• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Fantastyczna imprezka. Byłem przez dwie godziny (tylko :sad: ) i mam duży niedosyt. Nasuwa się pytanie kiedy będzie znowu można podziwiać Wasze makiety.

Wielkie dzięki dla Pado & Co. za organizację i poświęcenie swojego czasu.

pado

Znany użytkownik
KKMK
Ja także z tego miejsca chciałem wszystkim podziękować. Wszystkim razem i każdemu z osobna za wysiłek włożony w przygotowanie tej imprezki. Zwłaszcza mam na myśli trudne warunki piątkowo wieczorne które nam wybitnie nieułatwiały :) Chciałem takze osobiście przerpprosić tych na których czasem sie denerwowałem. Czasem bywam zbyt nerwowy wiecie jak jest. Człowiek stara sie aby wszystko wypadło perfekcyjnie ;) Wszak od tego jak wypadniemy zależ to czy będziemy mieli możliwość znów tam wejść i sie pobawić. Jak widać SUKCES SIĘ udał. Kierownictwo zachwycone. Widzowie także ;) Teraz nic tylko budowaćm, zielenić i rozbudowywać ilośc naszych segmentów. Zwłaszcza o jakieś łuki różnego rodzaju bo jak widać na samych prostych zbyt daleko niezajedziemy ;) Pozdrawiam i do zobaczenia.

PS> wszystkich chętnych do wspólnej zabawy zapraszamy ;) Wystarczy tylko zrobić segment na dopowiednią wysokośći i z właściwym profilem ;)

Co do następnej imprezki to hmmm. Myślę że najwczesniej za jakieś 2/3 miesiace zrobimy sobie jakieś spotkanie, ale oczywiście o tym damy znać ;)

Parę fotek odemnie:)

Załączniki

• 59,2 KB Wyświetleń: 3.147
  • 85,8 KB Wyświetleń: 3.148
  • 61,3 KB Wyświetleń: 3.147
  • 60,8 KB Wyświetleń: 3.148
  • 58,5 KB Wyświetleń: 3.148
  • 51,7 KB Wyświetleń: 3.148
  • 52,7 KB Wyświetleń: 3.148
  • 61,1 KB Wyświetleń: 3.149
  • 53,4 KB Wyświetleń: 3.148
Dzięki takim fotkom człowiek żałuje, że nie mogł uczestniczyc w spotkaniu chociaż jako widz. Ale może następnym razem sie uda :roll: Również przyłaczam sie do gratulacji! :grin:

Marcin

Użytkownik
KKMK
Witam.I po imprezce,ci co byli widzieli jak było - a Ja chciałem równiez podziekowac wszystkim uczestnikom , pomocnikom a zwłaszcza CYRRUSOWI za pomoc w transporcie moich modółów.

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Wg mnie najfajniejszy widok to pociągi mijające się na dwutorowym szlaku, a więc ludziska - kto nie chce sie porywać na stację niechaj majstruje dwutor. Desek i trawy idzie tyle samo co na jednotor, tylko fleksa i szutru dwa razy więcej.

Co by się jeszcze przydało: coś zamiast "ręki boga" do obracania lokomotyw. Jazda parowozu na szlaku "krótkim ryjem" jest bądź co bądź błędem. No ale to wymagałoby rozbudowy szuflady - albo o drugą głowicę i trójkąt (bądź petlę, tylko zajmie więcej miejsca) albo o obrotnicę.

adas

Użytkownik
KKMK
cyrrus - rozmyslam nad budowa trojkata do zawracania parowozow. Propozycje taka juz kiedys dal mi ciekma w innym watku - a dokladniej to tu ++>> http://ds5.agh.edu.pl/~kozak/viewtopic.php?t=228&postdays=0&postorder=asc&start=15

Jak tylko dokoncze prace magisterska zabiore sie za kreslenie planow i wrzuce je na forum tak aby je przedyskutowac! Nie ukrywam ze palnuje budowe stacji - ale to w przyszlosci - jeszcze nie czas na to! W planach mam tez przedłuzenie szlaku 3 torowego i 2 torowego ze szczegolnym uwzglednieniem budowy lukow! Ale to wszystko sa na razie plany ktore uda mi sie wcielic w zycie jak tylko dokoncze prace mgr (a juz nie wiele zostało) Mam tez nadzieje ze szef nie wysle mnie w niewiadomo jak dlugie trasy i bede mial na to czas!

Jestem jednak pelen optymizmu, szczególnie, że na wykonanie tego co juz mam poswiecilem stosunkowo niewiele czasu!

Co do lukow to zastanawiam sie nad promieniem 3m - wagony chyba nie beda sie bardzo lamac a i tak moje moduly musze wozic blaszakiem lub ciezarowka wiec gabaryty nie maja wiekszego znaczenia - byle by byly lekkie bo jak winda nawali to bede z 11 pietra je znosic :p i wynosic :p

pado

Znany użytkownik
KKMK
cyruss napisał(a):
Wg mnie najfajniejszy widok to pociągi mijające się na dwutorowym szlaku, a więc ludziska - kto nie chce sie porywać na stację niechaj majstruje dwutor. Desek i trawy idzie tyle samo co na jednotor, tylko fleksa i szutru dwa razy więcej.
Dokłądnie to samo myślę Cyrrus. Szlak 2 torowy ma w sobie tyleż samo uroku co pojedyńczy a nawet jeszcze więcej ;) Szkoda że od początku nieroimy 2 torówki. Ale myślę że z czasem ludzie się przekonają.

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
xendx napisał(a):
Czyli wychodzi że około 72 metry
Coś koło tego.
Dodam że czas objazdu takiego kółka z umiarkowaną prędkością to 9 minut (bez zatrzymań).

Pozdr,
Mc

PS. podziękowania dla wszystkich a w szczególności dla Pado za organizację oraz Cyrrusowi za doprowadzenie moich telefonów do stanu używalności :)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Wg dokłądnych obliczeń na programie wychodzi ok 74,20m cały obwód. Doliczając drugą linię plus wszytskie tory stacyjne wyjdzie napewno ponad 100 meterków :)

Dziękować mi nie ma za co. Wszak wszyscy odwalili kawał dobrej roboty i to nietylko tej w czasie weekendu ale takze tej wieczornej domowej przez kilka latek. Dopóki będą chętni do wspólnej zabawy, która będzia miała ręce i nogi to z miłą checią się będzie coś kombinowało w tej materii :) Następne spotkanie hmmm kiedy :?: nowłasnie kiedy chcecie :?: Myslę że niewcześniej jak za 3 miesiące ;)

kolumb

Nowy użytkownik

Załączniki

Tempest

Aktywny użytkownik
Szlak 2 torowy ma w sobie tyleż samo uroku co pojedyńczy a nawet jeszcze więcej
Jestem za ale ... szlak biegnący przez pola z kilkoma drzewami i krzakami jest wg mnie trochę nudny. Nie ma to jak szlak biegnący przez jakieś miasto. Jako że mieszkam na Śląsku to tu tory biegną prawie zawsze przez jakieś miasto i jest ich często więcej niż 2. Taką mam wizję moich przyszłych modułów, którą być może zrealizuję. Na razie ślęczę jednak nad czymś w rodzaju torta.

adas

Użytkownik
KKMK
Tempest napisał(a):
Szlak 2 torowy ma w sobie tyleż samo uroku co pojedyńczy a nawet jeszcze więcej
Jestem za ale ... szlak biegnący przez pola z kilkoma drzewami i krzakami jest wg mnie trochę nudny. Nie ma to jak szlak biegnący przez jakieś miasto. Jako że mieszkam na Śląsku to tu tory biegną prawie zawsze przez jakieś miasto i jest ich często więcej niż 2. Taką mam wizję moich przyszłych modułów, którą być może zrealizuję. Na razie ślęczę jednak nad czymś w rodzaju torta.
Zgadzam sie z Tobą
:) Mam nadzieje ze w niedlugim okresie czasu wiecej osob niz Szymek Wiktor i Krzysiek i Paweł wspomogą mnie w budowaniu 2 toru. Ja mam juz plany na kolejne moduly 2 i 3 torowe - ale ze nie posiadam zdolnosci modelarskich a bardziej mechaniczno stolarskie to raczej niczym nowym nie zaskocze - tylko pola (mata trawiasta z arkusza) i drzewa :( Prawda jest taka żę cała dekoracja modułow to zasługa mojej żony :) Ja tylko mate z rolki umiem kłasc :p Wychodze jednak z zalozenia ze lepsze pola niz widoczna podłoga :p

Takze Koledzy! Zachecam do budowania 2 toru :) Wy naprawde wspaniale wykanczacie moduly wiec tym bardziej warto!

Widać, że organizacja imprezy wymagała sporo pracy. Jednak efekt... przynajmniej to co na zdjęciach bardzo cieszy oko. Szkoda, że sam nie mogłem wpaść do Muzeum choć na chwilę. A teraz... a teraz to na wzory profili czekam :p

Pozdrawiam

pado

Znany użytkownik
KKMK
Kubamistrzu. Daj mi dojść do siebie to Ci powysyłam co nalezy. Narazie to się nawet obrócić nie wiem w którą stronę mam ;/ Co za porażka. A nie posyłałem Ci już profili jeśli nie to chyba mi się to przysniło. Tak to jest jak tera zczłek działa na dwa komputery a tylko jeden w siec włazony i to ten niewłaściwy ;/

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7