• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TerebeszTrucks przedstawia: Nysa 522

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#1
Nysa jaka jest, każdy widział, myślę że nawet najmłodsi forumowicze pamiętają ten pojazd. Z modelami w H0 jest krucho, więc zawziąłem się i zrobiłem własny - dodajmy, że to mój debiut w dziedzinie samochodów żywicznych. Na zdjęciach modele, nazwijmy je, przedprototypowe, wiele detali będzie przepracowanych,ale już widać o co mi chodzi.
DSCN4954.JPG
DSCN4963.JPG
DSCN4964.JPG
DSCN4966.JPG


Za parę dni wrzucę zdjęcia z postępów prac.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#2
Zwiastun bardzo ciekawego modelu mnie się baaardzo podoba (y)(y)
Nie mam dokumentacji ... zastanawiam się tylko czy nieco proporcje wysokości przedniej maski, lub wysokości samej kabiny nad oknami gdzieś nie uciekły...
wydaje mi się że część silnikowa nieco jest za niska... albo przednia szyba nieco za nisko schodzi.
Poza tym model wygląda baaardzo miło. ZAZDROSZCZĘ umiejętności :cool::).
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#3
Proporcje szyby i maski są ok, myślę że tak to wygląda na zdjęciach robionych z góry. Nie mam zdjęć "z profilu". zrobię za parę dni.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#4
Generalnie wybrałeś sobie trudny model do zrobienia.Te wszystkie krągłości sprawy nie ułatwiają.Kibicuję jednak bo przydałyby się dobre modele tego jakby nie było kultowego już auta.
 

sloth

Znany użytkownik
Reakcje
188 0 2
#6
I dobrze,fajny plan,jak najwięcej takich nowych projektów i pomysłów,niech ludziska tworzą i przebiją ten badziew typu tologównolokochui....itp
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#11
Generalnie wybrałeś sobie trudny model do zrobienia.Te wszystkie krągłości sprawy nie ułatwiają.Kibicuję jednak bo przydałyby się dobre modele tego jakby nie było kultowego już auta.
Fakt, łatwe to nie było - te krągłości i panoramiczna przednia szyba zjadły mi kilka godzin z życiorysu. Ale to i tak pikuś przy Chevrolecie CMP, który krągłości nie ma wcale, a przednią szybę ma całkiem malutką :devil: Już wiem dlaczego nikt go nie robi w H0.
Wszystkim Kolegom dziękuję za słowa zachęty. Pracuję nad tematem.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#15
Witam po przerwie. Dopracowałem przezroczystość przedniej szyby i ogólnie jakość powłoki lakierniczej. W międzyczasie urodziła się nowa wersja nadwoziowa - towos. Odmiana towosa z przesuwanymi drzwiami oraz całkiem dziś zapomniany furgon będą w przyszłym tygodniu.

Zapraszam do działu Giełda.

DSCN4978.JPG DSCN5003.JPG DSCN5006.JPG DSCN5008.JPG DSCN4974.JPG DSCN5001.JPG
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#17
Bardzo ciekawa Nysa, proporcje bardzo dobrze oddane, jedynie szczegóły nadwozia możnaby nieco dopreacować, ale to trudny model więc podziwiam. Lusterka i wycieraczki z blaszki dodałyby jej jeszcze wiele uroku. Mozesz zdradzić jakiej żywicy transparentnej używasz? Te żywice to trudny materiał.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#18
Plany na przyszłość, tzn. na najbliższe 2 miesiące:
Wersji Nyski było bez liku, sama milicyjna była w dwóch odmianach, co jeszcze trzeba pomnożyć przez co najmniej 3 rodzaje malowania...
Sanitarka - 2 malowania, chłodnia, rolnicza z długą i krótką kabiną, nysa dwukolorowa - odrzut z eksportu :obcy:
Wszystko to (oprócz rolniczki) pomnożone przez dwie odmiany dachu, bo przecież wczesna odmiana miała płaski dach. Jeśli tylko będzie zainteresowanie, mogę je zrobić.
Myślę o fototrawionych lusterkach, wycieraczkach (bardzo charakterystyczny element!) i jakimś rozwiązaniu reflektorów, ale tu muszę zwrócić się o pomoc do bardziej doświadczonych w tej technologii.

Żywica transparentna to epoksyd Crystalline. Upierdliwa w pracy, to fakt. Próbowałem innych, w tym i polimerowych, było jeszcze gorzej.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#20
Ta żywica UV jest bardzo dobra do robienia świateł, tez z niej korzystam. Najlepiej jak lampa ma krawędź klosza wtedy żywica nie rozleje się tylko stworzy menisk wypukły i po utwardzeniu dobrze to wygląda. Tak wychodzi w Tarpanie:
 

Załączniki