• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TCDD Demıryolları Muzesı czyli Tureckie muzeum kolejnictwa.

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#1
Będąc w Ankarze miałem przyjemność zwiedzić tamtejsze muzeum TCDD. Odpowiednik naszego PKP.

Muzeum robi przepyszne wrażenie wynikające z osmańskiego stylu pierwszych kolei poruszających się po Azji Mniejszej. W niewielkiej placówce prezentowane są zbiory modeli, dokumentów, zdjęc oraz przeróżnych rzeczy używanych na kolei.

Muzeym znajduje się w jednym z budynków ankarskiego dworca głównego. W tym budynku niegdyś mieszkał Mustafa Kemal Atatürk. Twórca współczesnego państwa tureckiego. Jego mieszkanie które można obejrzeć znajduje się na piętrze budynku.

Wstęp do muzeum jest bezpłatny, jednak obowiązuje zakaz fotografowania zbiorów. Mnie się udało wynegocjować możliwość zrobienia zdjęć bez możliwości użycia lampy błyskowej. Zresztą i tak miałem ją zaklejoną plastrem co chyba przesądziło o wydaniu zgody.

Dla mnie niesamowite wrażenie na tureckich dworcach robi porzadek i czystość. Mógłbym śmiało stwierdzić, że są to najczyściejsze publiczne miejsca w Turcji.
 

Załączniki

OP
OP
P

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#2
ciąg dalszy zdjęć
 

Załączniki