• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Tartak "Trzeciewnica"

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#1
Witam. Będę pokazywał tutaj relacje z budowy tartaku/bazy leśnej i innych rzeczy związanych z lasem.
(Jeżeli mnie jeszcze nie znacie wpadnijcie tutaj : http://forum.modelarstwo.info/threads/poznajmy-sie.50883/#post-882598 )

Na pierwszy ogień pójdzie ciągnik zrywkowy franklin ,który kupiłem dziś na targach od Pana @Maciej1971 Hobby w Poznaniu.
Zdjęcia wlecą jutro ponieważ dzisiaj nie mam warunków do robienia sesji modelowi.
Model wykonany MEGA i wielki szacunek dla osoby która go zrobiła.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.529 68 0
#6
Piękne modele, Franklin faktycznie wspaniale wykonany, ale i reszta jest genialna, sam posiadam koparkę od Michała i jest to klasa sama w sobie.
Dobrze że mamy takiego "magika" u siebie, a nie musimy sprowadzać tych modeli z zagranicznych sklepów.
Tak jak i Rafał też czekam na dioramkę, i żywię ogromny szacunek do Twojej osoby że pomimo tej upierdliwej przypadłości dla modelarza
robisz tak piękne modele(y)
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#7
Dziękuję kolegą za tak miłe słowa, właśnie wracam z lasu nazbierałem leszczyny i będę robił ładunek na stara I też jako luźny towar/ładunek.
Źródła do budowy danych budynków mam bardzo dobre , obaj moja dziadkowie są związani z lasem I przemysłem związanym z nim, jeden jest stolarzem a drugi byłym drwalem .
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#13
^^ Jest tak jak piszecie. Zresztą w różnych telewizjach też taka dziwna moda.

Ale żeby nie było plotkarsko to ja się tak z ciekawości zapytam co można podpiąć do takiego Kirowca (Kirowieca?). Kłody luzem, czy jakąś doczepę na nie?
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#15
^^ Jest tak jak piszecie. Zresztą w różnych telewizjach też taka dziwna moda.

Ale żeby nie było plotkarsko to ja się tak z ciekawości zapytam co można podpiąć do takiego Kirowca (Kirowieca?). Kłody luzem, czy jakąś doczepę na nie?
Można podpiąć pług leśny zazwyczaj
jedno-skibowy, pojazd ten jak większość wie jest maszynaą brzegubową co znacznie ułatwia pracę w lesie.
Widziałem gdzieś filmiki gdzie te ciągniki ciągnęły naczepy podczołgowe I kłody lecz do tego jest potrzebna specjalną "przystawka"