• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Technika modelarska

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
Wysłałem na prv link, ale tak jak pisałem, te materiały sa potrzebne głównie wirtualnym modelarzom do czytania i marzenia.
Może lepiej wymyślić samemu, od zarania dziejów postęp nie polega na tym że się ciosa kamienie tak jak dominujacy samiec stada, ale że się wpadnie na pomysł aby kamień wygładzić.

Natomiast jakby ktoś zebrał w jednym miejscu numery RAL dla PKPowskiego taboru to byłoby milo.

Pozdr,
Mc
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#3
Hmm z numerami RAL, to może będzie problem, sam znam tylko 3:

brązowy - RAL 3009

zielen na ryflaki - RAL 6008

szary - RAL 7011

Powyższe numery były podawane na forum Martela, nie pamiętam już w jakim temacie, ale na pewno podawał je Jankol (jeśli dobrze pamiętam nicka).

Oprócz tego dorzucam linka do e-palety RAL, może się komuś sprzyda:

http://www.zaopatrzenie.net.pl/paleta_ral.php

MC

Pozdrawiam - Maciek
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#4
ciekma napisał(a):
Wysłałem na prv link, ale tak jak pisałem, te materiały sa potrzebne głównie wirtualnym modelarzom do czytania i marzenia.
Może lepiej wymyślić samemu, od zarania dziejów postęp nie polega na tym że się ciosa kamienie tak jak dominujacy samiec stada, ale że się wpadnie na pomysł aby kamień wygładzić.
Na FM była zebrana przez te kilka lat ogromna składnica wiedzy! Nie zaprzeczysz temu Mistrzu. Nie interesują mnie wzajemne animozje na linii Maciej-Martel.
 
OP
OP
gbbsoft

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#6
Chciałem oświadczyć, że od wszystkich, do których się zwróciłem o pozwolenie na publikacje, takoweż otrzymałem (łacznie z LL i Hugwą). Za co wszystkim dziękuję.

Jeżeli ktoś będzie miał w przyszłości coś przeciwko publikacji ich wypowiedzi na wiki, proszę o informację - usunę.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#9
1. Biały – RAL 9016
2. Żółty - RAL 1021
3. Czerwony – RAL 3000
* Hobby Color - Gunze Sangyo Nr. H3
* Humbrol Nr. 19
* Revell Nr. 31 / 330
* Tamiya Nr. X7
* Testors / Model Master Nr. 1503
4. Pomarańczowy – RAL 2004
* Hobby Color - Gunze Sangyo Nr. H14
* Humbrol Nr. 18
* Revell Nr. 30
* Tamiya Nr. X6
* Testors / Model Master Nr. 1527
5. Zielony jasny – RAL 6018
* Hobby Color - Gunze Sangyo Nr. H16
* Humbrol Nr. 38
* Revell Nr. 60
* Tamiya Nr. X15
6. Zielony ciemny – RAL 6029
* Hobby Color - Gunze Sangyo Nr. H46
* Humbrol Nr. 2
* Revell Nr. 61
* Tamiya Nr. X28
* Testors / Model Master Nr. 1524
7. Popielaty, stalowy – RAL 7031
* Hobby Color - Gunze Sangyo Nr. H68
* Humbrol Nr. 27
* Revell Nr. 79
* Tamiya Nr. XF54
8. Czarny – RAL 9017

Dla kolorów 1,2 i 8 niestety nie znalazłem odpowiedników bezpośrednich w farbach modelarskich.
 

Podobne wątki