• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Te Cztery, czyli transportery (i nie tylko...)

Dziękuję za komentarze.
Widzę, że wąskie grono fanów T4 jest na forum, co mnie bardzo cieszy.
Zatem specjalnie dla wszystkich, do niedzielnej :kawa: zaprezentuję dwa rzadziej występujące modele.
Obydwa wydała Herpa, ale za to z dodatkiem w postaci przyczepki.

Pierwszy z nich to klasyczny "blaszak" z przyczepką towarową. Zdjęcie prosto z pudełka:
muller1.JPG

Malowanie na tym zestawie prezentuje chyba jakąś firmę zajmującą się (produkcją/montażem/wykonaniem?) ogrzewaniem. Niestety nie mam żadnych informacji na ten temat, stąd moje przypuszczenia.
muller2.JPG
muller3.JPG

Drugi z nich, to kamper California Coach wraz z przyczepką do przewozu motocykli, a na niej dwa skutery marki Vespa. Zdjęcie z pudełka:
vespa1.JPG

Moim zdaniem, to jedno z najlepszych wydań Herpy dot. tego modelu. Model ma ładnie podmalowane szczegóły (klamki, prowadnica bocznych drzwi przesuwnych, obudowa światełek oświetlenia tablicy rejestracyjnej), umożliwia prezentację w wersji z rozłożonym namiotem na dachu. Dodatki w postaci skuterów uatrakcyjnią każdą formę prezentacji statycznej lub na jakiejś makiecie.
vespa2.JPG
vespa3.JPG
vespa5.JPG
vespa4.JPG

Wiem, że są jeszcze trzy podobne zestawy: dwa z motocyklem BMW i jeden z przyczepką towarową, bez plandeki. Niestety, nie posiadam ich...ale może kiedyś uda się je nabyć:love:.

I jak zwykle podsumowanie:
vespmull1.JPG
vespmull2.JPG

Miłej niedzieli dla wszystkich.
CDN

California bardzo fajnie zrobiona z tymi podmalowaniami. Szkoda, że nie dali jej przezroczystych przednich świateł. :(
Też się zastanawiałem, czemu Herpa poszła na takie uproszczenie w tej miniaturze. Kawałek przeźroczystego plastiku, jak w modelu AMW i całkowicie zmieniłoby to jej wygląd. Tym bardziej, że chcąc nawet dokonać jakiś przeróbek, ta cholerna atrapa ze światłami jest tak ciasno spasowana, że prawie zawsze się łamie przy demontażu. Pod tym kątem to AMW już wypada lepiej, a nawet WIKING, chociaż jest klejony.

Dziękuję za wyrażone opinie i komentarze.

Dalsza kontynuacja tematu.
Dziś tak na szybko, trzy "Te czwórki" z AMW-u w tzw. wersji long. Proszę zwrócić uwagę na przednie kierunkowskazy. Tylko AMW odwzorowało w swoich miniaturach zarówno te pomarańczowe, jak i przeźroczyste. Ciekawostką jest również wycieraczka tylnej szyby.

Zapraszam do oglądania:
DSCN1276.JPG
DSCN1277.JPG
DSCN1280.JPG
DSCN1281.JPG
DSCN1278.JPG
DSCN1279.JPG

I podsumowanie tej prezentacji:
DSCN1282.JPG

DSCN1284.JPG

Zapraszam do komentowania.
CDN

Astro

Aktywny użytkownik
Super rodzinka. O niebo lepiej wyglądają ze szkiełkami. Na przyczepkach aż się prosi by pomalować lampy. Proponuję chrom, a na to farbę do witraży, jeśli nie chcesz wycinać i wymieniać na szklane. Ale tym, które mają przednie lampy malowane zrobiłbym rewolucję.