• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Te Cztery, czyli transportery (i nie tylko...)

OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#41
Dalsza kontynuacja tematu dostawczych VW.
Nadal pozostajemy w pojazdach dedykowanych dla pocztowców, ale przenosimy się na nowsze odmiany transporterów.

Pierwszy to model T2 dla niemieckiej poczty z f-my BREKINA.
RSCN1417.JPG

RSCN1418.JPG


Następny to już T3 dla austriackiej poczty z WIKING-a w wersji z podwyższonym dachem.
RSCN1415.JPG
RSCN1414.JPG


I na koniec też T3 z WIKING-a dla DBP Telekom. To chyba jakiś wóz typu radiolokacyjnego, ale dokładnie jego przeznaczenia nie znam. Jeśli ktoś zna jego zastosowanie, to zapraszam do podzielenia się swoją wiedzą w tym wątku.
RSCN1413.JPG
RSCN1412.JPG


I jak zwykle podsumowanie grupowe:
DSCN1410.JPG
DSCN1411.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania.
CDN
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#42
Jeszcze na moment powrócę do klimatów żółtych pojazdów pocztowo-kurierskich i zaprezentuję tym razem już głównych bohaterów tego wątku.

Na początek klasyczny VW T4 niemieckiej poczty zrobiony przez Herpę:
RSCN1435.JPG
RSCN1434.JPG


Teraz dla odmiany model z firmy AMW-u w barwach DHL-u w krótkiej wersji (rzadko spotykany model na rynku modelarskim):
RSCN1437.JPG
RSCN1436.JPG


I teraz creme de la creme:D moich pocztowców.
Model doskonale znany większości forumowiczów, ale dla przypomnienia: baza to Herpa, malowanie firmy Adammodellbau, nasz rodzimy operator pocztowy: Poczta Polska - Pocztex.
RSCN1433.JPG
DSCN1429.JPG


Jak zwykle dla lubiących szczegóły i porównania:
DSCN1430.JPG
DSCN1431.JPG


I już na sam koniec taka ciekawostka. Zestaw okolicznościowy wydany przez Herpę dla f-my DHL. Zawiera dwa pojazdy kurierskie: Opel Omega B kombi i oczywiście VW T4. Z tego co gdzieś wyczytałem, był to zestaw limitowany, wydany w gablotce, z obwolutą i kartonowym pudełkiem.
DSCN1420.JPG
DSCN1419.JPG
RSCN1439.JPG
RSCN1438.JPG


I na koniec porównanie "tyłków" z Herpy i AMW-u, pod kątem odzwierciedlenia drzwi typu "skrzydełka" w obu modelach:
DSCN1423.JPG


Jak zwykle zapraszam do oglądania i komentowania.
CDN
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#43
Bardzo fajne.
Ten z antenami służył do lokalizacji zakłóceń fal radiowych. Czyli jak ci radio, telewizja, czy co ram było na fale szwankowało to on szukał czemu nie działa w tym miejscu.
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#44
Bardzo fajne.
Ten z antenami służył do lokalizacji zakłóceń fal radiowych. Czyli jak ci radio, telewizja, czy co ram było na fale szwankowało to on szukał czemu nie działa w tym miejscu.
Dziękuję za info koledze womo. Tak myślałem, że ten model ma coś wspólnego z falami radiowymi :), ale dokładnego przeznaczenia nie znałem.

Z okazji Świąt Wielkiejnocy z życzeniami dla wszystkich forumowiczów prezentacja takich "pisanek" z Herpy wykonanych na bazie T4;)

Na początek trochę pilsnera nie zaszkodzi:
DSCN1456.JPG
DSCN1457.JPG


Jak piwa było nadto, to może polejemy trochę wody:
DSCN1460.JPG
DSCN1461.JPG


A jak ktoś przesadził z piciem lub polewaniem, to zalecana sanitarka w barwach maskujących:
DSCN1458.JPG
DSCN1459.JPG


I zestawienie kolorystyczne:
DSCN1462.JPG
DSCN1463.JPG

CDN
Wpis połączony automatycznie:

A od święta, to jeszcze jedną Te Czwórkę pokażę, ale za to w wersji "exclusiv serie" wykonaną przez Herpę, w okazjonalnym pudełku i gablotce prezentacyjnej.

Model wykonany w malowaniu firmy Recaro. Fajnie wygląda w zestawieniu białego nadwozia i białych zderzaków. Ponadto ma podmalowane światła z tyłu, co jest ewenementem w tych modelach wykonanych przez Herpę. No i te felgi...
Oceńcie sami:
DSCN1450.JPG
DSCN1451.JPG
DSCN1455.JPG
DSCN1453.JPG
DSCN1454.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania.
CDN
 
Ostatnio edytowane:

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#45
Recaro wygrało prezentację (ale wycieraczkę na tylnej szybie mogli dać), oczywiście moim zdaniem. Gratuluję posiadania takiej ilości T4.
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#46
Bardzo fajne wszystkie prezentacje i porównania, tak czy inaczej wygrywa wersja Recaro bez jednego zdania. Piękna kolekcja, a myślę że to jeszcze nie koniec.
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#49
Pozazdrościć kolekcji, oczywiście Recaro najlepszy. Te felgi są przez Herpę powszechnie używane w BMW (mają je 525 kombi i E36 kabrio z serii Art Collection (odpowiednio "Sailing" i "Fantasy") - tylko w innych kolorach. Ale rant zostaje chromowany.
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#50
Dawno nic nie prezentowałem w tym wątku.
Czas więc to nadrobić i pokazać dalszą część mojej kolekcji dostawczych VW.
Na początek trochę "Te trójek"w zestawieniu trzech producentów miniatur.

Pierwsza, to ROCO (jedyna firma, która robi w tym modelu otwieraną tylną klapę):
DSCN1634.JPG
DSCN1635.JPG


Drugi producent, to Herpa:
DSCN1630.JPG
DSCN1631.JPG


Trzeci (zdecydowanie najbrzydszy:)) to WIKING:
DSCN1632.JPG
DSCN1633.JPG


I jak zwykle zestawienie grupowe:
DSCN1628.JPG
DSCN1629.JPG


I na koniec jeszcze takie sobie "trzy po trzy" od WIKING-a:
DSCN1636.JPG
DSCN1638.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania.
CDN
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#55
Widzę, że te trójeczki przypadły do gustu.
To tak na szybko takie specjalne "trojaczki" od ROCO.
Dodam tylko, że wszystkie mają otwierane tylne klapy. Ale w podwyższanym ambulansie zbyt mocno ona jest osadzona, więc jej nie otwierałem na siłę, aby nie wyłamać.
DSCN1620.JPG
DSCN1621.JPG
DSCN1624.JPG
DSCN1625.JPG
DSCN1622.JPG
DSCN1623.JPG


I jak zwykle zestawienie porównawcze:
DSCN1626.JPG
DSCN1627.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania.
CDN
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#57
Ambulans najfajniejszy z całej trójki, na szczęście posiadam takowy o ile pamiętam to chyba jest wersja synchro z napędem na 4 koła :) Co do klapy tylnej to w modelach Roco otwarcie klapy blokuje szyba , delikatnie naciśnij na samą szybkę w klapie a klapa powinna się wtedy otworzyć :)
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#58
Co do klapy tylnej to w modelach Roco otwarcie klapy blokuje szyba , delikatnie naciśnij na samą szybkę w klapie a klapa powinna się wtedy otworzyć
Tak, wiem szyba jest osadzona od wewnątrz na tylnej klapie na dwóch bolcach. Podnosząc klapę trzeba faktycznie ja odchylić, próbowałem się z tym "pobawić", ale akurat w tym modelu napotkałem jeszcze jeden problem. Jak widać na fotkach, na dwóch pozostałych modelach, klapa zachodzi dosyć sporo na dach, a tutaj blokuje ją skutecznie nadbudówka. Otwarcie i pozostawienie jej w pozycji 90 stopni nie za bardzo jest możliwe (np. bez klejenia). Szkoda, bo model posiada kompletne wnętrze wyposażenia sanitarki.
Co do napędu, to masz rację, jest wersja syncro (4x4). Najbardziej widoczna jest ona w odwzorowanym podwoziu modelu. Pokaże to w następnej prezentacji.
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#59
Dla wielbicieli T3 mam następne ROCO-wskie trojaczki, tym razem wcielone do wojska:). Wszystkie w wersji pick-up.
Na pierwszy rzut oka niczym szczególnym nie zachwycają, ale znowu :devil: tkwi w szczegółach.
Na początek długa skrzynia (malowanie US ARMY):
DSCN1649.JPG
DSCN1650.JPG


Następny pick-up z krótką skrzynią i kabiną tzw. brygadówką, w łaciatym malowaniu:
DSCN1641.JPG
DSCN1642.JPG


I na koniec ostatni pick-up, niby taki sam jak poprzednik (nie licząc malowania), ale zgoła odmienny. Ale o tym za chwilę:podstepny::
DSCN1647.JPG
DSCN1648.JPG


Różnice w tych modelach tkwią w podwoziu. Łaciaty to klasyczny napęd z tyłu, zaś jego "brat" to wspomniany napęd SYNCRO czyli 4x4.
Wygląda to tak:
DSCN1646.JPG


Dodatkowo trzeba wspomnieć (chociaż większość kolekcjonerów o tym pewnie wie), że modele w wersji pick-up mają ukryte w podłodze skrzyni ładunkowej bardzo ładnie odwzorowane silniki (przykryte pod małą klapką). Wygląda to tak:
DSCN1644.JPG
DSCN1643.JPG
DSCN1645.JPG


I na koniec jak zwykle dla lubiących doszukiwać się różnic, podsumowanie:
DSCN1639.JPG
DSCN1640.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania.
CDN
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 127

Podobne wątki