• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Testowa diorama

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Nie widziałem w środku pustki, tak pięknej, odmalowanej po "miejsku" drogi asfaltowej, która się kończy na przejedzie, przechodząc w zwykłą gruntówkę.
A Ty?
Ja też nie, ale przyznaję że w życiu mało widziałem. Zabrakło mi papieru ściernego więc postanowiłem spróbować z drogą gruntową. Zrobiłem z tego poligon bądź jak kto woli testową dioramę. Jak się pozbyć " miejskiego" klimatu drogi?
 
Ostatnio edytowane:

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
Biorąc pod uwagę szerokość drogi i jej oznakowanie, to bardziej zgodny z rzeczywistością efekt uzyskasz asfaltując ten kawałek drogi gruntowej.
A jeśli zależy ci na tym gruncie, to zaasfaltuj przynajmniej na odcinku kilku metrów od przejazdu. Bo jak ekipa remontowała/modernizowała przejazd, to na pewno robiła to kompleksowo, po obu stronach toru. Dalej (poza terenem PKP) droga ma już innego właściciela (gmina) więc tam zmiana rodzaju nawierzchni byłaby już łatwiejsza do przyjęcia.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Jak się pozbyć " miejskiego" klimatu drogi?
Odpowiedź jest prosta, zawiera się w pytaniu,czy widziałeś na takim zadupiu tak wymalowaną szosę przed przejazdem, już linia przerywana, graniczy z luksusem.
Polecam wycieczkę w teren i pilną obserwację.
Ale jak poligon to poligon, do asfaltu się przyczepić nie można, ale coś nie gra w całości.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
@Paweł R. Przejazdy kolejowe z chęcią bym pozwiedzal, ale u mnie na codzień znaki poziome malują żółtą farbą i jeżdżą po złej stronie. Rzeczywiście gdyby może droga była węższa to taki przełom w konstrukcji drogi byłby bardziej do przyjęcia. Do tego może zamaluje większość linii ciągłych co by nie wyglądało jak droga wojewódzka a bardziej jak gminna.

@t_domagalski - to co piszesz też jest warte rozważenia. Wspomnę tylko że namiastek tego o czym wspominasz już jest, tyle że w wersji 2m od płyty
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
Osobiście dorobił bym asfalt z drugiej strony i oczywiście z równie pięknym miejskim malowaniem. Dołożył bym jeszcze stop bo jednak coś tam będzie jeździć. Ale niestety przy samym przejeździe linia ciągła jak że stopem. Albo przerywana i znak informujący że droga będzie zamykana przez załogę pociągu.

Odnosząc się do miejskiego stylu jak najbardziej pasuje. Dziś gdy coraz więcej drug gminnych jest remontowanych przejazdy nawet w polu mają ładne malowanie i asfalt. Zapraszam na podasie.

Reasumując zrób asfalt z drugiej Mańki i będzie miodzio!
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
Znak G-3 czyli tzw. świętego Andrzeja jeżeli występuje tylko sam jedynie informuje o tym że zbliżamy się do skrzyżowania z jednym torem i nie wymusza zatrzymania i wskazuje ewentualne miejsce zatrzymania.
przykład:
https://www.google.pl/maps/@53.4688891,22.6622248,3a,75y,160.12h,80.77t/data=!3m7!1e1!3m5!1sbqsNEF8U3MLcF6cZfKwM5Q!2e0!6s//geo2.ggpht.com/cbk?panoid=bqsNEF8U3MLcF6cZfKwM5Q&output=thumbnail&cb_client=maps_sv.tactile.gps&thumb=2&w=203&h=100&yaw=356.6369&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656

Dlatego nie widzę zasadności przerywanej linii w poprzek drogi. (ale to tylko domysły)


Znak T-10 czyli prostokątna tabliczka w kolorze żółtym z czarną lokomotywą w połączeniu z znakiem "niebezpieczeństwo" informuje o tym że zbliżamy się do skrzyżowania z bocznicą zakładową albo czymś takim. Ruch samochodowy jest zamykany przez załogę pociągu podczas przetaczania. Również nie wymusza zatrzymania.
przykład:
https://poranny.pl/ulica-baranowick...-przed-torami-zdjecia/ga/11730270/zd/22434274

Tu na jednym zdjęciu widać linię ciągłą po wcześniejszym zestawie znaków ze stopem. obecnie niema tam linii miejsce zatrzymania wskazuje chyba ten znak.


P.S świetna jest ta nowa droga z asfaltem z obu stron.
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
Tak tak już wiem. Ale jak napisałem pierwszy post w tym wątku nie wiedzieliśmy jeszcze że będzie to przejazd z sygnalizacją. Był tylko krzyż. A potem odpowiedziałem dla pana Andrzeja. Chyba że mi coś umnieło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki