• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie 'Techniki patynowania - poradnik'

OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#23
Tak, Auhagen.
Teren jest jaki jest, realizmu tam raczej za dużo nie ma, musiałem upchnąć to w rozmiarze swojej gabloty.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#24
Ale bez tych elementów jeszcze:
Zobacz załącznik 111715 Zobacz załącznik 111716
Ale więcej może pokażę i opiszę jak będzie gotowa, póki co to taka skryta diorama.
Bardzo ładna praca. Jednak małe ale. Gdyby miały stać tam słupy telegraficzne, to raczej stałyby na dole tego wysokiego nasypu, dalej od torów, a nie przy torach na górze nasypu. Mniej więcej tak jak stoją te oświetleniowe słupy na twojej makietce. Kto by się chciał tarabanić na stromy nasyp z słupami w celu ich zabudowy czy nawet jakichś napraw? Wielokrotnie widziałem to w rzeczywistości.

Na przykład (nasyp jest po lewej):


Tak, Auhagen.
Teren jest jaki jest, realizmu tam raczej za dużo nie ma, musiałem upchnąć to w rozmiarze swojej gabloty.
Jeśli jednak tak jak piszesz, to niech ci będzie :)
Ja bym jednak wywalił te słupy wogóle albo - jeśli masz miejsce - przesunął niżej.
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#25
Oczywiście że można by wiele rzeczy zrobić dużo bardziej realistycznie, a raczej ich nie zrobić bo miejsca tam mało. Ale robię to dla siebie, żeby moje oczy cieszyło, i żeby mieć trochę zabawy z budowy.
A na forum z tym się nie pakuję, żeby nie obrazić purystów modelarstwa swoim nonszalanckim podejściem do zgodności ;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#26
Ale robię to dla siebie, żeby moje oczy cieszyło, i żeby mieć trochę zabawy z budowy.
A na forum z tym się nie pakuję, żeby nie obrazić purystów modelarstwa swoim nonszalanckim podejściem do zgodności ;)
Słupy są postawione bardzo dobrze. Stroju, pokazuj co robisz, bo Twoje prace są na wysokim poziomie i warto podglądać to i owo.(y)
 
Z

Zv

Gość
#30
Barakowóz wyszedł zajefajnie! Wrzuć na warsztat jeszcze kiosk uchu i budkę telefoniczną również z GPM. Wszystkie te elementy montowałem za równo w N jak i w H0 na Zwolakowie :) NA fotce 95% to karton. Jeszcze wozy konne, przystanek PKS !
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#34
Tak się domyślałem, że to Polak. Ostatnio rozszerzył asortyment na kilka fajnych produktów, ale niestety są one faktycznie drogie. Jednak, są te maty dosyć wydajne.
 
Z

Zv

Gość
#37
no tak Podlasie :D:D:D nie che mi się wrzucać fotek z mojej okolicy tutaj tak nie ma :D dlatego napisałem rzadko tak bywają zarośnięte :D BTW fajne trafo na drewnianych słupach !
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#38
Import papieru do polski dzięki tobie wzrośnie ;) Wygląda super. Zdecydowanie lepiej od plastiku. Gratuluję kunsztu. Pozwolę sobie zaapelować o przeniesienie wątku do makiet bo szkoda by tu na bądź co bądź pobocznym wątku się marnował taki super temat.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#39
Ale więcej może pokażę i opiszę jak będzie gotowa, póki co to taka skryta diorama.
Również liczę na to, że pojawi się w osobnym wątku w dziale "Makieta i moduł" bo warto. Diorama bardzo mi się podoba - może dlatego, że motyw podobny do tego nad jakim sam obecnie pracuję ;)

Stroju, bardzo fajne ujęcie.
Podobają mi się właśnie takie ujęcia dodające dodatkowego realizmu, gdyż są wykonane z poziomu obserwatora stojącego nieopodal torów gdyby to było w skali 1:1 :) :

 

Podobne wątki