• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Moze w takim razie "urwę" te krzyżujące się elementy :D
Mówiąc szczerze zaczynam się przychylać do teorii kolegi Andrzeja i zgadzam się ze takie krzyżujące się elementy nie są standardem w konstrukcjach mostów kratownicowych - ja przynajmniej buszująca po internecie takowych przykładów nie znalazłem

Druga wersja to w ogolę olać luki i zrobić most z sama kratownic pomostu jezdnego z barierkami!
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
To ,że baardzo , bardzo rzadko występują " krzyżaki " konstrukcyjne z żelbetu w mostach, to nie znaczy że w ogóle ich nie ma, przykładem "krzyżaka" żelbetowego dużych rozmiarów będącego integralnym elementem (elementami) w konstrukcji żelbetowego mostu , jest most Arrabida w Porto .
most_arrabida2.jpg


Fajnie mieć na makiecie coś nietypowego czytaj- oryginalnego.
Coś musiało być na rzeczy ,że Kolega mikl wybrał z dość sporej oferty różnych firm modelarskich produkujących modele mostów i wiaduktów akurat taki model kontrowersyjny , ale moc modelarskiej wyobrażni zniesie wszystko nawet tak badziewny wyrób firmowy . Mikl budowlę ( most) masz gotową teraz spatynuj ją i tylko Ty będziesz właścicielem tak ciekawego w historię mostu kolejowego żelbetowego z kratą systemu Clark'a.
A tak w ogóle to można by było się "zabawić" w obliczenia , czy taki most , który posiada Kolega mikl ma racje bytu jako żelbetowy.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
No nie wiem drogi Hoart'cie. Ten most z twego postu to zupełnie inna konstrukcja (z jazdą gora) nad jakimś kanionem....
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
To przykład nie na taką samą konstrukcję mostu jaką Ty masz ,-tylko przykład na występowanie "krzyża" żelbetowego w ogóle w technice budowy mostów z żelazobetonu.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Tylko że w tej formie chyba nie robi się konstrukcji żelbetowych - żelbet ma doskonałą wytrzymałość na ściskanie, a na rozciąganie prawie żadną, a ten wiadukt / most jest w dużej mierze rozciągany. tu przykład stalowego z krzyżulcami - miejscowość Reda w kierunku na Hel,
 

Załączniki

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
A wiec do wyboru są następujące pozycje

1) Plichowice
20210223_082113_copy_3024x2268.jpg

2) nie-Plichowice
20210223_082254_copy_3024x2268.jpg

3) jak wersja 2 tylko bez łuków
20210223_083516_copy_2116x2821.jpg
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Mostu ciag dalszy.. WWScenics przyznali sie bez bicia ze sobie wymyślili ten most. A wiec ja tez postanowiłem sobie "podomyslac" i zacząłem rwać co mi nie odpowiadało. Uciąłem wiec krzyzujace się dźwigary. Dodałem pasy tym które pozostały, aby nabrały przestrzenności udając teowniki. Moze jeszcze dodam nitowanie tu i ówdzie. Na zdjęciu jeden luk po przeróbce (na pierwszym planie). Z tyłu oczekujący cięcia
20210225_090939_copy_3024x2268.jpg
 
Ostatnio edytowane:

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Teraz jest zdecydowanie lepiej, powiem nawet, że zaczyna wyglądać dobrze.
Ta łuszcząca się farba na przemian z wykwitami rdzy dodaje autentyczności.
Edit: popraw jeszcze "ówdzie" zanim Cię A.H. dopadnie ;)
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Żeby nie było, że Polska kolej tylko facetami stoi. Małgorzata juz na służbie.

Boję się że że względu na jej aparycję potencjalnych pasażerów nagle tez przybędzie i w Tamzynowie Wlk, zaczną się za moment ekspresy zatrzymywać...

20210515_234500.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki