• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

tender Liliputa

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Mam czarny z pługiem - jest identyczny z tym dawanym do modelu krigsloka. Ten z linku faktycznie wydaje się niski. Ale nie sądzę żeby robili inną formę - może zdjęcie cuś nie teguś???
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#5
Tyle, że jakby się dobrze przyjżeć, to ten tender ma z przodu bufory. No i te drabinki. Zasadniczo to sam lok ma stopnie, a nie tender jak w załączniku powyżej.

A jeśli już mowa o tendrze liliputa do Br 52 ma ktoś może foty szczególnie od spodu, bo coś mi się zdaje, że w moim coś nie teges, jeśli idzie o zbieraki prądu.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Elvis napisał(a):
Tyle, że jakby się dobrze przyjrzeć, to ten tender ma z przodu bufory. No i te drabinki. Zasadniczo to sam lok ma stopnie, a nie tender jak w załączniku powyżej.
A jeśli już mowa o tendrze liliputa do Br 52 ma ktoś może foty szczególnie od spodu, bo coś mi się zdaje, że w moim coś nie teges, jeśli idzie o zbieraki prądu.
Te detale z przodu mogą być do przeróbki, gorzej jak proporcje inne.
Przypomnieliście mi, ze przecież mam BR52 Liliputa, zrobiłem podobne zdjęcie
i ciągle mi się wydaje że tamten czerwony ma jakby za niski walczak.
Możliwe że to tylko malowanie, bo argument z matrycą jest racjonalny.

Najchętniej bym kupił sam oryginalny tender od BR52, nie wiecie gdzie można kupić ersatzteile do Liliputa?
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Odpowiadam sam sobie, części zamienne znalazłem tylko bezposrednio od Liliputa,
za pusty tender życzą sobie ponad 52 euro plus 14 euro Versand.
Ten tender przerobiony na p-poz kosztuje niecale 20 euro - no comments...
W pudelku od Liliputa znalazlem liste ersatzteile, koluna Preisgruppe to po prostu ceny w euro,
gdyby złozyć z części to by wyszło prawie 400 :-]

Zdjęcie czerwonego tendra nałozyłem na moje zdjęcie, po przeskalowaniu jest to samo,
po prostu sposób malowania jest mylący.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#10
Odkręciłeś i odwróciłeś po prostu te blaszki czy coś lutowałeś?
I jak własności trakcyjne?
Zastanawiam się, czy te blaszki dociskające do kół z gumkami to fabryczna pomyłka,
czy też jest tam jakiś głębszy sens, np. mechanizm samopowrotny dla osi z zębatką.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#11
Generalnie przewody trzeba odlutować a blaszki przełożyć miejscami. Wygląda mi to na "fabrik feler" Chiny jakby nie było, może coś chcieli ulepszyć a nie do końca im wyszło. Nie ma to nic wspólnego z napędem, śmiało można przelutowywać. Właściwości trakcyjne, przecież do osi nic nie lutowałem ;)
 
A

Anonymous

Gość
#12
MOZE BYC PROBLEM PO PRZEłOZENIU OBIERAKOW,
OSIE BEZ OBRęCZY PRZYCZEPNOSCIOWYCH NIE MIALY ODBIERAKOW PRąDU,
poniewaz posiadają gniazda uchylne, jesli w gniazdach jest sprężyna dociskowa to pół biedy ,jesli nie ma takowej to docisk do szyn może sie okazać niewystarczający lub przerywany,
SZCZEGóLNIE NA MAKIECIE Z NIERóWNOśCIAMI TORóW,
tego problemu nie ma na osiach napędzanych ,stąd decyzja konstruktorów modelu o odbierakch prądu TAM A NIE TU.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Ja bym proponował dołożyć po dodatkowym odbieraku do tych pozostałych osi. Zmniejszy to prawdopodobieństwo zerwania kontaktu z torem.
 
A

Anonymous

Gość
#14
to wszystko laska ,przy dekoderze polskiego producenta,,M,, ,brawo Polacy , przerwy w zasilaniu już mi wiszą , jest UPS :LOL: ja dokladam 2 kilo na wyjście
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#15
LOKOMTYWA77 napisał(a):
tego problemu nie ma na osiach napędzanych ,stąd decyzja konstruktorów modelu o odbierakch prądu TAM A NIE TU.
Decyzja o zastosowaniu odbieraków na kołach mających może i dużą przyczepność z torami ale małe prawdopodobieństwo, że dzięki gumkom przyczepnościowym ściągają prąd z torów, jest chyba jednak mało szczęśliwa.
LOKOMTYWA77 napisał(a):
to wszystko laska ,przy dekoderze polskiego producenta,,M,, ,brawo Polacy , przerwy w zasilaniu już mi wiszą , jest UPS ja dokladam 2 kilo na wyjście
Do tego loka właściciel przewidział dekoder Esu z dźwiękiem i taki został założony
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 19
Tabor 33
Tabor 8
Tabor 8

Podobne wątki