• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Terminal kontenerowy z torami szlakowym. Pomożecie?

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#22
Co do wcześniejszej dyskusji odnośnie tego jak puścić tor szlakowy na krawędzi to dokładnie tak jak Ci napisałem na FB. Tak właśnie jest to rozwiązane na Szadku o czym pisał Robert.

1630227630141.png


Co do materiału torowego i rozjazdów rozważ jeszcze 12st Tilliga. Wyglądają bardzo przyzwoicie (iglice nie są dzielone) do tego sensowny promień łuku. Niestety będą drogie ale potem wizualnie wyglądają bardzo dobrze. Oczywiście Peco też może być szczególnie w części terminalu. Trzeba tylko pamiętać że rozjazdy jak i flexy PECO - które są podobne do naszych muszą być Code75. Code85 niestety to bardziej Anglia, USA.
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#25
Taki plan minimum na 4 skrzynki 90 cm (czerwone kreski to orientacyjne granice modułów na długości). Rozjazdy PECO SLE-188,189,190 (anglik). Na tor dodatkowy można wjechać składem długości 2m (wliczając długość lokomotywy), a wagony składu jakąś manewrówką na 2 razy podstawić na rampę ładunkową.

Zobacz załącznik 834376
Jesteś w stanie rozrysować mi ten układ torów z zastosowaniem torów i rozjazdów roco line 10 stopniowych.?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#32
A jakie flexy na betonowych podkładach będą kompatybilne z tymi rozjazdami?
A co to znaczy "kompatybilne"? Tor jednego producenta zawsze da się połączyć z torem innego, trzeba tylko zwrócić uwagę na wysokość szyny i w razie czego wypoziomować stykające się odcinki tak, żeby powierzchnie toczne główki szyny były na tym samym poziomie.
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#33
A co to znaczy "kompatybilne"? Tor jednego producenta zawsze da się połączyć z torem innego, trzeba tylko zwrócić uwagę na wysokość szyny i w razie czego wypoziomować stykające się odcinki tak, żeby powierzchnie toczne główki szyny były na tym samym poziomie.
Rozumiem lecz wolę zapytać doświadczonych modelarzy gdyż układanie torów to nie jest prosta sprawa a nie chciał bym popełnić błędów.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#34
A jakie flexy na betonowych podkładach będą kompatybilne z tymi rozjazdami?
Tor jednego producenta zawsze da się połączyć z torem innego, trzeba tylko zwrócić uwagę na wysokość szyny i w razie czego wypoziomować stykające się odcinki tak, żeby powierzchnie toczne główki szyny były na tym samym poziomie.
Dostałeś właściwą odpowiedź, uzupełnię ją tylko podpowiedzią, że istnieją też złączki szynowe do łączenia szyn o różnych wysokościach.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#35
A czym się sugerujesz pisząc. ze mus jest te 2,5 metra i to przynajmniej mieć taki tor?
Licząc na wagon czteroosiowy 24 cm, taki skład dla oka, to zmieścisz 8 wagonów i lokomotywę trakcyjną. Chcąc wykonywać manewry
dodatkową lokomotywą manewrową, musisz mieć dla niej miejsce.
Rozjazdy będą roco 10st i Anglik roco
Piła budowana była na rozjazdach Roco 10 stopni. Powstało pięć skrzynek 500x 900 i dwie przejściówki długości 500 mm.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#36
Jesteś w stanie rozrysować mi ten układ torów z zastosowaniem torów i rozjazdów roco line 10 stopniowych.?
Cześć

Przepraszam za brak odpowiedzi - sprawy zdrowotne. Ale nie ma problemu - rozrysuję. A Roco Line 2,1 ma też ma flexy z imitacją podkładów betonowych, nr produktu 42401.

Pozdrawiam
 

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#37
Ponieważ muszę jakoś zajmować sobie czas obecnie (przynajmniej do jutra), to podłubałem trochę i poniżej to co mi wyszło. Już nie rysowałem semaforów - będą analogiczne do poprzedniego schematu. Górny tor główny jest jak widać około 10 cm od krawędzi - można dać jeszcze bliżej, wtedy powiększy się przestrzeń na dole na bazę. Skrzynki środkowe mają rozmiar standardowy 90 cm x 54,6 cm. Dodaję rysunek z rozmiarami jednej skrzynki skośnej i z dopasowaną obudową - właśnie kombinowałem z tymi skrzynkami ukośnymi tak, żeby na dłuższym boku w obudowie nie przekraczały 90 cm.

kontener_rl.png


skrzynka_skos.png
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#38
Czas na zamówienie torowiska.
Zwrotnice będą 10st. Roco
Anglik Roco
Flexy Roco na drewnianych i betonowych podkładach. A jakie wybrać do tych rozjazdów napędy podmakietowe?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 25
Planuję 2
Planuję 5

Podobne wątki