• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta TERMINAL

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Bardzo mi się podoba już na tym etapie ten statek, trochę zazdroszczę możliwości i umiejętności.
Patrząc na niego przypomina mi się film o Kapitanie Filipsie i piratach z Somalii.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Odpowiadając na pytanie kolegi daromaro :
Rzeczywiście ten typ drzwi powinien odstawać od nadbudówki jakieś 0,5 mm. Przyznam się , że nawet o tym nie pomyślałem.
Generalnie nie tylko do drzwi można się przyczepić. Barierki , schody , wciągarki kotwiczne i pozostałe wyposażenie pokładu nie będą w 100 % wierne z oryginałem. Po pierwsze w necie nie ma pełnej dokumentacji tech. Po drugie czas wykonania takiego wiernego modelu był by długi.
Moim zamysłem jest stworzenie w „ miarę „ przyzwoitego terminala . Sam statek wzorowany jest na Eugeniuszu Kwiatkowskim ale bez dwóch dźwigów na burcie . Takie uproszczenie zastosowałem . Docelowo w terminale będzie jeden lub dwa dźwigi do rozładunku kontenerów. Statek będzie miał barwy i oznaczenia Maerska i będzie się nazywał się Alabama ( jest trochę podobny )
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Witam
Odpowiadając na pytanie kolegi daromaro :
Rzeczywiście ten typ drzwi powinien odstawać od nadbudówki jakieś 0,5 mm.
Troche modeli okretow/statkow zbudowalem i dlatego zwrocilem na to uwage. To nie jest CZEPIANIE sie jak tu niektorzy koledzy twierdza. Wydaje mi sie, ze ladniej by to wygladalo - i tyle. Zawsze takie drzwi mozna wyciac laserem z PS lub preszpanu 0,5mm. Dorobic zawiasy i klameczki 3D, ktore daly by klimat. Ale uproszczenie tez jest OK.

W 99% (domyslnie) drzwi odstaja ale sa tez drzwi, ktore nie odstaja.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Już myślałem, że temat umarł, a tu nagle WOW!!! :eek:o_O:eek:o_O Normalnie szczena spadła na podłogę... :eek:o_O:eek:o_O
Zrobiłeś niesamowitą modelarską pracę. (y) Jestem pod wrażeniem... Pełen szacun Jarku. (y)(y)(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 0

Podobne wątki