• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tarpan 233 i Lublin II z blach fototrawionych H0 1:87

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#24
Nie dalej jak kilka dni temu stałem na kładce nad dawną ul.Telewizyjną, przyglądałem się Lublinom i przyszło mi do głowy, że fajnie by było sobie jakiegoś popełnić :)
No i popatrz pani, mija tydzień, a tu bęc! Kto chce, może zamawiać :)

Gratuluję projektu, bo to świetne podwaliny pod coraz lepsze modele :)
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
801 0 0
#27
Lubliny będą do obejrzenia z możliwością zakupu na Trybunałach, na stoisku ELVIS-Model. Tarpanów będzie tylko 2 szt. jako pokazowe z możliwością zakupu.
Dla zachęty fotka zrobiona wczoraj, jeszcze w trakcie montażu.


DSC_1471.jpg
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#28
No i dopiąłeś swego (y)
Stworzyłeś niezłe cacka .
Moje Pytanie jaka cena za KIT do samodzielnego złożenai(jeżeli takowy oferujesz)
lub cena za gotowy model Tarpana
Prosze nie odsyłaj mnie na priva ponieważ jako producent w/w modeli przedstawiłeś foto relację i znasz ich wartość detaliczną
Pewnie i inni Koledzy z forum chcą nabyć te modele i ich też interesuje cena (takie czasy)
Czekam , czekamy na info z oficjalną ceną
mam nadzieję że nie będzei problemu z wyceną modeli i szybko Nam odpowiesz
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
801 0 0
#29
Tarpany gotowe.
Kitów nie będę sprzedawał, no i już nie odsyłam na priv-a.
Cena to 190 zł. Powinny być gotowe pod koniec lipca.
Będą w kolorze pomarańczowo-żółtym oraz zgniło-zielonym.
Więcej fotek na mojej stronie.



06.jpg
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#30
Dziękuje za szybką odpowiedź w temacie i normalne podejście do sprawy (y)
Modele są przepiękne ,jest sporo pracy i serca w nie włożone .Boli tylko cena ...
Wiem jak wyzej napisałem trzeba było masę zrobić aby wyszedł taki model.
A moze w pakiecie po dwie sztuki dało by sie zrobic np za 330zl ?
Pewnikiem ilosć spzredanych modeli nadrobiła by czas pracy i materiały :)
Niestety 190zl to cena zaporowa takie jest moje zdanie .Moze ktoś ze mną się nie zgodzi ale to otwarte demokratyczne forum dlatego wyrazam tu swoją opinię .
Naprawdę kawał dobrej roboty (y)
Takie projekty zawsze bede popierał i cenił .
Raz jeszcze dziękuję za nie unikanie odpowiedzi publicznie oraz nie zatajanie cen jak to czynią co niektórzy"manufakturowcy" :podstepny::podstepny::podstepny::podstepny:
Życzę powodzenia w dalszych pracach i projektach
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#31
Dziękuje za szybką odpowiedź w temacie i normalne podejście do sprawy (y)
Modele są przepiękne ,jest sporo pracy i serca w nie włożone .Boli tylko cena ...
Wiem jak wyzej napisałem trzeba było masę zrobić aby wyszedł taki model.
A moze w pakiecie po dwie sztuki dało by sie zrobic np za 330zl ?
Pewnikiem ilosć spzredanych modeli nadrobiła by czas pracy i materiały :)
Niestety 190zl to cena zaporowa takie jest moje zdanie .Moze ktoś ze mną się nie zgodzi ale to otwarte demokratyczne forum dlatego wyrazam tu swoją opinię .
Naprawdę kawał dobrej roboty (y)
Takie projekty zawsze bede popierał i cenił .
Raz jeszcze dziękuję za nie unikanie odpowiedzi publicznie oraz nie zatajanie cen jak to czynią co niektórzy"manufakturowcy" :podstepny::podstepny::podstepny::podstepny:
Życzę powodzenia w dalszych pracach i projektach

Niestety muszę się zgodzić że cena jest bardzo wysoka , niestety społeczeństwo biedne i ciężko będzie w tej cenie sprzedać.
Dla przykładu bardzo ładnie wykonane Nysy Saw Model , są od 100 do 120zł za sztukę , nie jest to mało ale idą.
Za samochód dostawczy cena 100-120 zł to jest moim zdaniem maksimum.
Oczywiście kolega poniósł dużo trudu by zaprojektować , wykonać piękne miniatury i wycenił swoją pracę na takim a nie innym poziomie.
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
801 0 0
#32
Dzięki za słowa uznania.
Cena jest adekwatna do włożonego nakładu i czasu w wykonanie modelu.
Taka jest, ale nie musi, bo chłopaki można powiedzieć, że znaleźliście niszę na rynku modelarskim.
Żyjemy we Fri Kantry.
Można wziąć miarkę, pomierzyć oryginał, opracować pomniejszenie w kompie.
Wytrawić prototyp, potem drugi, aby nanieść poprawki.
Wytrawić blachę na którą wejdzie tylko 4 do 5 sztuk modeli.
Wykonać kopyta potrzebnych elementów do odlania z żywicy. Kupić silikon, żywicę.
Odlać formy z silikonu, odlać elementy z żywicy.
Zlutować owe kilka sztuk, dokleić żywiczne elementy. Wypiaskować, pomalować podkładem, pomalować bazą, pomalować lakierem.
Opracować wklejanie szybek (moje są grubości 0,2mm, nie są odlewane z przezroczystej żywicy, dzięki temu widać wykonane wnętrze), każdą osobno.
Opracować metodę robienia reflektorów, dlatego w moich można się przeglądać.
Dokleić pozostałe elementy.
Opracować, zamówić kalkomanie, które wieńczą koniec roboty przy jednym modelu.
No i posiadać odpowiednie narzędzia do wykonania powyższych prac montażowych włącznie z osobnym pomieszczeniem na to, bo inaczej rodzina wymelduje i będzie można uprawiać modelarstwo pod mostem.
Jak to zrobicie to będzie sprzedawać modele po 120 zł wykonywane z blachy trawionej, bo będziecie mieli masę zamówień, a nawet taniej jak ktoś weźmie po 2 szt. bo pewnie mniej czasu poświęcicie na wykonanie tego drugiego modelu, albo mniej zużyjecie materiału i części.
Moje się nie sprzedadzą? Nie sprzedam pewnie tak dużo jak Wasze po 120 zł, których wykonacie kilka i stwierdzicie, że za taką kwotę to się nie kalkuje poświęcać tak dużo czasu na wykonanie, ale są chętni na moje modele.
Cena o której piszecie, to cena którą płaci się za odlewy żywiczne, które to wykonuje się banalnie. I nikt jakoś nie marudzi że przy małym nakładzie pracy podczas odlewania i wykańczania powinny kosztować np. 60 zł.
Ja każdy model wykonuję ręcznie z małymi dodatkami żywicznymi.
Może moja odpowiedź jest trochę za mocna i oburzy niektórych, ale jak napisał SECOND MODEL, "to otwarte demokratyczne forum" więc ja też wyraziłem swoją opinię.
Zresztą jest na forum kolega, który robi Tarpana z żywicy, więc istnieje szansa, że ceną zadowoli malkontentów.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#33
Dzięki za słowa uznania.
Cena jest adekwatna do włożonego nakładu i czasu w wykonanie modelu.
Taka jest, ale nie musi, bo chłopaki można powiedzieć, że znaleźliście niszę na rynku modelarskim.
Żyjemy we Fri Kantry.
Można wziąć miarkę, pomierzyć oryginał, opracować pomniejszenie w kompie.
Wytrawić prototyp, potem drugi, aby nanieść poprawki.
Wytrawić blachę na którą wejdzie tylko 4 do 5 sztuk modeli.
Wykonać kopyta potrzebnych elementów do odlania z żywicy. Kupić silikon, żywicę.
Odlać formy z silikonu, odlać elementy z żywicy.
Zlutować owe kilka sztuk, dokleić żywiczne elementy. Wypiaskować, pomalować podkładem, pomalować bazą, pomalować lakierem.
Opracować wklejanie szybek (moje są grubości 0,2mm, nie są odlewane z przezroczystej żywicy, dzięki temu widać wykonane wnętrze), każdą osobno.
Opracować metodę robienia reflektorów, dlatego w moich można się przeglądać.
Dokleić pozostałe elementy.
Opracować, zamówić kalkomanie, które wieńczą koniec roboty przy jednym modelu.
No i posiadać odpowiednie narzędzia do wykonania powyższych prac montażowych włącznie z osobnym pomieszczeniem na to, bo inaczej rodzina wymelduje i będzie można uprawiać modelarstwo pod mostem.
Jak to zrobicie to będzie sprzedawać modele po 120 zł wykonywane z blachy trawionej, bo będziecie mieli masę zamówień, a nawet taniej jak ktoś weźmie po 2 szt. bo pewnie mniej czasu poświęcicie na wykonanie tego drugiego modelu, albo mniej zużyjecie materiału i części.
Moje się nie sprzedadzą? Nie sprzedam pewnie tak dużo jak Wasze po 120 zł, których wykonacie kilka i stwierdzicie, że za taką kwotę to się nie kalkuje poświęcać tak dużo czasu na wykonanie, ale są chętni na moje modele.
Cena o której piszecie, to cena którą płaci się za odlewy żywiczne, które to wykonuje się banalnie. I nikt jakoś nie marudzi że przy małym nakładzie pracy podczas odlewania i wykańczania powinny kosztować np. 60 zł.
Ja każdy model wykonuję ręcznie z małymi dodatkami żywicznymi.
Może moja odpowiedź jest trochę za mocna i oburzy niektórych, ale jak napisał SECOND MODEL, "to otwarte demokratyczne forum" więc ja też wyraziłem swoją opinię.
Zresztą jest na forum kolega, który robi Tarpana z żywicy, więc istnieje szansa, że ceną zadowoli malkontentów.
Nikt nie podważa Twojej ciężkiej i skomplikowanej pracy , stwierdzam tylko fakty że społeczeństwo biedne jest, sam chętnie bym kupił 4 Lubliny i oba Tarpany , tylko obecnie uczciwie pracują po prostu mnie na to nie stać.
Nie lubię zabierać głosu w takich tematach , bo sprawa jest dość jasna sprzedawca określa cenę a kupujący albo kupuje albo obchodzi się smakiem.

Odlewy żywiczne nie są wcale takie banalne i zrobienie dobrego modele też zajmuję trochę czasu i pracy.

Życzę Ci kolego mnóstwo klientów i dużej liczby sprzedanych modeli bo będzie to świadczyło że wcale nie mamy takiego biednego społeczeństwa, a może jak u mnie się poprawi to zostanę Twoim klientem.

Do kolegi Ktoto37 pytanie ulżyło Ci ??
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#34
Dzięki za słowa uznania.
Cena jest adekwatna do włożonego nakładu i czasu w wykonanie modelu.
Taka jest, ale nie musi, bo chłopaki można powiedzieć, że znaleźliście niszę na rynku modelarskim.
Żyjemy we Fri Kantry.
Można wziąć miarkę, pomierzyć oryginał, opracować pomniejszenie w kompie.
Wytrawić prototyp, potem drugi, aby nanieść poprawki.
Wytrawić blachę na którą wejdzie tylko 4 do 5 sztuk modeli.
Wykonać kopyta potrzebnych elementów do odlania z żywicy. Kupić silikon, żywicę.
Odlać formy z silikonu, odlać elementy z żywicy.
Zlutować owe kilka sztuk, dokleić żywiczne elementy. Wypiaskować, pomalować podkładem, pomalować bazą, pomalować lakierem.
Opracować wklejanie szybek (moje są grubości 0,2mm, nie są odlewane z przezroczystej żywicy, dzięki temu widać wykonane wnętrze), każdą osobno.
Opracować metodę robienia reflektorów, dlatego w moich można się przeglądać.
Dokleić pozostałe elementy.
Opracować, zamówić kalkomanie, które wieńczą koniec roboty przy jednym modelu.
No i posiadać odpowiednie narzędzia do wykonania powyższych prac montażowych włącznie z osobnym pomieszczeniem na to, bo inaczej rodzina wymelduje i będzie można uprawiać modelarstwo pod mostem.
Jak to zrobicie to będzie sprzedawać modele po 120 zł wykonywane z blachy trawionej, bo będziecie mieli masę zamówień, a nawet taniej jak ktoś weźmie po 2 szt. bo pewnie mniej czasu poświęcicie na wykonanie tego drugiego modelu, albo mniej zużyjecie materiału i części.
Moje się nie sprzedadzą? Nie sprzedam pewnie tak dużo jak Wasze po 120 zł, których wykonacie kilka i stwierdzicie, że za taką kwotę to się nie kalkuje poświęcać tak dużo czasu na wykonanie, ale są chętni na moje modele.
Cena o której piszecie, to cena którą płaci się za odlewy żywiczne, które to wykonuje się banalnie. I nikt jakoś nie marudzi że przy małym nakładzie pracy podczas odlewania i wykańczania powinny kosztować np. 60 zł.
Ja każdy model wykonuję ręcznie z małymi dodatkami żywicznymi.
Może moja odpowiedź jest trochę za mocna i oburzy niektórych, ale jak napisał SECOND MODEL, "to otwarte demokratyczne forum" więc ja też wyraziłem swoją opinię.
Zresztą jest na forum kolega, który robi Tarpana z żywicy, więc istnieje szansa, że ceną zadowoli malkontentów.
Ładnie przekazałeś nam proces technologiczny krok po kroku za co dziękuję .
Jednak niestety trochę mnie rozczarowałeś ,ja ani razu nie narzucałem ceny 120zl za sztukę wspomniał o tym Kolega Broda (jednak o typo żywicznym modelu)
Ja sugerowałem za sztukę 165zl czyli 330zl za dwie ale tylko w pakiecie.I uwaząm to za zniżke 50zl na dwóch sztukach czyli koło 12,5% w dół od ceny nominalnej za 1 szt.
Czy to jest sporo??? Chyba nie .Nie uważam abyście Panowie tworzyli modele jak firma charytatywna celem radości ale celem zarobku bo zapewne tak jest :)
I te 12% naprawdę chyba nie zachwiaóo by kondycji firmy oraz nakładu włożonej pracy (oczywiscie to tylko znowu moje dywagacje) :)
Jednak podejscie do tematu w taki sposób jak Napisałeś wyżej że jest kolega który zrobi tarpana za 120zl z żywicy uważam za nietrafioną a wręcz nawet szyderczą z Twojej (waszej) strony.
Nie znam sprzedawcy ani handlowca który odsyła "niby " do konkurencji .Aczkolwiek takie przypadki sie zdarzają i dziś akurat to Potwierdziłeś .Sam jestem handlowcem a na samym marketingu zęby starłem i to dosłownie....
Dlatego podejście Twoje do mnie nie przemawia i przyznaję Ci rację twój post -odpowiedź jest pełen buńczuczności oraz chwilami przepełniony sarkazmem bedącym nie na miejscu.
Była juz pewna osoba na tym forum z pewnej 'manufaktury" która dość zaborczo i równie sarkastycznie podchodziła do klienta.Niestety wiele spraw jej umknęło i sporo zostało straconych bezpowrotnie.
Nie będę nikogo pouczał co do prowadzenia biznesu bo to każdego indywidualna sprawa.
Ostatnio pisząc zasugerowałem tylko taką promocję "pakietowa" uzyskałem odpowiedź która mnie satysfakcjonuje jednak nie do końca uwarzam ją za grzeczną i przemyślaną /// ale jak napisałeś FRI KANTRY :)
i taka jest moja opinia .
Na koniec jeszcze jedno pytanie czy modele bedą dostepne w seriwsie allegro ?? Jeżeli tak to jaka cena by była ?
Ponieważ na forum cena za model to 190zl a na allegro dojdzie prowizja od sprzedaży ,koszt wystawienia ,czas na wystawienie czyli dmoniemam model kosztował by koło 10% w górę co nam daje 209zl .... tak ?
Jeżeli omijacie ten kanał dytrybucji nie było pytania .
Zyczę owocnej sprzedaży i gro zamówień bo jak napisałem model jest piękny jednak otwarcie teraz napisze cena grubo przesadzona.
I prosEz mi nie tłumaczyc że narzędzia do lutów blach ,aerografy do malowania zostały zakupione tylko do produkcji tego modelu ;)
Każdy producent ruszajać z nowym produktem musi się liczyć z kosztami maszyn ,narzędzi i programistów tworzacych projekt .I nie lubię jak ktoś mi to wpaja ze to podniosło koszty produkcji bo ostatecznego klienta to nie barzdo intersuje nawet w tak unikalnym przedsiewzieciu jak model z blach Tarpana .Najważniejsza jest wtedy sprzedaż i zysk dla Was czyli dobry marketing, aby produkt trafił do jak nakjwiekszej rzeszy potencjalnych odbiorców.
Jednak patzrąc na Wasze -Twoje podejscie do sprawy widze że słowo PR i marketing to obce słowa dla Was .
Napisałem również dzis ostrzej ponieważ jw napisałem czułem się urażony i zniesmaczony podejsciem do klienta i mnie
JaK to w demokracji :)
 
Ostatnio edytowane:
H

H0_TRUCKS

Gość
#35
Miarka i mierzenie oryginału - tutaj chyba nie ma znaczenia czy model z blach czy z żywicy

Wykonać kopyta potrzebnych elementów do odlania z żywicy. Kupić silikon, żywicę - poniżej piszesz że to banalne ;)

Odlać formy z silikonu, odlać elementy z żywicy. - j. w.

Opracować wklejanie szybek (moje są grubości 0,2mm, nie są odlewane z przezroczystej żywicy, dzięki temu widać wykonane wnętrze), każdą osobno - nie widziałem jeszcze szybek z żywicy

Opracować, zamówić kalkomanie, które wieńczą koniec roboty przy jednym modelu - w modelu z żywicy kalki wychodzą z formy? razem z oczyszczonymi z błon nadlewami?

No i posiadać odpowiednie narzędzia do wykonania... - w modelu z żywicy narzędzia nie są potrzebne?

Cena o której piszecie, to cena którą płaci się za odlewy żywiczne, które to wykonuje się banalnie. I nikt jakoś nie marudzi że przy małym nakładzie pracy podczas odlewania i wykańczania powinny kosztować np. 60 zł. - kitu w zywcy nie kupisz w cenie 60zł, a blaszkę wielkości tarpana owszem, zresztą większość modeli z żywicy posiada blaszki


Ja każdy model wykonuję ręcznie z małymi dodatkami żywicznymi - modele z żywicy wykonuje się maszynowo ;)


Czasem trzeba zadać sobie pytanie czy coś nie wygląda lepiej z żywicy i jest sens robienie tego z blaszek.

Na koniec - szanuję Twoją pracę i mój wpis nie ma na celu negowanie tego co robisz, nie odbieraj tego też jak ataku. sam kiedyś tarpana z blach robiłem
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#36
Ładny model zrobiłeś, osobiście daje mu ocenę 7/10, dlatego jest dosc dobry, ale do mnie zywica bardziej przemawia ponieważ idzie ja latwo ulepszyć i wg mnie jest mocniejsza i trwalsza dlatego nie interesuje mnie model z blach. Ten model mógł mieć dopracowane swiatla tak jak i Lublin, pomysł o zrobieniu lepszych swiatel, w tej cenie powinny być jak prawdziwe ;) Zycze owocnej sprzedaży :)
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#37
Widzę że temat ruszył pełną parą .W tym momencie Producent Tarpana z blach i żywicy został postrzeżony ,zauwazony jak kto kolwiek woli :) jako dostarczyciel niszowego produktu
Tak zaczyna się reklama darmowa, szum w okół projektu i cen .Zawsze to można wykorzystać w swoim PR ... jak się chce .
Zostały potwierdzone moje spostrzeżenia przez kolegę HO_TRUCKS który macza w odlewach palce nie od dzis zapewne :)
Panowie od Tarpana dajcie upust fantazji i zrozumienia dla potencjalnych klientów którzy kupią produkt w okazjonalnej cenie a później przedstawią na forum i opiszą jego walory .....
Czy nadal nie widać mozliwości zarobku ???
Zdjęcia oraz zadowoleni klienci są podstawą w niszowej produkcji .Ale jak szkoda parę złotych uszczknąć to trudno
Ja wyzej Pisałeś free country ( bez jaj już przytoczyłem) to free ....
Działaj Kolego tylko nie pochopnie a masz spore predyspozycje do fajnego biznesu tylko zacznij postzregać inaczej handel ,to niestety juz nie komuna a jak Kolega Broda napisał ..kraj biednych
co nie oznacza chcących coś mieć innego i unikatowego. :)
Nadal podtrzymuję ze modele Tarpan oraz lublina są ekstra ( lublin akurat mniej ale jest)
I cieszę się ze takowe przedsięwziecie powstało jednak bez kosztorysu chyba i potencjalnego rynku zbytu .... albo inaczej kosztorys powstał tylko rynek zbytu nie ten bo kosztorys zbyt mocno "przerysowany"
Moje słow niestety na pewno nie sa miodem płynącym na Twoje oczy kiedy to pisze .Niestety Twoje ostatnie podejscie z "kalkulacjami" zbuzryło mi nadzieje na normalnych producentów tzw niszowców w 1:87 .......
Takim tonem odpowiedzialeś i ja teraz go prowadzę dalej ... ,sarkastyczny i czasmi cyniczny . free ... wiadomo co ;)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#39
Cena o której piszecie, to cena którą płaci się za odlewy żywiczne, które to wykonuje się banalnie. I nikt jakoś nie marudzi że przy małym nakładzie pracy podczas odlewania i wykańczania powinny kosztować np. 60 zł.
Podziwiam twoje prace, szczególnie podabają mi się polskie wozy pancerne sprzed 1939, których wcześniej nikt nie robił. Jednak z tym banalnym odlewaniem to trochę przesadziłeś. Zrobienie dobrego odlewu pojazdu kosztuje sporo pracy a same odlewanie chociaż jest na pewno mniej pracochłonne niż lutowanie z blaszek też nie jest takie banalnie proste.
To wszystko co piszesz to oczywiście prawda, ale ceny nie uzasadnia się już nakłądem pracy, model sam się obroni i zyska nabywców jeśli cena będzie adekwatna do jakości. Akurat cena za pojazdy ukształtowała się na poziomie o jakim pisali koledzy i technologia produkcji nie ma tu znaczenia, model powinien poprostu jaknajwierniej odzwierciedlać oryginał. Ja też robię pojazdy, są żywiczne z dodatkami trawionymi oraz z blaszek z dodatkami z żywicy jak twoje. Ceny są porównywalne lub nieco niższe od twoich. W kraju sprzedałem ledwie kilka sztuk, większość poszła za granicę, głównie do Niemiec gdzie taka cena już nie szokuje, ale i tak model musi być bardzo udany i wykonany aby klient ją zaakceptował, chociaż tam jak wiadomo zarabia się ca. 3-5 razy więcej niż u nas.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#40
Popieram odlewanie wcale nie jest takie proste jak się niektórym wydaje. Czasem mnóstwo odlewów idzie do wywalenia, zanim jakiś będzie nadawał się do dalszej pracy. Co generuje i czas potrzebny do zastygnięcia żywicy, jak i koszt samej żywicy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 0

Podobne wątki