• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Poznań - Targi HOBBY - 7-8 października 2017

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#83
Duża grupa modelarzy i kolekcjonerów samochodów także zdecydowała, że nie będzie sponsorować targów Hobby w tym roku.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
#84
Ja powiem jako odwiedzający. Ostatni raz na targach HOBBY byłem w 2014 roku. Dlaczego później już nie przychodziłem? Mieszkam w Poznaniu więc kwestia noclegu mi nie przeszkadzała - wsiadałem w tramwaj i w 10 minut byłem przed wejściem na MTP. Jednak już wtedy wstęp kosztował bodajże 20zł, a z każdym kolejnym rokiem cena za wstęp rosła. W pewnym momencie stwierdziłem, że lepiej to sobie przeznaczyć na zakup jakiegoś duperelka do makiety, czy nawet, pal diabli, na dobre piwo, niż oglądać kolejny raz niemal to samo.
W tym roku cena widzę w przedsprzedaży to 15zł, a na miejscu w dniach wystawy - 20zł. Takie kwoty jeszcze jestem w stanie zaakceptować i może się w tym roku przejdę... O ile będzie co w tym roku oglądać.
 
Reakcje
554 7 0
#85
Szkoda!
Mieliśmy nadzieję na spotkanie. W zeszłym roku było miło!
Przy kosztach podróży od nas i noclegu cena wejścia nie gra roli, ale jeśli nie będzie Was, to nie ma sensu...
Pozdrawiamy!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#86
Szkoda!
Mieliśmy nadzieję na spotkanie. W zeszłym roku było miło!
Przy kosztach podróży od nas i noclegu cena wejścia nie gra roli, ale jeśli nie będzie Was, to nie ma sensu...
Pozdrawiamy!
Andrzejku! Zapraszam do Włocławka. Tam się w tym roku spotykamy. Impreza jest w dniach 16-17 września. Więcej o tym spotkaniu znajdziesz
Tu oraz Tu
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#89
No to się wyjaśniło. W tym roku nie będzie dużej wspólnej makiety modułowej. Za to Kluby wystawiają swoje mniejsze prezentacje, na których zwiedzający bardziej może skupić swoją uwagę. W załączeniu plan rozmieszczenia stoisk. Znowu ma się pojawić Roco - Fleischmann z całkiem sporym stoiskiem. Ciekawe czym nas zaskoczą?
plan Hobby2017.jpg
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#92
Oglądałem dzisiaj ten plan. Nazwami stoisk bym się za bardzo nie sugerował, bo niestety część z nich to radosna twórczość osób koordynujących całość ze strony MTP.

Co natomiast będzie można zobaczyć na targach?
Tak jak już Leszek powyżej napisał, spośród firm modelarskich swój udział zapowiedziała firma Roco/Fleischmann (po bodajże 2 latach nieobecności). Tradycyjnie swoje jesienne nowości zaprezentują firmy Piko (swój udział zaawizował szef eksportu Piko) oraz Faller/Tillig/Marklin/Trix/Minitrains (reprezentowane przez firmę AMC). Przedstawiciele firmy Uhlenbrock zorganizują pokazy sterowania cyfrowego.

Z najnowszą ofertą drzewek modelarskich będzie można zapoznać się i zakupić na stoisku MBR Model (Infotechnika).

Modelarstwo kartonowe tradycyjnie reprezentować będzie firma GPM i jego sympatyczny właściciel Grzegorz Pomorski.

Prezentacja PZMK zajmie identyczną powierzchnię jak w roku ubiegłym. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele klubów z Białegostoku, Gorzowa Wlkp., Katowic, Krakowa, Poznania, Radomia i Warszawy. Zaprezentowane zostaną makiety w różnych wielkościach: G (makieta zimowa - premiera na targach), H0 (Maciej Łukaszewicz), H0e (Mateusz Krzykowski) i TT (KMK Poznań). Swoje ciekawe kolekcje modeli i dioram wystawiają indywidualni wystawcy znani z poprzednich edycji (Patrycjusz Adamczyk, AMW, ks. Janusz Grygier) jak i nowi (Robert Kroma).

Promocją modelarstwa kolejowego wśród najmłodszych polegającą na aktywnym udziale w obsłudze makiet zajęły się w tym roku kluby z Katowic i Krakowa (Tomek Wójczyk).

Car-system będzie prezentował Marcin Magner i grupa z Borówca. Modele w dużej skali kolejki parkowej zaprezentują Robert Bocian/Jan Jarzina i klub z Pecnej.

Ciekawie zapowiada się w tym roku alejka - WARSZTAT MODELARZA. Zaplanowano pięć stanowisk na których doświadczeni modelarze będą demonstrowali różne techniki modelarskie i budowę makiety na różnych etapach jej powstawania, m.in. Zbyszek Kluba - budowa i montaż trakcji elektrycznej; Marek Palmowski - zieleń na makiecie; Beskidzka Grupa Modelarska - kształtowanie terenu; Mateusz Kiszka - trakcja elektryczna i Marek Gruczyński - elektronika na makiecie. Tradycyjnie swoje stoisko będzie miał Leszek Wala (ELVIS Model).

Targi będą również okazją do zakupu ciekawych modeli. W tym roku będzie to możliwe nie tylko na stoiskach ModelProjekt, DataLand (oba sklepy z Poznania) i Świata Modeli z Rybnika, ale również na stoisku KMK Poznań, który zapowiada wielkie wietrzenie magazynu klubowego i zaoferuje do sprzedaży modele niedostępne na rynku od kilku lat, w tym m.in. nieistniejącej firmy KleinModellbahn.

Na stoisku Świat Kolei będzie bogata oferta branżowych publikacji krajowych i zagranicznych. Podczas tegorocznego salonu HOBBY w Poznaniu w sobotę, 7.10.2017 r. odbędzie się premiera dwóch, długo wyczekiwanych, atlasów autorstwa Pawła Terczyńskiego: Atlasu lokomotyw elektrycznych i Atlasu lokomotyw spalinowych. Tylko podczas HOBBY obie publikacje będzie można kupić w promocyjnej cenie 60,00 zł każdy.

W sobotę, odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych, a wszystkie modele będzie można oglądać na stoisku PZMK.

Powyższe zestawienie nie wyczerpuje wszystkich związanych z modelarstwem kolejowym ekspozycji. Ogólnie powierzchnia zajmowana przez nie jest analogiczna,jak w roku minionym.

Pozdrawiam z Poznania.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
#95
Gdy dokonywałem zakupu siódemki EU07-424 na modelcenter.pl dowiedziałem się że przedstawiciela Schlesienmodelle na targach hobby w Poznaniu w tym roku nie będzie.
Ma on być w ten weekend w Lipsku.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#96
... Leszku patrząc na rozmiar Twojego stoiska, to czy w tym roku będziesz również je dzielił z pomniejszone.pl? Na obecność Roberta jak rok temu raczej nie ma co liczyć?
Tak. Byłoby dość dziwne, gdyby tych modeli nie było na moim stoisku. Przecież mam niemały wkład w ich powstawanie i dystrybucję.
 
Z

Zv

Gość
#97
Patrzę na plan Targów Hobby i jedyne co widzę to upadek... nie ma sensu dyskutować dlaczego.. to raczej stwierdzenie faktu ogólnie odczuwalnego ale ten plan tak dosadnie to uwidocznił.
A wspominam mile czasy gdy z wypiekami na twarzy bylem tam pierwszy raz... i drugi i trzeci...
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#99
...
Piotr wyżej wspominał, że ma być Roco, więc jeśli faktycznie będzie (na planie nie ma) to pewnie pokażą Vectrona.
...
Nowością są też goście z Monachium.
Jednak są... Goście z Monachium to Modelleisenbahn München GmbH - czyli aktualni właściciele Roco i Fleischmann.
Z planu wynika, że będą mieli znacznie większe stoisko niż Piko.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
Witam forumowiczow. Me pytanie brzmi: czy wie ktos kto wystawiał w zeszłym roku pancerka LWP i czy będzie w Poznaniu w tym roku na Hobby ? (Nie chodzi mi o kolegów z Łodzi z nimi mam kontakt)
 

Podobne wątki