• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tender parowozu LAS z Cisnej

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#1
Koledzy czy ktoś z was ma może lepsze zdjęcia tendra parowozu LAS z Cisnej jak ja, którymi mógłby się podzielić ?? Ewentualnie czy ktoś wie czy ten tender ma jakąś serie i czy są gdzieś jego jakieś plany. Głównie mi chodzi o dobre zdjęcia z boku, tyłu oraz wnętrza :)
 

Załączniki

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
#2
Jeżeli mnie Pamięć nie myli to jest to jeden z serii tendrów wyprodukowanych sposobem gospodarczym przez cukrownię Kruszwica. Było o tym w którymś ŚK, jak wygrzebie ten konkretny numer to napiszę więcej. Był tam chyba nawet uproszczony rysunek...
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#3
Ostatnio edytowane:

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
#4
Znalazłem - ŚK nr 1/2005
W artykule Bogdana Pokropińskiego tender ten opisywany jest jako typ "Kruszwica". Mógł pomieścić 3 m³ wody i 1,5 t węgla. Pierwsze dwa egzemplarze zbudowano ok. 1924 roku w celu zwiększenia zasięgu nowo kupionych, czteroosiowych parowozów tendrzaków firmy Henschel & Sohn. Kolejne dwa tendry zbudowano w 1929 roku. Ogółem przed II WŚ zbudowano łącznie sześć egzemplarzy. Po wojnie kontynuowano budowę "Kruszwic", brak jednakże w artykule informacji ile powstało ich w tym okresie. Poniższy rysunek jest także autorstwa Pana Bogdana i pochodzi z tekstu, o którym mowa powyżej.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#5
Dziękuję chłopaki za linki. Parę fotek mam i nimi się podpierałem, ale jak się nie ma doświadczenia to się nie zrobi idealnie tego co się chce. Będziemy kombinować ;)
 

Podobne wątki