• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta TERMINAL

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#22
No , wyburzania chałupy nie przewiduje. Staram się zachować zdrowy rozsądek. Mój parking ma 240 x 160 cm i można swobodnie się poruszać. Więc cos w tym stylu zrobię.
Co do garażu to przypomniała mi się anegdota. Pewien gość zbudował sobie garaż, po wjechaniu do środka nie mógł otworzyć drzwi z powodu braku miejsca!!!
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#25
Witam
Z powodu nawału pracy , tempo robót zdecydowanie straciło na impecie. Udało mi się zrobić obie burty i wyprofilować dziób. Zostało jeszcze wyprofilowanie dolnej części i zacznie się szpachlowanie. Z rufa będzie mniej roboty.
Ale temat nadal aktualny . W między czasie kompletuje tabor , głównie gabaryty i lohry do przewozu pojazdów. Wyszukałem w necie trochę materiałów dotyczących transportu wewnątrz terminalowego. Będę musiał zrobić ciągniki i specjalne naczepy. Co do naczep to dorwałem rysunki techniczne i nie będzie problemy z ich zrobieniem. Ciągniki prawdopodobnie będą z Terberga albo Mafi.

DSC01616.JPG


DSC01617.JPG


DSC01619.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.355 108 2
#28
Super to wygląda , mam pytanko myślałeś nad tym by jedna burta lub kawałek burty była przezroczysta z pleksi, widać by było wtedy co się dzieje w środku.
Jestem pod wrażeniem tego kolosa.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#29
... myślałeś nad tym by jedna burta lub kawałek burty była przezroczysta z pleksi, widać by było wtedy co się dzieje w środku.
To co proponuje Brodagaz to świetny pomysł i dawałby zdecydowanie większe pole do popisu dla twoich umiejętności i wyeksponowania pokładu czy nawet dwóch wewnątrz tego promu a na nim róznego rodzaju sprzętu oraz sposobu jego "załadunku". Według mnie pomysł genialny i wart rozważenia.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#30
Przyznam , ze nie myślałem o takiej wersji. Ale myślę , że zrobienie przezroczystej burty wiązało by się z dużym nakładem pracy związanym z międzypokładami. Może i by to fajnie wyglądało , ale prom ten ma być tylko elementem większej całości , tłem do tego co istotne, czyli pojazdów . Żeby zrobić międzypokłady musiałbym mieć dokumentacje tech. bo tak amuzo to mi się nie chce robić i psuło by realizm terminalu. Dzięki za sugestie ale i tak przy tym promie w tej konfiguracji jest trochę do zrobienia.
 

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#31
Jarek kurde że ty jesteś" polski" to mamy szczęście wszyscy. Myślałem że takie cuda I bajery będę tylko na zagranicznych stronach mógł podziwiać a tu proszę!☺
 

Sebastian CH

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#32
Szczęka opada. To co już jest zrobione powala, a jak czytam o planach to nie więżę co się kroi. Czekam na dalszy ciąg. Wypada pochylić czoło przed warsztatem.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#33
Witam
Powoli prace przy kadłubie zbliżają się do końca. Zeszło mi trochę czasu na szpachlowaniu ale myślę , że efekt końcowy będzie zadawalający.

IMG_2035.JPG


IMG_2036.JPG


IMG_2038.JPG


Jeżeli ma być to terminal z prawdziwego zdarzenia to nie może zabraknąć specjalnych ciągników to transportu wewnętrznego. Zakupiłem w tym celu zestaw do samodzielnego złożenia , ciągnika Terberg. Części wycięto na frezarce cnc . Instrukcja przejrzysta więc zestaw udany.

IMG_2046.JPG


IMG_2047.JPG


Ale ...... Ze względu na to że głupio by wyglądał terminal z jednym ciągnikiem , postanowiłem wykonać taki sam ale z blaszki .Co pozwli mi powielać model. Ściągnąłem z neta rysunek i okazało się , że kabina zakupionego zestawu jest za długa, otwory na szyby nie takie i parę mniejszych niuansów. Usprawiedliwieniem może być fakt , że technika cnc nie pozwala wszystkiego wykonać w tak małej skali. Średnica freza użytego do wycięcia elementów to 0,6 mm.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#39
Fotki pokazują ogrom prac jakie już włożyłeś. Fajnie się już prezentuje. Terberg bardzo ciekawy. Ja też byłbym chętny na taki z blaszek.:)
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#40
Kilka takich Terberbergów kręci się w moich okolicach. Dwa są na Rabenie, więc gdyby kiedyś udało mi się takiego dorwać i złożyć to byłyby dwa "placowe". :D
Ale do rzeczy, kadłub to dla mnie mistrzostwo, już w tym wydaniu. Trzymam kciuki za realizację całego projektu! (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 0

Podobne wątki