1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

TERMINAL

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika jarekom, 16 Lutego 2014.

1. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Witam.
    Zakładam ten temat , ponieważ od dłuższego czasu kołacze mi się po głowie , aby zrobić makietę w tym klimacie. Geneza makiety sięga jeszcze starego forum, gdzie z Nikosiem i Miłoszem mieliśmy taki pomysł aby stworzyć większy projekt makiety.
    Na początek mam zamiar zrobić kawałek terminalu przeładunkowego dla różnego rodzaju towarów - samochodów, kombajnów i różnego typy gabarytów. Inspiracja do stworzenia czegoś takiego była moja wizyta w belgijskim terminalu Knokke i jedna ze stron internetowych gdzie pasjonat ciężarówek wstawia zdjęcia z terminalu z Bremen. Potem czs przyjdzie na kontenery.
    Aby był kawałek portu nieodzownym elementem musi być statek. Wybór padł na samochodowiec Elbe Highway. Jest to statek typu ro-ro . Mieści tylko 2107 osobówek. Na mojej makiecie będzie jednostką uniwersalną do przewozu wszelakich ładunków. Wybór był prosty z jednego powodu - można go zrobić z papieru w skali 1:400. Poszedłem na skróty i po przeskalowaniu jestem bliżej domu. Tak więc mój samochodowiec będzie miał 1701 mm , szerokość 287 mm i wysokość około 200 mm. Wykonałem go początkowo z papieru , ale stojąc na szafie jakiś czas burty z papieru się odkształciły i cała robota do niczego. Nawet ząb czasu nadgryzł butapren , co 20 lat temu było nie do pomyślenia. I ten zapach jakiś inny , gorszy.
    Po smutnych doświadczeniach postanowiłem zrobić go z polistyrenu. Rozrysowałem wręgi , pokład , elementy burty i dałem na cnc. Wyszło idealnie. Pokleiłem wszystko do kupy i na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

DSC01323.jpg

DSC01324.jpg

Z uwagi na to że terminal pracuje całą dobę postanowiłem oświetlić plac składowy a co się z tym wiąże także statek. Zakupiłem więc parę diód led średnicy 3 mm i przeprowadziłem eksperyment z oświetleniem ładowni.

DSC01272.jpg

DSC01277.jpg

DSC01278.jpg

DSC01279.jpg

Tule na dzisiaj. Mam nadzieję że starczy mi samozaparcia aby to ukończyć!!!!!

• Super! Super! x 29
    • Kocham to! Kocham to! x 4
    • Doceniam Doceniam x 3

2. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Zapowiada się rewelacyjny temat!!!!!
    To co widzę już mnie na kolana powaliło, idę sobie jakieś inne hobby poszukać ;):D:D

• Popieram Popieram x 3
  3. kubass2

kubass2 Znany użytkownik

Marcin chyba nie ty jeden po oglądnięciu tych zdjęć :D:D. Świetny temat się zapowiada.

• Śmieszny Śmieszny x 1
  4. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

:eek:Jestem w szoku, pięknie to już wygląda. Zapowiada się kapitalny temat. Będę tu stałym gościem.

• Popieram Popieram x 1
  5. Adrian Henszel

Adrian Henszel Znany użytkownik

Wygląda to super! Temat o terminalu, którego jeszcze nikt nie widział a już wszyscy w szoku :eek: Ja także z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój prac.

6. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Będę tutaj stałym gościem . Jak by Ci brakło weny to dzwoń przyjedziemy i będziemy robić doping pod domem :D

• Śmieszny Śmieszny x 2
    • Popieram Popieram x 1
  7. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Rewelacja to mało powiedziane.Trzymam kciuki za dalszy postęp w pracach.

8. dany

dany Aktywny użytkownik

Port i terminal to też kolej. Masz pomysl jak zrobić w skali 400 kolej. A jak wygląda dostepnośc gotowych akcesoriów w tej skali? Diody 3 mm wydają się mocno przeskalowane.

• Słabe Słabe x 1
  9. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

A czy ktoś tu pisze o robieniu tego portu w skali 400? Chyba Jarek wyraźnie napisał że przeskalował wszystko.

10. Michał Type_r7

Michał Type_r7 Moderator działu Modelarstwo Samochodowe Staff Member

Panie będzie grubo..oj będzie...

11. dany

dany Aktywny użytkownik

Ale nie napisał na ile. Może na 700 bo szkutnicy takie robią.

12. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Jak znam Jarka prace i skalę tego forum to przeskalował na 1:87.;)
    Wystarczy dobrze popatrzeć na pierwszą fotkę i widać postawiony na konstrukcji statku model w naszej skali.

• Popieram Popieram x 4
  13. dany

dany Aktywny użytkownik

Megalomania aż kipi. Nie wszyscy znają prace Jarka. Nie wzyscy kojarzą jak jest Wasza Skala. A czytać mogą wszyscy.

dany
    Ten wpis użytkownika dany został ukryty ze względu na negatywne oceny. (Pokaż wpis)
    • Słabe Słabe x 5
  14. Adrian Henszel

Adrian Henszel Znany użytkownik

Oj ciągnik + przyczepa na pokładzie zdecydowanie ukazuje skale przedsięwzięcia ;)

15. matekw

matekw Znany użytkownik

No grubo. Życzę powodzenia w tym 'małym' projekcie;)

16. DamLen

DamLen Znany użytkownik

Masz jakiś hangar przy domu, żeby to wszystko pomieścić? :eek: Ciężko mi jest wyobrazić sobie ogrom całości, patrząc na ten szkielet statku. Zapowiada się interesująco.

17. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Widzę że temat wzbudza dużo emocji.
    Tak statek , jak i makieta będzie w skali 1:87. Będzie trochę torów z wagonami , więcej pojazdów na kołach ale i przybędą na gąsienicach. Nie prędko będzie to ukończone bo praca wzywa!! Ale będę prowadził prace przy tym projekcie. Co do miejsca to niestety samochód wyjedzie z garażu. Taki jego los!!!Myślę , ze 2 metry na 2 starczy aby cos tam ustawić ?

• Doceniam Doceniam x 2
  18. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

2mX2m może być trochę mało jak patrzę na statek ;)

19. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Tak, jak teraz to napisałeś to może być mało. Będę musiał to sobie rozrysować i sprawa się wyjaśni.

20. DamLen

DamLen Znany użytkownik

No to następna z garażu wyjdzie ściana. :cool:

• Śmieszny Śmieszny x 2

Udostępnij