• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
Fantastyczna imprezka. Byłem przez dwie godziny (tylko :sad: ) i mam duży niedosyt. Nasuwa się pytanie kiedy będzie znowu można podziwiać Wasze makiety.

Wielkie dzięki dla Pado & Co. za organizację i poświęcenie swojego czasu.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ja także z tego miejsca chciałem wszystkim podziękować. Wszystkim razem i każdemu z osobna za wysiłek włożony w przygotowanie tej imprezki. Zwłaszcza mam na myśli trudne warunki piątkowo wieczorne które nam wybitnie nieułatwiały :) Chciałem takze osobiście przerpprosić tych na których czasem sie denerwowałem. Czasem bywam zbyt nerwowy wiecie jak jest. Człowiek stara sie aby wszystko wypadło perfekcyjnie ;) Wszak od tego jak wypadniemy zależ to czy będziemy mieli możliwość znów tam wejść i sie pobawić. Jak widać SUKCES SIĘ udał. Kierownictwo zachwycone. Widzowie także ;) Teraz nic tylko budowaćm, zielenić i rozbudowywać ilośc naszych segmentów. Zwłaszcza o jakieś łuki różnego rodzaju bo jak widać na samych prostych zbyt daleko niezajedziemy ;) Pozdrawiam i do zobaczenia.

PS> wszystkich chętnych do wspólnej zabawy zapraszamy ;) Wystarczy tylko zrobić segment na dopowiednią wysokośći i z właściwym profilem ;)

Co do następnej imprezki to hmmm. Myślę że najwczesniej za jakieś 2/3 miesiace zrobimy sobie jakieś spotkanie, ale oczywiście o tym damy znać ;)

Parę fotek odemnie:)
 

Załączniki

  • 59,2 KB Wyświetleń: 3.152
  • 85,8 KB Wyświetleń: 3.154
  • 61,3 KB Wyświetleń: 3.153
  • 60,8 KB Wyświetleń: 3.155
  • 58,5 KB Wyświetleń: 3.152
  • 51,7 KB Wyświetleń: 3.154
  • 52,7 KB Wyświetleń: 3.154
  • 61,1 KB Wyświetleń: 3.155
  • 53,4 KB Wyświetleń: 3.154
Reakcje
6 0 0
Dzięki takim fotkom człowiek żałuje, że nie mogł uczestniczyc w spotkaniu chociaż jako widz. Ale może następnym razem sie uda :roll: Również przyłaczam sie do gratulacji! :grin:
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
Witam.I po imprezce,ci co byli widzieli jak było - a Ja chciałem równiez podziekowac wszystkim uczestnikom , pomocnikom a zwłaszcza CYRRUSOWI za pomoc w transporcie moich modółów.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Wg mnie najfajniejszy widok to pociągi mijające się na dwutorowym szlaku, a więc ludziska - kto nie chce sie porywać na stację niechaj majstruje dwutor. Desek i trawy idzie tyle samo co na jednotor, tylko fleksa i szutru dwa razy więcej.

Co by się jeszcze przydało: coś zamiast "ręki boga" do obracania lokomotyw. Jazda parowozu na szlaku "krótkim ryjem" jest bądź co bądź błędem. No ale to wymagałoby rozbudowy szuflady - albo o drugą głowicę i trójkąt (bądź petlę, tylko zajmie więcej miejsca) albo o obrotnicę.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
cyrrus - rozmyslam nad budowa trojkata do zawracania parowozow. Propozycje taka juz kiedys dal mi ciekma w innym watku - a dokladniej to tu ++>> http://ds5.agh.edu.pl/~kozak/viewtopic.php?t=228&postdays=0&postorder=asc&start=15

Jak tylko dokoncze prace magisterska zabiore sie za kreslenie planow i wrzuce je na forum tak aby je przedyskutowac! Nie ukrywam ze palnuje budowe stacji - ale to w przyszlosci - jeszcze nie czas na to! W planach mam tez przedłuzenie szlaku 3 torowego i 2 torowego ze szczegolnym uwzglednieniem budowy lukow! Ale to wszystko sa na razie plany ktore uda mi sie wcielic w zycie jak tylko dokoncze prace mgr (a juz nie wiele zostało) Mam tez nadzieje ze szef nie wysle mnie w niewiadomo jak dlugie trasy i bede mial na to czas!

Jestem jednak pelen optymizmu, szczególnie, że na wykonanie tego co juz mam poswiecilem stosunkowo niewiele czasu!

Co do lukow to zastanawiam sie nad promieniem 3m - wagony chyba nie beda sie bardzo lamac a i tak moje moduly musze wozic blaszakiem lub ciezarowka wiec gabaryty nie maja wiekszego znaczenia - byle by byly lekkie bo jak winda nawali to bede z 11 pietra je znosic :p i wynosic :p
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
cyruss napisał(a):
Wg mnie najfajniejszy widok to pociągi mijające się na dwutorowym szlaku, a więc ludziska - kto nie chce sie porywać na stację niechaj majstruje dwutor. Desek i trawy idzie tyle samo co na jednotor, tylko fleksa i szutru dwa razy więcej.
Dokłądnie to samo myślę Cyrrus. Szlak 2 torowy ma w sobie tyleż samo uroku co pojedyńczy a nawet jeszcze więcej ;) Szkoda że od początku nieroimy 2 torówki. Ale myślę że z czasem ludzie się przekonają.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
xendx napisał(a):
Czyli wychodzi że około 72 metry
Coś koło tego.
Dodam że czas objazdu takiego kółka z umiarkowaną prędkością to 9 minut (bez zatrzymań).

Pozdr,
Mc

PS. podziękowania dla wszystkich a w szczególności dla Pado za organizację oraz Cyrrusowi za doprowadzenie moich telefonów do stanu używalności :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Wg dokłądnych obliczeń na programie wychodzi ok 74,20m cały obwód. Doliczając drugą linię plus wszytskie tory stacyjne wyjdzie napewno ponad 100 meterków :)

Dziękować mi nie ma za co. Wszak wszyscy odwalili kawał dobrej roboty i to nietylko tej w czasie weekendu ale takze tej wieczornej domowej przez kilka latek. Dopóki będą chętni do wspólnej zabawy, która będzia miała ręce i nogi to z miłą checią się będzie coś kombinowało w tej materii :) Następne spotkanie hmmm kiedy :?: nowłasnie kiedy chcecie :?: Myslę że niewcześniej jak za 3 miesiące ;)
 

kolumb

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0

Załączniki

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Szlak 2 torowy ma w sobie tyleż samo uroku co pojedyńczy a nawet jeszcze więcej
Jestem za ale ... szlak biegnący przez pola z kilkoma drzewami i krzakami jest wg mnie trochę nudny. Nie ma to jak szlak biegnący przez jakieś miasto. Jako że mieszkam na Śląsku to tu tory biegną prawie zawsze przez jakieś miasto i jest ich często więcej niż 2. Taką mam wizję moich przyszłych modułów, którą być może zrealizuję. Na razie ślęczę jednak nad czymś w rodzaju torta.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
Tempest napisał(a):
Szlak 2 torowy ma w sobie tyleż samo uroku co pojedyńczy a nawet jeszcze więcej
Jestem za ale ... szlak biegnący przez pola z kilkoma drzewami i krzakami jest wg mnie trochę nudny. Nie ma to jak szlak biegnący przez jakieś miasto. Jako że mieszkam na Śląsku to tu tory biegną prawie zawsze przez jakieś miasto i jest ich często więcej niż 2. Taką mam wizję moich przyszłych modułów, którą być może zrealizuję. Na razie ślęczę jednak nad czymś w rodzaju torta.
Zgadzam sie z Tobą
:) Mam nadzieje ze w niedlugim okresie czasu wiecej osob niz Szymek Wiktor i Krzysiek i Paweł wspomogą mnie w budowaniu 2 toru. Ja mam juz plany na kolejne moduly 2 i 3 torowe - ale ze nie posiadam zdolnosci modelarskich a bardziej mechaniczno stolarskie to raczej niczym nowym nie zaskocze - tylko pola (mata trawiasta z arkusza) i drzewa :( Prawda jest taka żę cała dekoracja modułow to zasługa mojej żony :) Ja tylko mate z rolki umiem kłasc :p Wychodze jednak z zalozenia ze lepsze pola niz widoczna podłoga :p

Takze Koledzy! Zachecam do budowania 2 toru :) Wy naprawde wspaniale wykanczacie moduly wiec tym bardziej warto!
 

Kuba1986

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Widać, że organizacja imprezy wymagała sporo pracy. Jednak efekt... przynajmniej to co na zdjęciach bardzo cieszy oko. Szkoda, że sam nie mogłem wpaść do Muzeum choć na chwilę. A teraz... a teraz to na wzory profili czekam :p

Pozdrawiam
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Kubamistrzu. Daj mi dojść do siebie to Ci powysyłam co nalezy. Narazie to się nawet obrócić nie wiem w którą stronę mam ;/ Co za porażka. A nie posyłałem Ci już profili jeśli nie to chyba mi się to przysniło. Tak to jest jak tera zczłek działa na dwa komputery a tylko jeden w siec włazony i to ten niewłaściwy ;/
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7

Podobne wątki