• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
#41
Misiek napisał(a):
tzn, rozumiem, że boxy macie w wystarczającej ilości ;-)
poza tym są przecież jeszcze łączniki telefoniczne, które tak obśmiewał Władek_M :cool:

jak rozumiem kablologię też macie? czy trzeba będzie zaciskać na miejscu kilkadizesiąt metrów kabla 6 żyłowego? ;-)
W tej materii to zawsze naszym guru był Elvis i RobertP. Oni zawsze przywozili właściwe kabelki i wszystko podłączali jak należy. Trzeba ich zapytać czy mają tyle kabla bo ja niemam :(
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#42
Po pierwsze dokładnie musimy znać długość makiety jaka ma być ustawiona w Muzeum Lotnictwa, od tego zależy długość (ilość) kabli, boxy są, z tego co naliczyłem to w sumie 9 + trójniki telefoniczne i jeden trójnik roco od Jaśka. powinno być dość.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
#43
Elvis napisał(a):
Po pierwsze dokładnie musimy znać długość makiety jaka ma być ustawiona w Muzeum Lotnictwa, od tego zależy długość (ilość) kabli, boxy są, z tego co naliczyłem to w sumie 9 + trójniki telefoniczne i jeden trójnik roco od Jaśka. powinno być dość.
No witam serdecznie. Po 2 godzinnym tentegowaniu coś sie udało stworzyć. Ma kształ czegoś takiego jak na zdjęciach poniżej:) Długość makiety po obwodzie ma ok 75 metrów. Długość szlaku 2 torowego ok 15 metrów. 3 stacje + przystanek i zakład produkujący wyroby z betonu. Dodatkowo ma być szuflada Jaśka. W sumie jakieś 10 torów stacyjnych, z 6 towarowych i kilka odstawczych. Mam nadzieje że plan uda sie jakoś dokładniej zmodyfikować po przybyciu Maćka z urlopu i jakoś go uatrakcyjnić choć jak wspomnę jak wyglądały nasze spotkania 3 latka temu to teraz widze że mamy co pokazać. Mam świadomość że część makiet w tym i moja będą niewykończone, ale jak się patrze na chłopaków z Fremo liczy się dobra zabawa i propagowanie tego pięknego HOBBY. A dodam że jako ciekawostka mają być 2 stacyjki w klimacie wąskiego toru. Dzieło kolegi z klubu.

Rozkładamy się 7 września od ok 15:00, ale z tego co wiem to sala jest wolna od rana (dowiem się tego jutro) Jeśli ktoś może przybyć już rano to bardzo bym prosił o pomoc i przybycie. Wszytskich proszę o jak najszybsze przybycie, aby makietka została rozstawiona jak najwcześniej i potestowana w ramach SPOKOJU DUCHAprzed imprezą. Pamiętajmy. JaK SIĘ DOBRZE POKAZEMY TO ZA ROK BĘDZIEMY MIELI DRZWI OTWARTE :)
 

Załączniki

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#44
Szymek. Generalnie OK. Może nie powinienem się wtrącać bo w sumie nie mam nic do gadania, ale patrząc z punktu widzenia zwykłego widza chciałbym mieć możliwość zobaczenia tych stacyjek H0e dokładniej. Może powinniście pomyśleć o "wyrzuceniu" ich poza "okrąg". Jeżeli oczywiście jest na tyle miejsca na sali.
Tak jak jest teraz to przeciętny widz zobaczy niewiele. A ja niestety wogóle :sad: .

Pozdawiam.
Tomek.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#45
Witam z kafejki w Sozopolu :)

1. czy kabelki do xpressneta pasuja do Loconeta?

2. proponuje dac szuflade Jaska za betoniarnia i szlakiem Tomka jako koncowa,
a Szymka plus petle jako drugi koniec,
plusy to dostep do srodka i oglad H0e, latwiejsze chodzenie z fredami,
brak klopotow z domknieciem,
dostep do srodka to tez minus ale to kwestia odpowiedniej ilosci barierek,
nie musza miec dostepu do wszytkich miejsc srodka.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#47
To jeszcze dla spójności napisalibyście:
a) gdzie ten hangar się mieści (może jakaś mapka)
b) jak dojechać tam z Dworca Głównego PKP (nie posiadając samochodu)
c) jak tam dojechać samochodem
d) w jakich godzinach (oficjalnie) będzie hangar otwarty dla zwiedzających (w sobotę i w niedzielę)
c) czy oprócz hangaru będą jakieś atrakcje (np: dla dzieci i żony)
?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
#48
ciekma napisał(a):
Witam z kafejki w Sozopolu :)
2. proponuje dac szuflade Jaska za betoniarnia i szlakiem Tomka jako koncowa,
a Szymka plus petle jako drugi koniec,
plusy to dostep do srodka i oglad H0e, latwiejsze chodzenie z fredami,
brak klopotow z domknieciem,
dostep do srodka to tez minus ale to kwestia odpowiedniej ilosci barierek,
nie musza miec dostepu do wszytkich miejsc srodka.
Maćku zmieniać narazie nic nie będę. Czekam na Ciebie jak wrócisz. Co do chodzenia wewnątrz makiety to wg mnie niepowinno być z tym żadnego problemu. Słuszną zdaje się być uwaga Tomka że H0e będzie mało widoczną. Dlatego ją może damy na zewnątrz, aby ludzie mogli ją pooglądać. Może wogóle ją odstawimy od makiety aby rozdzielić tymczasowo. Z tego co wiem to w przyszłosći będzie stacja łącząca dwie szerokości toru. Co do układów z pęlami to fakt dostęp do środka będzie wtedy lepszy, ale wydaje mi się że dla widza obieg zamknięty jest dużo lepszy zwłaszcza jak jazda jest prowadzona na okrągło. Szufladę Jaśka dałem koło modułów AdamaW bowiem tam jest jeden tor wolny który można wykożystać na odstawienie pociągu przed wjazdem na szlak.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
Dla sprostowania może ktoś wrzuci zdjęcie i zaznaczy który to hangar i która ulica prowadzi bezpośrednio do tego muzeum bo powyższy link obrazuje umiejscowienie tego lotniska w Krakowie przy którym znajduje się muzeum i nie jest szczegółowym planem dojazdu w miejsce Targów Modelarskich.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
#52
Witam ponownie. Kilka informacji tak szybko.

Dziś byliśmy w muzeum i pogadaliśmy troszkę z organizatorem. Wyszło nam tak że muszę jutro tam jechać i dokąłdnie wymierzyć miejsce jakie nam kolo da bo coś mu się pozmieniało. Do tego będę musiał ewentualnie zwmiarować samoloty jakie będą stały wewnątrz naszej makiety. Jutro jak tyam dojadę i bedę wiedział dokładniej co i jak to pokaże moze jakieś lepszy i szczegółowsze rysunki które nam dużo bardziej ułatwią rozstawianie się ;)

Odnośnie noclegów Tuż obok jest HOTEL JUSTYNA http://www.hoteljustyna.pl/
a kawałek dalej są akademiki AWF
Dom Studencki nr 1 AWF

al. Jana Pawła II 78, tel. 683 10 75

Dom Studencki nr 2 AWF

al. Jana Pawła II 78, tel. 683 14 90 i myślę że w nich byłby tańszy nocleg jak w hotelu obok :)

Jeśli czytają to forum jacyś handlujący modelami czołgów, samolotów, statków i pociągów to serdecznie zapraszamy. Warunek wstępnie jest taki że trzeba mieć swoje stoliki a koszty wystawienia towaru są znikome. Zainteresowanych proszę o kontakt. Jeśli macie znajomych co sprzedają na allegro albo gdziekolwiek takze także dajcie im znać. Im więcej wystawców i makiet tym impreza ciekawsza i ma szansę rozwinięcia się bardzo ciekawie ;)
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
#53
Witam was wszystkich serdecznie :) Chcę wam przedstawić dzisiaj delikatnie zmodyfikowany plan makietek jaki ułożyłem w głowie przed chwilką. Jest on podyktowany zmianami jakie wynikły w czasie rozmowy z organizatorami imprezki. Udało mi się zwymiarować płyty i lepiej rozmieśćić wszystko na powierzchni muzeum. Dołożyem opisy porstokątów tak jak w grze STATKI/OKRĘTY, aby ułatwić nam orientację w czasie rozkładania się. Po krótkiej analizie ten układ wydaje mi sie troszkę lepszy jak poprzedni bowiem odległosći pomiedzy 3 kluczowymi stacjami są teraz wyrównane i wynoszą ok 24 metrów.

W trakcie rozmó z organizatorem wyszło nam iż miło by było wstawić jeden samolot w środek ukłądu torowego aby było milej. My zyskamy troszkę miejsca a organizator niebędzie się martwił o samolot stojący na zewnątrz hangaru. Tym samolotem będzie WILGA taka jak na zdjęciu tylko z innymi numerami http://www.konflikty.pl/photos/pruszcz1.jpg Naszczęście jest to górnopłat więc nie ma problemu z jego skrzydłami. Ten prostokąt przedstawia z grubrza obrys na jakim się mieści. Jak widać samolocik jest cieńszy mejscami więć nie będzie z nim żadnego problemu ;)

Poniżej przedstawiam zdjątka obrazujące układ makiet. Jeśli są jakieś pytania to śmiało dawajcie.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.061 140 0
#54
czy ktoś z nie_krakowiaków planuje nocleg z piątku na niedzielę, lub choćby z soboty na niedzielę?

tak pytam w kwestii ewentualnego rezerwowania noclegów ;-)
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#55
moje moduły graniczą z modułami Jaśka i Krzyśka, Jasiek Krzysiek - napiszcie na priv to się umówimy co do rodzajów złączeń między naszymi modułami i w piątek nie będziemy się męczyć. Z modułami Jaska już moje były łączone w Kuźni ale wtedy moj tata i brat obsługiwali moje moduły dlatego nie pamiętam jak wtedy były one połączone!
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
#57
adas napisał(a):
moje moduły graniczą z modułami Jaśka i Krzyśka, Jasiek Krzysiek - napiszcie na priv to się umówimy co do rodzajów złączeń między naszymi modułami i w piątek nie będziemy się męczyć. Z modułami Jaska już moje były łączone w Kuźni ale wtedy moj tata i brat obsługiwali moje moduły dlatego nie pamiętam jak wtedy były one połączone!
Hmmm jak to jak były łączone kabelkami normalnie pod makietką ;) Nic się niezmieniło od tamtego czasu ;) Masz kosteczkę z niej wypuszczasz kabelek z wtyczką i po kłopocie ;)

Dziś do mnie pisał jeszcze MarcinL. że chce dołączyć się do naszej makeitki dlatego plan jeszcze raz ulegnie małym modyfikacjom ;)
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#58
masz racje Szymek. podaje więc do informacji publicznej szczególnie dla osób z którymi moje moduły będą się łączyć ze moim oficjalnym złączem jest kostka elektryczna - tak więc kable od innych będą "przykręcane" do moich modułów. Dzisiaj wszystko przeglądnąłem i skontrolowałem pod kątem sprawności i kompletności elektrycznej!
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#59
ponieważ teraz dopiero przeczytałem inna wiadomość, chce dodać ze moje moduły są również przystosowane do połączenia czinczami!

przepraszam ze tak na 2x pisałem na forum
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7

Podobne wątki