• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Wróciliśmy... Całą rodziną... Wszystkim się podobało...
Rodzince, bo oprócz makiety były i samoloty i samochody... Można było nawet coś zjeść... :!:
Mi, bo zobaczyłem fantastyczny układ z 3 pełnosprawnymi stacjami (dwie po 3 tory użyteczne i jedna z 4!)
Bardzo mi się podobały działające semafory! Rewelacja... Chociaż obsługa pulpitu do tej stacji nie była trywialna... :D
Ale z rozmów na GG wynika, że może być jeszcze więcej stacji...

Zdjęcia na razie w mojej galerii: http://www.gbbkolejka.pl/wiki/tiki-brow ... lleryId=21

PS. A i jedna uwaga: tam cały czas coś jechało!
PS2. Czy aby nie lepiej byłoby zrobić do komunikacji stacja-stacja lapeczki+dzwonek?
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
gbbsoft napisał(a):
Można było nawet coś zjeść
Niestety grill ustawiony był zaraz przy wejściu do hangaru i cały hangar został zasmrodzony palonym tłuszczem.

A jeśi już mowa o "komunikacji" to widziałem, że koledzy obsługujący makietę mieli telefony ale najczęsciej porozumiewali się za pomocą fal dźwiękowych a nie elektryki.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
A... Jeszcze jedna rzecz, która mi się bardzo podobała i poleca wszystkim: opisy stacji.

Jedna stacja i moduł amerykański miały świetne opisy. Moim zdaniem takie opisy powinny mięć wszystkie stacje, a najlepiej wszystkie moduły ;)

http://www.gbbkolejka.pl/wiki/show_image.php?id=966

PS. Mnie, jako widzowi, marzy się jeszcze lista zmian, jakie autor zrobił, w ciągu np: ostatniego roku, ale może za dużo mi się marzy... :D
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Następnym razem łączność będzie na normalnych telefonach z tarczą / klawiaturą. Będzie lepiej :oops:
Dyżurni ruchu na stacjach nigdy wcześniej nie używali łączności z łączami MB towarzyskimi, stąd problemy :grin:
Mozna by postawić na każdej stacji po dwa telefony do sąsiednich stacji (jak jest w 1:1) ale na to trzeba by ciężarówkę do przewozu sprzętu :LOL:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Mam pytanie:
Zauważyłem takie coś plastikowego na obudowie zasilacza, trzymającego kable. Skąd ten pomysł?

http://www.gbbkolejka.pl/wiki/show_image.php?id=1012
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
gbbsoft napisał(a):
Mam pytanie:
Zauważyłem takie coś plastikowego na obudowie zasilacza, trzymającego kable. Skąd ten pomysł?
Myślę że autor tego pomysłu wykonał to z przynajmniej jednego powodu wymienionego poniżej:
- zahaczenie kabli,przesunięcie zasilacza powodujące wyszarpywanie przewodów z zacisków.
- może nawet za bardzo odizolowane końce przewodów powodujące zwarcie z sąsiednim zaciskiem po zgięciu przewodu.
- łatwiejsze wyprowadzenie przewodów od zacisków.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
Nie wiem czemu w Polsce słowo "DZIEKUJĘ" jest tak rzadko używane! Zazwyczaj coś jest źle, albo mogło być lepiej - ale ze sie cos podoba - tego nikt nie powie! Nie chcę tu obrazić ani urazić nikogo! Wręcz przeciwnie!

Mi sie podoba wszystko! Że są zdjęcia na forum! Ze była wystawa! Że była fajna zabawa! Że fajne samoloty w kolo stały :) I nawet mi sie podoba to że niektórym osobą nie podobały się moje moduły :) Maja problem :p Dziękuję wszystkim tym którzy doceniają pracę innych :)

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w wystawie, dobrą zabawę, ładne moduły i wszystkim którzy na forum zamieścili swoje zdjęcia :) DZIĘKI :) Dziękuję wszystkim którzy mają taką samą opinię na ten temat jak ja :)
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
I publice też się podobało. I o to chyba głównie chodzi.
A że na moim moduliku krzaczki były wściekle zielone, na następną imprezę się poprawi. Właśnie dzięki porównaniu z innymi widać własne niedoróbki, bo bez obiektu odniesienia zawsze co swoje to najładniejsze.

Trzymaki do kabli przede wszystkim są po to by się końce przewodów nie ułamywały. Jedyna ich wada że są samolepne, czyli prędzej czy później odpadną. A są też ich inne rodzaje, np umożliwiające wkładanie i wyjmowanie z nich przewodów bez ich rozłączania. Wspaniałe do uporządkowania instalacji pod modułami.

No i przede wszystkim dzięki wszystkim którym się chciało: załatwiać imprezę, biegać z modułami po deszczu, skręcać się i rozkręcać, zamiast siedzieć spokojnie w domku....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7

Podobne wątki