• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Terminal Widełka ORLEN - pasujące modele?

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#1
Witajcie, może byłby ktoś na tyle miły i pomógł, bo pewnie bardziej się orientujecie w tej kwestii niż ja.
Mianowicie szukam cystern PKP z czasu ok. 2007-2010 roku, do planowanego modułu terminalu Widełka ORLEN. Szukam takich które można znaleźć jako modele H0. Widziałem już kilka z epoki V, ale jak się okazuje to nie każda z tego okresu by się nadawała. Ewentualnie na co mam zwracać uwagę?
Problem w tym, że nie jestem w stanie wyłapać które by się nadawały, a nie chce kupować czegoś co nie będzie pasowało. Ewentualnie żebym wiedział czego szukać na aukcjach lub giełdach.
Podpowiedzielibyście jakieś numery katalogowe.

Z góry dziękuję
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
#2
wiesz co?
Robisz moduł jakieś rzeczywistej bocznicy, pewnie masz jakieś zdjęcia i nie ogarniasz jakie wagony tam jeżdżą?
heloł?
Oczekujesz, że ktoś sprawdzi daty rewizji na modelach i napisze jakieś nr katalogowe?
A może potrzebujesz informacji, na której giełdzie jest najtaniej?

p.s.
tak, wiem to jest słabe - juz sobie wystawiłem taka ocenę
EOT
 
OP
OP
leszek-rzeszów

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#3
wiesz co?
Robisz moduł jakieś rzeczywistej bocznicy, pewnie masz jakieś zdjęcia i nie ogarniasz jakie wagony tam jeżdżą?
heloł?
Oczekujesz, że ktoś sprawdzi daty rewizji na modelach i napisze jakieś nr katalogowe?
A może potrzebujesz informacji, na której giełdzie jest najtaniej?

p.s.
tak, wiem to jest słabe - juz sobie wystawiłem taka ocenę
EOT
Nie znam się na cysternach, a do tego nie wiem jakie modele cystern powstały, a dla znawcy tematu to jest chwila, tak jak dla mnie w kwestiach których się znam.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#4
Witajcie, może byłby ktoś na tyle miły i pomógł, bo pewnie bardziej się orientujecie w tej kwestii niż ja.
Mianowicie szukam cystern PKP z czasu ok. 2007-2010 roku, do planowanego modułu terminalu Widełka ORLEN. Szukam takich które można znaleźć jako modele H0. Widziałem już kilka z epoki V, ale jak się okazuje to nie każda z tego okresu by się nadawała. Ewentualnie na co mam zwracać uwagę?
Problem w tym, że nie jestem w stanie wyłapać które by się nadawały, a nie chce kupować czegoś co nie będzie pasowało. Ewentualnie żebym wiedział czego szukać na aukcjach lub giełdach.
Podpowiedzielibyście jakieś numery katalogowe.

Z góry dziękuję
Nawet nie potrafisz napisać dokładnie o co Ci chodzi - czyli dlaczego nie każda by Ci się nadawała ?
Czy w ogóle próbowałeś czegoś sam poszukać?
Bo chyba nie. Na szybko dobra baza modeli https://www.dcc24.eu/content/katalog-modeli-pkp
Tak dobra, że tobie też zajmie chwilkę.
Jeśli się ktoś za coś poważnie bierze to należy się trochę zainteresować.
 
OP
OP
leszek-rzeszów

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#5
Czytaj ze zrozumieniem, napisałem czego ma dotyczyć temat, daty, miejsce...
jeśli za mało informacji wystarczyło napisać, że brakuje jeszcze takiej i takiej informacji

dcc24 też przeglądałem

Tak, próbowałem ale okazało się, że jeden, drugi, trzeci model nie pasują, więc uznałem że lepiej zapytać fachowców niczym wydam kasę, ale widzę, że szkoda na to czasu.

Bez urazy, ale wkurza mnie jak ktoś nie ma nic do powiedzenia, a pisze tylko po to by pisać...nie wiem, nie chce pomóc to nic nie piszę.

Nie było tematu, można wykasować wpis.