• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Temat Krisa :)

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#1
Cześć Młodzieży :)

Wspominałem w temacie o Poznaniu, że zamierzam przed zrobieniem makiety poćwiczyć robiąc dioramy, bo kasą nie grzeszę (jak większość modelarzy :)).

W tym temacie będę wam pokazywać moje postępy w modelarstwie, po 15-letniej przerwie

Zakupiłem "Alte Maschinen Fabrik" Auhagena (nr kat. 12 228) i skleiłem.

Jako, że to mój pierwszy budynek od ok. 15 lat, więc nie jest super dokładnie sklejony.
Wiecie, człowiek podjarany jest niecierpliwy :D
Ale myślę, że całkiem nieźle. Jak na "pierwszy raz". Wiadomo, miejsca pomazane klejem się "wytnie" :) Spatynuję nieco. Dachy są luźno, bo chcę oświetlenie zrobić, więc nie kleiłem.

Na dioramie będzie fabryka z placem szutrowym (nie asfaltowym), bocznica do fabryki obok toru szlakowego, niezelektryfikowanego, bocznica będzie zjeżdżać niżej względem toru głównego; do fabryki będzie prowadzić lokalna, prawie polna droga szutrowa.
III/IV epoka, Niemcy :)

Będę wdzięczny za rady i KONSTRUKTYWNĄ krytykę :)



PS. Co do EEP, jak zrzucę screeny, to też się pochwalę :)
PS.2. Dodaję fotki fabryki już sklejonej (mam nadzieję, że się wkleją :))
 

Załączniki

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#3
ja napiszę jak ja to widze
budynek ladnie zmontowany, starannie sklejony jednak zbyt plastikow
popracuj troche nad poczernieniem dachów zacznij od czarnej farby plakatowej i metody suchego pędzla

Od kominow w dól na 99 % byly czarnawe zacieki, takze pierwsze kamienie od ziemi czyste super nie sa
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.058 140 0
#4
Samo papranie na plastiku niewiele da.
Lepiej najpierw pomalować budynek,nawet jeszcze przed klejeniem drobiazgów jak rynny, potem dopiero paprać
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#5
Panowie, spoko :) Dopiero skleiłem :) Ale dzięki za zaangażowanie :)

Teraz będzie etap podłoża. I tu pojawia się problem.
Wiecie może, czy w Castoramie np, można kupić OSB na wymiar ??? Bo w praktikerze musiałbym kupić całą wielką dechę za prawie stówę... :???:
Gdzie na śląsku można coś takiego kupić?

potrzebne mi wymiary ok 70x40 cm
 
Reakcje
0 0 0
#8
Kris napisał(a):
Panowie, spoko :) Dopiero skleiłem :) Ale dzięki za zaangażowanie :)

Teraz będzie etap podłoża. I tu pojawia się problem.
Wiecie może, czy w Castoramie np, można kupić OSB na wymiar ??? Bo w praktikerze musiałbym kupić całą wielką dechę za prawie stówę... :???:
Gdzie na śląsku można coś takiego kupić?

potrzebne mi wymiary ok 70x40 cm
W Castoramie bez problemu docinają (przynajmniej docinali w czerwcu)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.208 8 0
#10
Lepiej najpierw pomalować budynek,nawet jeszcze przed klejeniem drobiazgów
Tu zgadzam się z Miskiem. Budynek "całkowicie" sklejony, ciężko ładnie "popaprać". W zasadzie jest to niemożliwe. Zawsze coś będzie przeszkadzało.
W przypadku ścian ceglanych (nie tynkowanych) najlepiej nanieść fugi i kolor cegły jeszcze na luźnych elementach. To samo z innymi detalami. Po sklejeniu "wszystkiego do kupy", można pobawić się nad śladami "eksploatacji" (zacieki, itp.)

Wstyd się przyznać, ale właśnie "paprając" sklejone w całość budynki - udało mi się kilka z nich zepsuć.
I jeszcze jedno - czy Twój model nie jest przypadkiem w skali 1:100 ? Ta platforma przy rampie jest strasznie duża.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#13
Jak wspominałem, to będzie pierwsza w życiu diorama, więc bardziej skupię się na technice modelarskiej, mniej na realiźmie. Być może nie będę przykładał się do patynowania.

Ten budynek jest przeznaczony do HO i TT. Ale czy wg was powinienem robić to w HO, czy w TT... Z waszego doświadczenia, jak to wygląda lepiej?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.058 140 0
#14
Jeśli wagonik jest w HO to lepiej jak by był w TT ;-)
Zrób jeszcze jedno porównanie - postaw przy drzwiach jakąś figurkę. Zobaczysz, która skala/wielkość bardziej pasuje do tego budynku
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#17
Mam takie pytanko. Czy macie może, albo wiecie, gdzie znaleźć plany stacji Katowice (stacja główna) i Gdynia Główna Osobowa ?
Google nie gryzie, ale chyba mnie nie do końca lubi :) a na forum nie znalazłem takiego tematu (plany stacji). Generalnie nie ma większego problemu ze znalezieniem planów, ale mnie chodzi akurat o te 2 i w miarę aktualne. A nie znalazłem żadnych.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Jak prace nad dioramą się posuną do przodu, zapodam fotki. Nie bójcie się, nie spocznę na laurach ;)
 
K

Konrad

Gość
#18
Czy planujesz zbudowac model stacji Katowice??? Jezeli ci sie uda bede pod wrazeniem - ze swojej strony polecam biblioteke DOKP na rondzie - Panie tam sa nawet pomocne a plany stacji Katowice powinny byc w opracowaniach wlasnych PKP.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#19
Dzięki :)

Zbudować model stacji Katowice? Jasne! Jak będę miał wolne miliony zł i jakieś 250 lat wolnego czasu :)

A tak poważnie. Chciałbym odwzorować sobie wymienione stacje w moim kochanym EEP4 (póki co). Dlatego pytam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 49
Buduję makietę 138
Buduję makietę 7
Buduję makietę 57

Podobne wątki