• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi Modelarskie w Krakowie 8-9 września 2007

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#81
Elvis napisał(a):
Pozostaje analog, który to pewnie, niektórych bardzo ucieszy.
ja tam wolę dcc bo przy robieniu stacji jest mniej problemów z elektryką
mam nadzieję, że już niedługo przestawimy się w Krakowie na dcc na stałe
Ciekma napisał(a):
Co do układu makiet - nadal proponuję układ otwarty,
zwłaszcza jeśli ma być dostęp widzów do tego samolotu.
ja uważam, że lepiej jak będziemy mieć trochę miejsca dla siebie - nie będzie lęku o kradzież i nikt nie będzie stał za plecami

z mojej strony: moduły są gotowe - pozostaje jeszcze zamontować nogi
pozdrawiam i do zobaczenia!
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#83
Szanse są zawsze, tym bardziej, że na spotkaniach w Kuźni, czy wcześniej na Mackiewicza, zawsze był dzień na DCC i dzień na analog.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#84
Elvis napisał(a):
Szanse są zawsze, tym bardziej, że na spotkaniach w Kuźni, czy wcześniej na Mackiewicza, zawsze był dzień na DCC i dzień na analog.
Tak Leszku zgadza się. W Kuźni było DCC, ale.... Zawsze jest jakieś ale. Czasem zdażały sie problemy kompletnie niewiadomego pochodzenia. Patrz zwarcia w okolicach makiety Marcina (na ostatnim spotkaniu). Dodatwowo teraz się troszke rozbudowaliśmy i makietek nam przybyło i mysle że ta tendenca się utrzyma ;) Co do DCC to też jestem jej zwolennikiem i raczej nie będę sie wzbraniał przed nią, ale trzeba ustalić wspólnie na jakimś spotkaniu jaki system przyjmujemy i ewentualnie na ten konkretny się nastawić bo niewiem już czy ROCO jest takie idealne i wystarczające na to wszystko. To temat na osobny wątek, albo lepiej na osobne spotkanie :!: Teraz trzeba się skoncentrować na wystawie ;) Idę sadzic tawkę itp ;) Pozdrawiam.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#85
pado napisał(a):
czy ROCO jest takie idealne
Jest raczej pewne, że Roco do tego się nie nadaje...

W sumie macie dwa wyjścia:
- ewolucja: Lenz
- rewolucja: Loconet

W Polsce są osoby, które mają doświadczenia we wprowadzaniu i używaniu obu systemów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, tak kosztowe jak i funkcjonalne.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#86
Jak DCC na tej imprezie to tylko sprawdzone rozwiązania, więc w ten sytuacji proponuję zostać przy analogu.

Nadal uważam że układ otwarty jest lepszy (jak będa 2 pętle na końcach), albo przynajmniej tak to ustawić aby można było ten układ otwarty zrobić w razie czego.

W poniedziałek może się spotkamy i obgadamy w klubie?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#88
ciekma napisał(a):
Jak DCC na tej imprezie to tylko sprawdzone rozwiązania, więc w ten sytuacji proponuję zostać przy analogu.

Nadal uważam że układ otwarty jest lepszy (jak będa 2 pętle na końcach), albo przynajmniej tak to ustawić aby można było ten układ otwarty zrobić w razie czego.

W poniedziałek może się spotkamy i obgadamy w klubie?
+

W poniedziałek sie napewno spotkamy bo by trzebabyło troszkę zazielenić segmenty klubowe ;) Do tego mam pytanko Ciekma. Czy ułozysz jakiś ciekawy rozkład jazdy. Tylko taki moze na 2 lub 3 godzinki aby sie nam szybko nieznudził ;) Oczywiscie weź pod uwagę analog ;)

Co do ukłądu otwartego to niebardzo wiem w czym jest fajniejszy :?: Pozatym pętli 2 raczej niebędzie.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#91
OK, niechaj będzie analog, zresztą i tak koziołki 77cm więc raczej pod analog a ne cyfrę,
cyfrę trzeba przetestować jak mówił Szymek na spotkaniu zamkniętym, jak bedzie już wysokość 130cm, i karty wagonów przy okazji itp bajery.

@Szymek:
Układ otwarty jest o tyle lepszy właśnie ze względu na rozkład jazdy, bardziej reallistyczny, a także nie ma problemów z rozkładaniem.
Czy Jasiek usprawnił juz sekcjonowanie na tej szufladzie?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#93
Witajcie ludziska :!: Mam kilka wieści w sprawie imprezki ;) Prąd ma być doprowadzony do środka sali. Musimy sobie poprzynosić swoje przedłużacze, aby móc spokojnie wszystko zasilić ;) Zwozić się do muzeum możemy od ok 11 rano :) Wiadomym jest to że część z nas będzie mogło dopiero popołudniu dojechać dlatego jakby ktoś miał dotrzeć na miejsce po 17 niech da mi znać na telefon że jest pod bramą to ja wyślę ochronę na bramę aby ją otworzyli. Siedzieć możemy do późnej nocy i się rozkładać. Z tym problemu niema ;)
Mam jeszcze małą prośbę do ludzi.

Cyrrus i Ciekma niezapomnijcie telefonów i kabli do nich.
Krzychu weź swoje radia. Jak mozęsz to druknąłbyś w pracy ten układ makiet z 2 razy w jakimś większym formacie jak A3 ;)
Ciekma ułożysz jakiś rozkłąd jazdy :?: Jak tak to podesłałbyś go nam abyśmy mogli sie z nim wstępnie zapoznać ;)
Jak cos sobie jeszcze przypomnę to dam znać.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#94
Jestem przygotowany na jutro! Wszystko poukładane - tylko zabrać - żeby tylko lać przestało, bo inaczej będę musiał owinąć moduły folią jak paletę :cry: No i mam nadzieje żę te śmigła przy wjeździe są na tyle szeroko że zmieszczę się moim pojazdem ;)

Szymek nie orientujesz się czy będzie można otworzyć bramę do hangaru tak żeby tyłem lekko wjechać i wyjąć moduły?
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#95
Ze strony http://new.meteo.pl wynika że deszcz będzie się jeszcze bardziej nasilał,
muszę kupić jakąs folie z rolki :(
Rozkładu nie ułożyłem bo mam na karku jeszcze konferencję i egzaminy.
Telefony zabezpieczone.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Piotrku myślę że spokojnie dojedziesz ;) Tak mi się wydaje że teraz lekko ustało padać a nawet chyba całkiem przestało. Niech ten stan rzeczy się utrzyma do końca weekendu wtedy będzie bosko ;)

Makietka rozstawiona w całości. wszystko jeździ i działa. Zdjątek póki co to niema bowiem ciemnawo tam było i są raczej słabe :) Myślę że jak jutro się przejaśni będą wychodziły one o niebo lepiej :) Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc za liczne stawienie się na posterunku. mam nadzieje ze imprezka uda się wyśmienicie :!:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
A
Imprezy 2
Imprezy 18
Imprezy 7

Podobne wątki