• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta TERMINAL

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#43
Kurde, nie widziałem tego tematu wczesniej, ja piernicze, poszedłeś po całości, ja się męczę z małą stacyjką a Ty pierdyknąłeś sobie stateczek, i to nie jakiś kuter rybacki (y):D Piękna robota, ale mam też pytania. Nie machnąłeś sie w opisie ze statek bedzie miał 170cm, jak patrze to moja żona by sie chyba tak nie zmieściła wiec może chodzi o 107cm? Drugie pytanie, gdzie kupujesz taka dużą plexe? Market bo allegro to przeważnie arkusze a4, do wiginania podgrzewasz ją? Wychodzi Ci to PIĘKNIE!!!!!(y)(y)(y)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#44
Witam
Co do długości to wymiar 170 cm jest właściwy. Materiał z którego wykonuję model to popularny polistyren Hips. Można go formować na " gorąco "ale bardzo ostrożnie. Stosuję go bo jest wdzięcznym materiałem, łatwo si e obrabia i porządnie skleja klejem do plastiku np. Revelem. Ja kupiłem arkusz takowego hipsa o grubości 1 mm w firmie/sklepie który sprzedaje różnego rodzaju tworzywa sztuczne począwszy od plexi po poliwęglany.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#45
No to będzie na żywo niezły kolos! (y) Revell Contacta tak dobrze klei plexe? Miałem z nim problemy przy H0. Czyli rozumiem że kupiles wiekszy rozmiar niż A4, ale scianki działowe to chyba 5mm?
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#48
Statek czeka na cieplejsze dni - trochę chłód doskwiera w garażu!!! Za to przygotowałem klisze z drzwiami, bulajami , otworami wentylacyjnymi, barierkami i schodami. Wyjdzie słońce to coś podłubię.
Ale temat nie stoi w miejscu . Każdy terminal ma swoja logistykę. Mój oprócz ciągników terminalowych zaopatrzył się w naczepy . Jedna z naczep to Rolltrailer 40' o nośności 60 ton , druga to naczepa do kontenerów 45'. Materiał to oczywiście blaszka 0,2 mm , koła Herpy i trochę hipsu. Do rolltrailera zmuszony zostałem do zrobienia specjalnego uchwytu o nośności 45 ton.

IMG_3616.JPG


IMG_3617.JPG


IMG_3619.JPG


IMG_3621.JPG


IMG_3623.JPG


IMG_3624.JPG


IMG_3626.JPG


IMG_3629.JPG


IMG_3630.JPG


IMG_3632.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.346 108 2
#49
Łe blaszane badziewie , nie ma to jak plastik :ROFL::ROFL::ROFL::ROFL:
A tak na poważnie jak zwykle piękna robota , dopracowane te zestawy że teraz już czas na seryjną produkcje (y)(y)(y)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#50
Po prostu brak mi słów ja patrzę i widzę jakie sprzęty tworzysz. Mistrzostwo świata i okolic jak dla mnie. Oglądam, podziwiam i zazdroszczę umiejętności, warsztatu i modeli.(y)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#51
A ja oglądam podziwiam i podpatuję , nie będę ukrywał, że czekałem na to jak ugryziesz temat tej roll coś tam to niskie :D
 

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Ło kurczę :eek: Świetne są te naczepy - ciągnikami tworzą piękny zestaw a kontenery dopełniają całości - patrząc na zdjęcia nie powiedziałbym, że to samoróbka - wyglądają jak prosto z fabryki :) Gratuluję umiejętności czekam na kolejne efekty prac ;)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#59
Oj, za dużo nie pokazałeś , jeszcze widzę mgła tajności ale trawione drzwi całkiem fajne ale ta barierka superowa.!!!
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#60
Kolejna dobra robota, barierki bardzo mi sie podobaja, sa idealnie równe, pewnie nie są z drucika ze zwoju chyba ze je idealnie rozciagnąłes? Mozesz zdradzic co za metoda? :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 0

Podobne wątki