• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

Krzychu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
3 0 0
#1
Witam,

Jak co roku Muzeum Lotnictwa Polskiego organizuje we wrześniu targi modelarskie. W tym roku dodatkową atrakcja będzie zlot zabytkowych autobusów. Jest też możliwość zorganizowania wystawy makiet kolejowych w weekend 8-9 wrzesień. Targi odbywaja sie w hangarze w muzeum lotnictwa w czyżynach. Kubatura hali jest dość spora bo aż 2500m^2, jednak częśc bedzie zajęta przez stojące samoloty,lub przeznaczona dla wystawców. Dla makiet pozostaje ok 1000m^2 co daje nam duże możliwości w ustawieniu. Dach jest przeszklony a podłoga równa jak stół. Organizatorzy są bardzo przychylnie nastawieni, zadeklarowali nawet że ustawią wystawców po rozłożeniu makiet żeby nas nie ograniczać.
Panowie, mamy sporą szanse wypromowac Kraków jako miejsce gdzie modelarze działają i organizują wystawy niegorzej niż w innych miastach. Mamy jeszcze jakieś trzy miesiące ale proponuje już teraz zacząć zbierać chętnych i obmyślać jakis układzik. Wartałoby zaprosić kolegów ze śląska i innych częsci kraju bo nie jest to już wystawka w piwnicy. Skończy sie kombinowanie z upychaniem makiet po kątach żeby sie wszystko pomieściło. Oczywiście bedzie możliwość organizowania cyklicznych spotkan np 2 razy w roku. Możliwości sa naprawde duże trzeba wykorzystać naszą szansę.
Zamieszczam jeszcze zdjęcia hangaru zrobione podczas spotkania organizacyjnego. Kilka samolotów ''wyleci" z hali, ale pare nieruchomych eksponatów zostaje.


pozdr,
Krzych
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#2
Widże że ponad 100 osób przeczytało ten wątek, czyli jest może jakieś zainteresowanie.Trzeba zacząć powoli coś usatalać i dobrze by było aby sie to działo tutaj(ten wątek). Ja wklejam dawno obiecany uproszcozny schemat całej sali którą mamy do dyspozycji. Pozwoliłem sobie zaznaczyć 2 miejsca które są raczej nie do ruszenia przez nas. Mianowcie miejsce postoju helikopterów oraz końcówka sali która jeszcze nie ma swojej właściwej wylewki. Reszta jest idealnie gładka jak nalezy. Hangar wewnątrz ma wymiary 52x52 metry. Wstepnie organizator mówił nam że da nam powierzchnie ok 600 m2(i więcej) czyli ok 22x22 metry (to ten mniejszy kwadracik niebieski) Mamy jednak możliwość do wykożystania większą powierzchnię ale w tym celu musimy przedstawić jakiś plan. Ta większa powierzchnia to ten fioletowy kwadrat o wymiarach 36x34 metry. Dla porównania skali pozwoliłem sobie wrysować swoją makietkę całą składającą sie z 11 segmentów.

Teraz jest taka sprawa. Pasowałoby w miarę szybko zrobić jakiś plan, bowiem obiecaliśmy organizatorom że jakoś do końca czerwca pokażemy im naszę propozycje bo to też się wiąże z przetaczaniem samolotów i ewentualną akceptacją organizatorów. Ciekma czy byłbyś w stanie przygotować rozkład modułów w HANGARZE :?:

Wszystkich chętnych którzy chcą do nas przyjechać i się z nami pobawić niech napiszą Maćkowi (Ciekmie) jakie segmenty mają do dyspozycji. Pamiętajmy że mamy póki co to wysokość 77.7 cm. Może nastepnym razem wskoczymy na wyższy poziom wtajemniczenia. Oczywiscie innych chętnych z makietami, dioramami takze zapraszamy do przybycia. Miejsce naprawdę dobre wg mnie. Impreza zaczyna sie rozrastać a jak wypadniemy dobrze będziemy mieli tam wejście co roku na festiwale modelarskie a może i częściej.
 

Załączniki

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#3
Witam


No ja bede na 100%-juz mam zaklepany urlop-a praca wre na makietce i pod -wkrutce zdjecia sie pojawią.Maciek ma wymiary mojej stacji i bocznicy.
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#4
Jasiek5 melduje się w 100% gotowości.

- Szuflandia :D się przerabia
- kilka skrzyneczek szlakowych będzie na pewno

Kończę rozrysowywać, wymiarować i takie tam.
Ciekma dostane wymiary na początku przyszłego tygodnia
Pozdrawiam wszystkich
Janek
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#6
Ja wykańczam moduł, który był ostatnio na wystawie.
Jak naprawią piłę w OBI to powstanie 5 prostych dwutorowych modułów prostych i i przejście z jednego toru na dwa (z żeberkiem). Do 13 lipca pojawią się w bazie razem z fotografiami!
Zdjęcia z postępu prac będą w moim wątku :)
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#10
ja rownież powinienem byc ale ile dokladnie modulow bede mial tego jeszcze nie wiem!
na pewno w tym momencie mam gotowe proste szlakowe moduly 2 torowe i moduly 3 torowe \9dokladnie to 2+1 tor schodzi sie do 2 szlakowych i bocznicy.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
@Bartosz: no nie powiesz mi, że na taką imprezę nie obrócisz autem 2x? I szlaban na rower!
@all: Musimy odpowiednio wcześniej wszystko zaplanować aby uzgodnić to z organizatorami,
dlatego jeśli macie już jakieś moduły, to skoncentrujcie się nad ich wykończeniem i przejezdnością, zgłoszeń nieistniejących modułów raczej nie przyjmujemy, szczególnie stacyjnych, bo to nierealne żeby zdążyć.

Zapraszamy też kolegów z innych miast.

Pozdr,
Mc

PS. proszę o używanie korekty ortograficznej, aby nie robić obciachu w tym wątku.
 
Reakcje
0 0 0
#13
Witam
No i nadszedł ten moment że po 2 latach znowu zawitam do Krakowa ;)
Będe miał 2 segmenty 50X80 jednotorowe, profile LL, na posterunku raczej nie zdąze położyć torów wiec go nie zgłaszam.
 

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
żeby doprowadzić moją stacje do stanu używalności musze zrobić 4 skrzynki podocinać tory popodpinac do pulpitu ktury tez musze zrobic i mysle ze powinienem sie wyrobic bo wszystko juz mam tylko poskręcać.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#15
ciekma napisał(a):
PS. proszę o używanie korekty ortograficznej, aby nie robić obciachu w tym wątku.
bubi napisał(a):
żeby doprowadzić moją stacje do stanu używalności musze zrobić 4 skrzynki podocinać tory popodpinac do pulpitu ktury tez musze zrobic i mysle ze powinienem sie wyrobic bo wszystko juz mam tylko poskręcać.
ciekma napisał(a):
dlatego jeśli macie już jakieś moduły, to skoncentrujcie się nad ich wykończeniem i przejezdnością, zgłoszeń nieistniejących modułów raczej nie przyjmujemy, szczególnie stacyjnych, bo to nierealne żeby zdążyć.
myślę bubi, że nie zdążysz, choć nie chciałbym Cię zniechęcać.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#16
Ja też bym niechciał zniechęcać Bubiego ale raczej jego stacja nie ma szans staniecia na płycie Hangaru chyba że jako taka samosia. Z doświadczenia wiem iż przed taką wystawą każdą stacyjke pasowałoby przetestować np na takich spotkaniach jak KUŹNIA. Dlatego Bubi najpierw tam się musimy spotkać z twym dziełem a dopiero potem spotkania tego typu. Póki co wiem że reszta makietek jest działająca idealnie wieć i też nie ma z nimi problemu.

Bartosz ty mnie nawet nie załamuj że przyjedziesz albo z jednym albo z drugim. Teraz masz przedewszystkim bliżej więc i kłopot mniejszy ;D
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#17
Znajdź Szymku i na moje H0e trochę miejsca. Samograj to jeszcze nie jest więc może przydałoby się połączenie z kimś innym. Obsługa konieczna bo ja będę raczej na zewnątrz...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#18
jacekk napisał(a):
Znajdź Szymku i na moje H0e trochę miejsca. Samograj to jeszcze nie jest więc może przydałoby się połączenie z kimś innym. Obsługa konieczna bo ja będę raczej na zewnątrz...
Heh myslę że miejsce się napewno znajdzie. Musiałbyś nam dostarczyć jakieś plany. JAKIEKOLWIEK bo znamy to tylko ze zdjeć papierowych, ale całości niewidzieliśmy (chyba :> ja przynajmniej niepamiętam)i nawet nie mamy pojęcia jak to się rysuje. Ciekma jest specjalistą od modułów i ich układów więc jakby coś to do niego ale sam z miłą chęcią bym zobaczył co tam masz ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#20
bubi napisał(a):
A będzie może wystawa w sierpniu w kuźni?? Bo chciałbym być nawet bez stacji?? :grin:
No niestety nic do WRZEŚNIA nie będzie się raczej odbywało w Krakowie. Przynajmniej z tego co mi wiadomo. Jest w planie załatwienie innej lepszej sali na spotkania jak KUŹNiA ale gdy już będziemy cokolwiek wiedzieć wtedy będziemy coś mówić ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7

Podobne wątki