• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TERMINAL

RaFuS

Znany użytkownik
Bardzo mi się podoba już na tym etapie ten statek, trochę zazdroszczę możliwości i umiejętności.
Patrząc na niego przypomina mi się film o Kapitanie Filipsie i piratach z Somalii.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Witam
Odpowiadając na pytanie kolegi daromaro :
Rzeczywiście ten typ drzwi powinien odstawać od nadbudówki jakieś 0,5 mm. Przyznam się , że nawet o tym nie pomyślałem.
Generalnie nie tylko do drzwi można się przyczepić. Barierki , schody , wciągarki kotwiczne i pozostałe wyposażenie pokładu nie będą w 100 % wierne z oryginałem. Po pierwsze w necie nie ma pełnej dokumentacji tech. Po drugie czas wykonania takiego wiernego modelu był by długi.
Moim zamysłem jest stworzenie w „ miarę „ przyzwoitego terminala . Sam statek wzorowany jest na Eugeniuszu Kwiatkowskim ale bez dwóch dźwigów na burcie . Takie uproszczenie zastosowałem . Docelowo w terminale będzie jeden lub dwa dźwigi do rozładunku kontenerów. Statek będzie miał barwy i oznaczenia Maerska i będzie się nazywał się Alabama ( jest trochę podobny )

daromaro

Znany użytkownik
Witam
Odpowiadając na pytanie kolegi daromaro :
Rzeczywiście ten typ drzwi powinien odstawać od nadbudówki jakieś 0,5 mm.
Troche modeli okretow/statkow zbudowalem i dlatego zwrocilem na to uwage. To nie jest CZEPIANIE sie jak tu niektorzy koledzy twierdza. Wydaje mi sie, ze ladniej by to wygladalo - i tyle. Zawsze takie drzwi mozna wyciac laserem z PS lub preszpanu 0,5mm. Dorobic zawiasy i klameczki 3D, ktore daly by klimat. Ale uproszczenie tez jest OK.

W 99% (domyslnie) drzwi odstaja ale sa tez drzwi, ktore nie odstaja.