• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#22
Witam serdecznie po dość dłuższej nieobecności. Niestety sprawy życia codziennego mnie troszke pochłąnęły ale naszczęście powoli wychodze na prostą. Aby delikatnie odświeżyć temat zapytowywuję się kolegów drogich jak u was prace. U mnie w zasadzie elektryka nowej głowcy już na finiszu. Jutro musze w ostatnim segmencie 4 kable wlutowac i podłązyć celem przeprowadzenia testu. A wy jak się miewacie ze swoimi cudami. Ciekma, Paweł, Jasiek, Kozak i inni
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#23
Tak jak pisałem Ci Szymku zrobiłem cztery segmenty proste dwutorowe. Na jednym przyklejone są już tory. Pozostałe dwa i trapez będą przejezdne za dwa tygodnie - wtedy wracam z wakacji :cool: Pozostaje zrobienie segmentu z jednym torem na wprost i jednym torem w prawo. 15 sierpnia moduły będą przejezdne - z 6 zaplanowanych dwa są już przejezdne :D
Na module, który był ostatnio w Kuźni zaszutrowałem torowisko ( metoda Damiana - polecam:!:) oraz posadziłem trochę trawy (metoda Ciekmy z młotkiem)
Poniżej wklejam niechlujnie zrobione zdjęcia :D Lepsze dopiero po powrocie
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#24
Koledzy czas odświerzyć temat bo tu jakieś pajęczyny widzę. Bardzo bym prosił o podesłanie mi na maila danych waszych modułów jakie chcecie przywieść na wystawę. Prosze o to bowiem w przyszłym tygodniu a raczej w weekend stworzę jakiś plan makietek który chcę przedstawić szefostwu i aby wiadomo było jakie samoloty mają być przesunięte i gdzie ;) Jesli ktoś nie zna mego adresu to niech pisze śmiało na priva ;) Pozdrawiam.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#25
ekhm....

coś się szykuje?
w końcu jeździcie analogowo czy w cyfrze? jak w DCC to w Iksporesnet czy Loconet?

bo nie wiem czy trzeba szykować zabawki
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#27
ok, skoro jest to oficjalne stanowisko to nie zaawracam sobie głowy przyjazdem ze szpejami ;-)
nie to, żebym coś miał przeciwko imprezie i sterowaniu analogowemu, jeno i tak będę w grodzie Kraka - ale tydzień później - zawsze zaoszczędzę trochę dineros, potrzebnych na FREMOjazdy w Pradze ;-)
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#28
Misiek napisał(a):
w końcu jeździcie analogowo czy w cyfrze? jak w DCC to w Iksporesnet czy Loconet?
Marcin napisał(a):
No tak bedzie impreza jak w tytule i bedzie sterowanie tylko i wyłącznie ANALOGOWE
A może niech się wypowie organizator, bo jak pamiętam, przecież wcześniej były inne ustalenia. PADO proszę do tablicy!
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#30
Cześć Elvisie i inni. Podchodze do tablicy jako że mnie wywołałeś. Co do sterowania to ja osobiście nic nie wiem(a przynajmniej tak mi sie zdaje). Całość sterowania ustalał ostatnio CIekma i z tego co pamiętam umawiał sie z Miśkiem na DCC i przyznam sie że niewiem na czym stanęło. Z tego co mi sie wydaje to miało to wyglądać tak. W piątek rozstawiamy makiety (ppodłączamy i testujemy analog) i potem ponoć Misiek podłącza swoje zabawki i próbuje je uruchomić. Jak sie uda to pewno poszalejemy coś w DCC jednakże niechciałbym odbierać niektórym pogonienia sobie taboru w Analogu którego niektórzy mają zapewno ogromną ilość. Dlatego pewno wzorem starych imprez będzię i jedno i drugie sterowanie. Jednakże teraz niechcę nic mówić jak będzie bo muszę sie spotkać z Ciemą w tej sprawie a jak wiadomo jest on teraz na wakacjach i kiedy wróci. Myślę że koło 28 sierpnia wtedy się wiecej dowiemy.

Takze proszę o cierpliwość w tej sprawie. Narazie czekam na dane odnośnie segmentów aby móc stworzyć jakiś plan do hangaru.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#31
Opcja z analogiem jest dla mnie interesująca, ponieważ w w niedzielę mógłbym spokojnie zwinąć zabawki, żeby zdążyć na powrotny sznelcug do domu.
Mógłbym zrobić tak, że przyjade w piątek pod wieczór, podłączę zabawki, w sobotę jeździcie DCC (jak zadziała).

Zakładam, że przyjade na gotowe:
LN_boxy chyba macie (martelowe, o ile pamiętam),
kabel Loconet może też? jakby co zawsze można na miejscu zacisnąć.

W takiej sytuacji, przy dobrych wiatrach, podłaczenie LN zajmie góra 15 minut. ;-)
Jest tylko jeden szkopuł, który pewnie nie spodoba się tym co chcą pojeździć "wszystkim co się da".
Mianowicie 1 fred = 1 lokomotywa. ;-)
Czyli będzie maks. 6 sztuk jednocześnie.

czekam na info ;-)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#32
Misiek napisał(a):
Zakładam, że przyjade na gotowe:
LN_boxy chyba macie (martelowe, o ile pamiętam),
kabel Loconet może też? jakby co zawsze można na miejscu zacisnąć.

W takiej sytuacji, przy dobrych wiatrach, podłaczenie LN zajmie góra 15 minut. ;-)
Jest tylko jeden szkopuł, który pewnie nie spodoba się tym co chcą pojeździć "wszystkim co się da".
Mianowicie 1 fred = 1 lokomotywa. ;-)
Czyli będzie maks. 6 sztuk jednocześnie.

czekam na info ;-)
Liczba poruszających sie lokomotyw zabardzo mnie nie martwi bo to ilość wystarczająca. Jednakze jeśli chodzi o boxy itp zabawki to kompletnie nie wiem o czym mówisz i niewiem kto to moze mieć u nas, chyba że sam Ciekma, lub Elvis o co ich trzeba zapytać. Panowie jak wy z tym sprzętem stoicie :?:
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#34

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#36
pado napisał(a):
Piotrku wiem co to są te boxy. I nawet wiem do czego służą. Jednakże ja żadnego nie mam i niewiem czy ktokolwiek u nas je ma. Chyba że np. Ciekma albo Jasiek.
Jest to miejsce, gdzie możesz podłączyć manipulator - były ostatnio używane w Kuźni - rozstawione co kilka metrów wzdłuż modułów.
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#37
Apropo boxów - przyznaję się do posiadania 2 szt.
A jakby brakowało zawsze można jeszcze się skontaktować np z Martelem i ściągnąć więcej, nie widzę problemu

Pozdrawiam
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#38
tzn, rozumiem, że boxy macie w wystarczającej ilości ;-)
poza tym są przecież jeszcze łączniki telefoniczne, które tak obśmiewał Władek_M :cool:

jak rozumiem kablologię też macie? czy trzeba będzie zaciskać na miejscu kilkadizesiąt metrów kabla 6 żyłowego? ;-)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7

Podobne wątki