• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#62
Bardzo interesuje mnie trawa zastosowana wokół kozła oporowego, ni zielona, ni wypłowiała.
Jaki producent i nr.kat.
Będę strzelał, ale wydaje mi się że jest to mieszanka Mininatura hay long, 4,5 mm plus Grass flock 2mm. Możliwe że dodałem również Nocha Scatter Grass Meadow.

Hay long
IMAG1029.jpg


Grass flock
IMAG1030.jpg


Noch
IMAG1031.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#65
Mnie interesuje metoda na tak ładnie zwaloryzowany budynek :) ?
Dzieki za mile slowa. Spojrz prosze na poprzednia strone - tam staralem sie wytlumaczyc co i jak zrobilem. W wielkim skrocie farby akrylowe w odcieniach zolci, brazu czerni i bialego to u mnie byla podstawa - a pozniej to juz packanie prawie na sucho.

Przed rozpoczeciem patynowania rozpoczalem watek "Ceglane budynki stacyjne" w celu podgladniecia w naturze jak takowe moglby byc odwzorowane na makiecie. Polecam przegladnac - a juz cos ciekawego tam znajdziesz dla siebie!

Jakby co to pytaj

pozdrawiam
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.948 24 8
#67
Przed rozpoczeciem patynowania rozpoczalem watek "Ceglane budynki stacyjne" w celu podgladniecia w naturze jak takowe moglby byc odwzorowane na makiecie. Polecam przegladnac - a juz cos ciekawego tam znajdziesz dla siebie!

Jakby co to pytaj
... Ja tez tam chetnie zerkne, bo srodek tez zrobiles bardzo fajny.(y)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#68
Ostatnio bawiłem w waloryzacje zestawu wagi i skrajnika (?). Chyba trochę "przerdzawilem" zestaw, gdyż skrajnik wygląda jakby zaraz miał się rozpaść na kawałki ( co nie jest dalekie od prawdy, gdyż maszt już musiał być ratowany kropelka)

Wszystko jeszcze da się zmienić jakby co. W końcu testujemy:)

DSC_0931.JPG
DSC_0932.JPG
DSC_0933.JPG
DSC_0934.JPG
DSC_0935.JPG
DSC_0936.JPG
DSC_0939.JPG
DSC_0940.JPG
DSC_0942.JPG
DSC_0943.JPG

.
 
Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#71
No sam mam zgryz, stąd moje pytanie. Sygnał okrągły to bez wątpienia sygnał zamknięcia toru Z1 / Z2 (ogólnie na kolei to, co jest poprzeczne często oznacza jakiś zakaz, to co skośne lub pionowe "uchylenie zakazu". Problem jest z tymi wskaźnikami o kształcie rombu. Ich kolor może sugerować wskaźniki dla linii zelektryfikowanych El...(tu odpowiedni numer) czyli odpowiedniki naszych aktualnych We. Tyle, że są dwa problemy: pierwszy - po jaką trąbkę wstawiać wskaźniki dla elektrowozów przy wyjeździe z bocznicy i to jeszcze przy skrajniku? Po drugie, akurat takich znaków w grupie El... nie było. Były nieco inne a te, to tak jakby odbarwić obowiązujące aktualne wskaźniki We2a /We3a (opuścić/podnieść pantograf). Ostateczny więc wniosek jest taki: Nie wiem. Musimy poprosić kogoś kto wie więcej.
To, co pisałem, że jakby sobie przeczą to takie ułożenie skrajnika w której jeden znak zakazuje (tu jakby "podniesienia pantografu - pod skrajnikiem (n)) a drugi pozwala na jazdę :niepewny:.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#72
no to mam zagwostke, bo nijak uzasadnić tych oznaczeń nie mogę:/ Może przykleiłem do góry nogami?:oops:

skrajnik i waga jest produkcji zza Odry wiec może oni takie rzeczy używają (zauważyłem ze z jednej strony ten "rombowy" znak jest przyklejony odwrotnie. Nie wiem czy tak ma być. Może bardziej wyuczeni się wypowiedzą)

pozdrawiam
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#73
Jeśli to ma być PKP to może po prostu zajrzeć do Ie-1(E1) czyli przepisów o sygnalizacji!? Lektura tej podstawowej instrukcji szybko wykaże, że... u nas żadnych wskaźników dot. skrajników nie ma. Są natomiast przy wagach wagonowych (i zawsze były). Mają wygląd mechanicznej tarczy zaporowej lub wskaźnika Z1 i maja dwa obrazy: kreska poziomo - zakaz wjazdu na wagę lub: kreska pionowo - wjazd na wagę dozwolony. (Michał i Ty tego nie wiesz!!!!)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#75
(Michał i Ty tego nie wiesz!!!!)
Przepraszam, przepraszam, przepraszam :oops::love: Chciałem raczej wzbudzić uczucie dumy u mojego Mistrza (jak mówimy między sobą "u Szefa Wszystkich Szefów"), że kombinuję, rozważam ale wyszło jak zawsze :cenzura:. Mikl przperaszam, że zakłócam Twój wątek ale chyba widzisz, że warto było - (y)
 
Ostatnio edytowane:

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#77
Miki, na zdjęciu jest dokładnie to o czym pisałem, a "Michał!" dotyczyło oczywiście bstoka70 bo wiem, że on jest Michał, a że i Ty tak masz na imię to nie wiedziałem(n);).
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#78
W tonie podobnym do "co można zrobić z zużytego taboru" skleciłem taki to oto magazyn w stanie wskazującym na stan początkowego rozkładu. Projekt wstępny kupiony w necie w formacie pdf ( amerykańska budynek stacyjny), okna framugi i ściany to auhagenowskie produkty. Dach (a przynajmniej jego część) i drzwi oraz podłoga to organy ze starego magazynu albo Vollmera albo Auhagena.

Jak zwykle proszę o porady jak go ulepszyć
IMAG0191.jpg
IMAG0190.jpg
IMAG0189.jpg
IMAG0181.jpg


A tu w miejscu przeznaczenia

1420393883042-1093730199.jpg
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#79
W tonie podobnym do "co można zrobić z zużytego taboru" skleciłem taki to oto magazyn w stanie wskazującym na stan początkowego rozkładu. Projekt wstępny kupiony w necie w formacie pdf ( amerykańska budynek stacyjny), okna framugi i ściany to auhagenowskie produkty. Dach (a przynajmniej jego część) i drzwi oraz podłoga to organy ze starego magazynu albo Vollmera albo Auhagena.

Jak zwykle proszę o porady jak go ulepszyć
Zobacz załącznik 258231 Zobacz załącznik 258233 Zobacz załącznik 258234 Zobacz załącznik 258235

A tu w miejscu przeznaczenia

Zobacz załącznik 258236
A co ten dach taki pozlepiany z różnych kawałków. Te dziury w dachu zlikwidujesz czy to tak celowo? Pozatym budynek mi się podoba.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
#80
Przyłączam się do pytania Artiego. Jeśli ten dach tak celowo zrobiony, to naprawdę rewelka (y)

Poza tym generalnie git i ciągle kibicuję :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki