• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Te Cztery, czyli transportery (i nie tylko...)

OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Rodzina T4 i T5 jest ogromna, jest w czym przebierać i wybierać.
Dokładnie Michale, zebrać tylko same wspomniane przez Ciebie "teczki", uzbierałoby by się ich dokładnie 557!!! o_O
I mówię tu tylko o firmach: AMW, Herpa, Rietze, Roco, Wiking.
Ale też trzeba wziąć pod uwagę te modele, które były wydawane w jakiś krótkich limitowanych seriach, a nie są nigdzie ujęte.
Znalazłem taką japońską stronę w necie, gdzie jest prawie pełne zestawienie tych modeli.
Raczej nie mam możliwości aby zebrać je wszystkie (nie starczy mi finansów i życia) ale jak zobaczę coś, czego nie mam, to serce żywiej bije i się zaczyna kalkulacja... To chyba jakaś choroba już...:devil:
A i u Ciebie są modele, które też nie dają mi spać po nocach;)
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Wszystkich i tak nie zbiorę, ale trzeba się pochwalić tym co do tej pory udało mi się nazbierać.
Dzisiaj trochę T5 w barwach narodowych.

Na początek VW w barwach Straży Ochrony Kolei (baza Rietze, malowanie na zlecenie AdamModellBau).
Model jest trochę przekłamany, bowiem radiowozy SOK-u w skali 1:1 były w krótkiej budzie, a zaprezentowany jest w tzw. "longu".
I miały drzwi przesuwne po obu stronach nadwozia, jak policyjne T4.
Jest to model z tzw. pierwszego wypustu Adama. Bo potem były jeszcze takie z okratowaniem szyb i świateł oraz belką sygnalizacyjną polskiej "Elektry", co jeszcze bardziej podnosiło walory wizualne tej miniatury.
DSCN2004.JPG
DSCN2005.JPG


Uwagę zwraca ładnie odwzorowana tylna klapa.
DSCN2012.JPG


Następny model to też wypust AdamModellBau na bazie Rietza, w malowaniu Pogotowia Gazowego z Kalisza.
Ładne i dokładnie wykonane napisy, chociaż fotografii odzwierciedlającej takiego w naturze nie znalazłem.
Są pomarańczowe T5 ale bez niebieskiego pasa. Ten model też występował z belką polskiej "Elektry".
DSCN2006.JPG
DSCN2007.JPG


Ale jest łyżka dziegciu w tym miodzie. Można było się pokusić o fabryczne pomalowanie klamek.
DSCN2011.JPG


Kolejna miniatura, to już w 100% wypust Rietze'a, w malowaniu Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej z lotniska Poznań-Ławica.
Model pomalowany zgodnie z oryginałem. Razi trochę inna belka, ale na plus napis "Straż" na niej.
Co ciekawe, tu też nie pomalowali klamek po lewej i prawej stronie... ale na tylnej klapie już tak:niepewny:.
DSCN2008.JPG
DSCN2009.JPG
DSCN2010.JPG


I na koniec tej prezentacji najlepsza moim zdaniem T5 w narodowych barwach. Pilot BF3 z firmy "PANAS".
Model Rietze,a, z zabudową Herpy na dachu, wykonanie przez AdamModellBau.
Wszystko odwzorowane w 100% (łącznie z klamkami;)), najdrobniejszymi napisami, tablicami rejestracyjnymi a nawet bocznymi kierunkowskazami.
DSCN2013.JPG
DSCN2014.JPG
DSCN2015.JPG


I na koniec dla lubiących zestawienia i porównania:
DSCN2019.JPG
DSCN2018.JPG


C.D.N
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
To dziś poleciałeś tak zwaną pozycją obowiązkową , przydała by się do tego zestawu jeszcze srebrna straż pożarna od Rietza :) Gratuluję nabytków.
No właśnie nie pamiętam już, ale z tą srebrną strażą było coś nie tak. Może dlatego dosyć sporo jej jeszcze zalega w sklepach modelarskich.
Ale fakt, pomimo jakiś tam niedociągnięć prezentowałaby się całkiem nieźle w tym zestawieniu. Będę musiał o niej pomyśleć...
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Pozostaniemy przez chwilę w klimacie pojazdów specjalistycznych, ale tym razem zza zachodniej granicy.
No i przeskoczymy z powrotem do kluczowego wątku z modelami T4.

Tego "zmarnowanego" VW z odłażącą farbą już pokazywałem. Niestety nie znalazłem (póki co) jego godnego zastępcy, ale żeby zrekompensować mu braki w zielonej farbie, to dołożyłem do niego policyjną przyczepkę (Herpa), do przewozu... psów służbowych:cool: (bez skojarzeń proszę;)).
Wygląda to tak:
DSCN2042.JPG


Aby mu nie było smutno na służbie, to dostał jeszcze do patrolu dwóch innych towarzyszy (oba modele z Herpy).
Pierwszy, to VW T4 Bus "Polizei Freiburg"
DSCN2043.JPG
DSCN2044.JPG


A drugi, to VW T4 Bus "Polizei Niedersachsen"
DSCN2045.JPG
DSCN2046.JPG


I jak zwykle na koniec podsumowanie. Co ciekawe, to jeden kraj, jedna instytucja a różne wzory malowań pojazdów.
DSCN2047.JPG
DSCN2048.JPG
DSCN2049.JPG


C.D.N.
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Tak na szybko, dwie T4 z Wikinga. Niby nic wyjątkowego...

DSCN2117.JPG
DSCN2118.JPG
DSCN2119.JPG


To edycja specjalna dla dziennikarzy, z okazji wejścia na rynek nowej generacji VW Transportera T4 - Der Generationswechsel. Brakowało mi tego wydania do prezentowanych już prędzej (pierwsza prezentacja w tym wątku) wydań dla muzeum VW i z okazji Caravan Salon Essen 1990.
Porównanie wszystkich wydań specjalnych:
DSCN2120.JPG
DSCN2121.JPG
DSCN2122.JPG

C.D.N.
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Czy na tym czerwonym ktoś próbował coś malować na tylnych drzwiach?
Tak, czarne są słupki tylnych drzwi. To taki fabryczny pomysł producenta tych miniatur - Wikinga.
Sposób wykonania tylnych drzwi tzw. "skrzydełek", dobrze widać na porównaniu trzech producentów: Herpy, Wikinga i AMW-u, na pierwszej stronie tego wątku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 127

Podobne wątki