby je trochę pomniejszych wrzucając do blendera:)
Wciąż nie mam pomysłu jak kwiatki u "zamocować" do trawy. Gdzieś wyczytałem że najlepiej sądzić kwiatki na lakier tyle że nie wiem o jaki dokładnie chodzi.

Co do peronu, to ma wyglądem przypominać taki z którego zabrano już płyty chodnikowe. Następny peron spróbuje zrobić bez mchu który niejako sam tak jakoś wyszedł, jak testowałem wyroby Woodland Scenics

A nastepny peron chciałbym żeby wyglądem przypominał coś takiego

http://forum.modelarstwo.info/threads/jelenia-góra-szklarska-poręba-jelenia-góra.21427/page-5

czyli ziemia i wydeptana trawa
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#39
Dziekuje za sugestie. Ja w chwili obecnej czekam na dostawe humbrol varnish matt. Zobaczymy czy nastepne kwiatki beda mniej lisciaste po uzyciu blendera i lakieru
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki