• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Targi HOBBY 2016

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#2
Do targów pozostało 3 tygodnie. Przygotowania w pełni.
Na naszym stoisku do nabycia lub zamówienia elektronika, dekodery Zimo i Esu, modele EP07-450, EU07-488 od SM, wagony od Robo, przyczepki N126 i Lublinki od pomniejszone.pl oraz modele fototrawione SN61, EP05, SM42 6Dg i jeszcze parę niespodzianek.
Dla najmłodszych przyszłych modelarzy atrakcja w postaci kolejki w skali G, mam nadzieję, że przetrwa do końca imprezy.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#3
Ja również zapraszam na swoje stoisko, do nabycia modele, dekdoery, listwy oświetleniowe, można też zamawiać cały asortyment ze sklepu z odbiorem na targach. Na miejscu będzie możliwość płatności kartami kredytowymi.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#5
Ja chlałbym zaprosić na stoisko Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego (numer 29 przez chwilę była nieprawidłowa nazwa po interwencji nazwa jest poprawiona .) Zaprezentujemy makietę w skali H0e. ;)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ! :)
 

Załączniki

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#6
Ja chlałbym zaprosić na stoisko Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego (numer 29 przez chwilę była nieprawidłowa nazwa po interwencji nazwa jest poprawiona .) Zaprezentujemy makietę w skali H0e. ;)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ! :)
Napewno odwiedze stoiska ze dwa razy także i wasze :) Ja w imieniu kolegów też chcialbym Was zaprosic na stoisko 55 i 71, pokazemy sporo modeli w skali 1/87, napewno każdy znajdzie coś w swoim guscie a moze i nabędzie coś na swoją makiete :)
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#7
Wystawiam Okunin, po makiecie Hazero śmigać będzie Ol49 od Tololoko i Pt47 od Fenixa. Po zmianie osoby odpowiedzialnej po stronie MTP za współpracę z hobbystami i nowych porządkach z zakresie wejściówek/wjazdówek dla wystawców mam taki niesmak, że to niemal na pewno moja ostatnia impreza w charakterze wystawcy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#9
Też będę w sobotę na targach, jako zwiedzający rzecz jasna, bo moje kilka Nysek to za mało żeby otwierać stoisko. Z przyjemnością poznam "face to face" Kolegów z którymi toczyłem uczone dysputy na forum :)
To zapraszam na nasze stoisko. Jesteśmy w hali nr 3, stoisko jak dobrze pamiętam to 70 albo 71, ale teraz nie mogę sprawdzić, bo przestała działać mapa interaktywna i nie widać stoisk. Poznasz nas po modelach samochodów w skali 1:87.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#11
Na targach, podczas których większość odwiedzających to osoby "niewtajemniczone" taki bezruch to najszybsza droga do wizerunkowej porażki...
Święta racja.
Ludzi spoza branży kolejowej mało obchodzą przydziały i realistyczne jazdy. Dla dzieciaków i ich rodziców przychodzących na takie targi liczy się żeby wszystkiego było "gęsto". Patrzenie na faceta w czapce kolejarskiej, który wiecznie gdzieś dzwoni i raz na pół godziny "coś puści" jest niewarte płacenia wejściówek. A więc wszystko ma jeździć, świecić, gwizdać, mrugać, jeśli ma być postrzegane jako atrakcyjne. Trzeba dzieciaka (a przede wszystkim ojca) oderwać od analnych doświadczeń maturzystek, gier o patroszeniu bliźnich, budowania wirtualnego imperium zła, albo zwykłego plotkowania na fejs-zbuku, które to atrakcje są dostępne od ręki w komórce.

Jak już się taki koleś wkręci, to na zamkniętych imprezach możne się dowie czemu pociągi nie jadą jeden za drugim i czemu między wagon restauracyjny a sypialny nie wpina się cysterny (jak byłem mały takie zestawienia najbardziej lubiłem bo dobierałem wagony według klucza kolorystycznego). No chyba że wcześniej młody adept zarejestruje się na naszym forum i po grzecznym zadaniu pierwszego pytania odejdzie z płaczem, jak mu "życzliwi" uświadomią, że jest debilem skoro nie odróżnia Roco od Robo. A wtedy wróci spokojnie do gier, które kupi w necie za mniejsze pieniądze i bez zbędnych komplikacji i finansowych wyrzeczeń.

I na koniec dwa przykłady pozytywne - poczytaj mi tato, czyli pogadanki przy makiecie - Leszek Lewiński w zeszłym roku w Olsztynie był oblegany przez gapiów. Mało kto potrafi z taką swadą opowiadać o tym co się dzieje na makiecie i dlaczego coś tam jedzie, albo mryga. Młodzi i starzy słuchali go "jak świnia grzmotu", bo nie było w tym pouczania, a raczej rodzaj życzliwej i cierpliwej zachęty. Wiem, że wielu kolegów modelarzy ma o LL niepochlebne zdanie, ale dla mnie, osoby bez uprzedzeń, ten rodzaj "pogadanki przy makiecie" był bardzo wporzo. Wszystkie pytania (nawet te zdradzające ignorancję pytającego) spotkały się ze zrozumieniem i doczekały odpowiedzi.

Przykład drugi - makieta interaktywna czyli moc sprawcza widza - W zeszłym tygodniu spędziłem jakiś czas na Narodowym i obserwowałem jakie wrażenie na odwiedzających robią guziki służące do uruchamiania jakichś drobnych elementów na makiecie (dziobiących kur, spawaczy, kosiarzy itp). Sam naciskałem guziki jakbym miał pięć a nie pięćdziesiąt lat. Oglądałem też mała makietę z systemem samochodowym Fallera i byłem naprawdę pod wrażeniem. To cholernie droga zabawa, ale z drugiej strony, wartość wizualna niebywale podnosząca atrakcyjność całości, zwłaszcza w trybie cyfrowym a nie analogowym. System "satelitów" monitujących ruch pojazdów naprawdę robi wrażenie. Osobiście uważam, że ten temat może otworzyć modelarstwo makietowe na nowych adeptów, takich dla których samochody a nie kolej są główną pasją.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#12
Jak dobrze pamiętam to stoisko na targach było darmowe :)
coś się zmieniło w tej kwestii.
To musiało być dawno temu, bo od kilku już lat za wynajęcie stoiska trzeba zapłacić. W zależności od tego czy wystawiasz się jako modelarz/kolekcjoner i tylko pokazujesz to mniej, a jak wystawiasz się jako sklep z możliwością sprzedaży to już więcej. My np za wynajęcie stoiska do pokazywania modeli płacimy coś koło 260zł.
Targi niestety zarabiają podwójnie, bo po pierwsze sprzedają bilety dla chętnych do oglądania i po drugie sprzedają miejsce wystawcom.
 
Reakcje
0 0 0
#13
Mam wrażenie że obecna formuła i pomysły zostały już wyczerpane.Myślę że wzorem lat poprzednich i w tym roku będzie to ta sama duża (połączona)makieta ,która już widzieliśmy (porobiliśmy zdjęcia i filmy) w latach ubiegłych.Może należałoby coś zmienić np:zrezygnować z makiety dużej na rzecz makiet mniejszych,na których na przemian "coś by się działo"? Zaprosić liczące się w Polsce i w Europie sklepy modelarskie które przedstawiłyby nową interesującą ofertę pod kątem jakości i ceny (rabaty)?Jesteśmy stałymi bywalcami także na Trybunałach i tam nowe pomysły się (jak na razie)sprawdzają.Np:Ostatnio koledzy z MT Idzikowice pokazali w realu kabinę lok.ET 41,gdzie do nastawnika był tłum ciekawskich którzy chcieli sobie "pojeździć".Trochę było mi wstyd za jej podrapany wygląd.My też nie będziemy ciągle jeździć w miejsca gdzie od lat jest "tak samo".Może należałoby iść właśnie w tym kierunku?(n)
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#14
Kasa Misiu, kasa...
Bez względu na to jaki temat chcesz zahaczyć musisz mówić o kasie. Żeby wystawić się z makietą klubową z oddalonego nawet o kilkadziesiąt kilometrów miasta musisz wynająć samochód ciężarowy na moduły, pojechać innym pojazdem z innymi zapaleńcami, wynająć pokój by gdzieś spędzić noc a przed wszystkim zorganizować sobie urlop dzień przed i dzień po.Pominę zupełnie szkody w modułach czy modelach bo te ostrożności niemal zawsze się zdarzają. Ile zatem trzeba mieć kasy aby wszystko przygotować by w końcu ów Brajan czy Dżesika przyprowadzeni przez swego wszechwiedzącego ojca mogli ponarzekać, że nic nie jeździ...
Ile za tę kilkudniową i kilku, kilkunastu osobową pracę (!)otrzymuje klub, stowarzyszenie? (albo raczej ile tysięcy musi dołożyć by ktoś sobie mógł poutyskiwać). Duże firmy wychodzą z podobnego założenia.
Pełna zgoda, na ten temat była wielokrotnie dyskusja.

Wszystko co napisał powyżej Adam66 - zgoda, z jednym tylko ALE.
Te powyższe działania należą do Targów jako do organizatora, a nie do wystawców-hobbystów!
Jeśli organizator chce mieć Leszka Lewińskiego - to za jego ciężką pracę na targach trzeba zapłacić.
Jeśli organizator chce mieć Makietę City - to też z pewnością może zamówić jej wystawienie na Hobby - to tylko kwestia kosztów.
I nie mówimy to o żadnych "zarobkach" dla tych osób, ale o zwyczajnym zwrocie kosztów, zapewnieniu noclegu i wyżywienia.

Jeśli organizator chce mieć makietę, gdzie będzie jeździć mnóstwo pociągów - musi zapłacić za jej przygotowanie i obsługę według ustaleń.
Inaczej wystawiający makietę będą ją obsługiwać według swoich zasad i mają do tego prawo!
Dla porównania - chciałbym usłyszeć zdanie kolegów "samochodziarzy", gdyby na stoisku ze sterowanym cyfrowo samochodem-dźwigiem
oczekiwano od nich, że ten dźwig będzie pracował cały dzień, non-stop, najlepiej bez żadnej przerwy?

43domek12
Makieta "duża" H0 wcale już nie jest w tym roku taka duża. I zrozum, że nikt nikomu nie broni wystawiania mniejszych makiet - które zresztą są obecne na imprezie. Jednak żeby na "mniejszej" makiecie coś się działo, to nie może być ona taka mała, musi mieć co najmniej zbudowaną pętlę pozwalającą na szybki obieg składów wokół. A przewóz stacji, szlaku i pętli wymaga już do transportu dużego busa.
Piotr
 
Ostatnio edytowane:

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#15
Oto całe sedno że na Targach Hobby ubywa ludzi, gdyby nie równoległe targi dla dzieci, gier, aqua i przede wszystkim targi gier PGA, bilety są niby osobne a chodzić można wszystkich wystawach (halach) to MTP by musiało dokładać jeżeli stoiska wystawców Hobby gdyby były za darmo.
Popieram posty jacekk Michała _P i Michała22, niestety taka jest prawda bolesna ale prawda.
(2 lata temu zabrałem siostrzeńca były pytania kiedy pociągi pojadą, dlaczego nie jadą tłumaczę że jeżdżą wg rozkładu jak prawdziwe
-mi się nudzi, kiedy pójdziemy?
a że mieliśmy czas do pociągu poszliśmy na PGA i tam ożył....)
Bolesna prawda, ale tak jest bo dwa lata temu zabrałem ze sobą mojego wnuka.Zachowanie jego było dokładnie takie jak opisujesz.Znudzenie.Ciągłe pytania kiedy już zmienimy halę.Pełne ożywienie osiągnął w tłumie w hali PGA:(Smutne to i pewna moja osobista klęska wychowawcza.:(
Efektem tego jest to , że w tym roku jadę sam:)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#16
Zacznijecie budować, a nie narzekać to będzie mnóstwo nowości ... ot takie moje małe wtrącenie.
SKMK Sopot zaprezentuje małą makietę, ale myślę, że warto nas odwiedzić - kto był w Iławie, ten wie o czym piszę.
p.s. Nie mamy nawet wynajętego dużego busa - radzimy sobie jak możemy, ale jeszcze w tym roku chcemy uczestniczyć i pokazać efekty naszej pracy.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#17
Nie dawać dzieciom od małego tabletów ani telefonów do zabawy, nie sadzać dla zabicia czasu ani świętego spokoju przed telewizorem, nie kupować kilkulatkom konsoli... Zamiast tego klasyczne zabawki, książki, farby, kredki, nawet instrumenty muzyczne... klasyka zamiast głupot na małym czy dużym ekranie.
Znam dzieci wychowywane przez telewizor czy znacznie częściej tablet i tele... przepraszam-smartfon. Te dzieci faktycznie ciężko czymkolwiek zainteresować. Często nawet trudno namówić na wyjście z domu na plac zabaw.
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#19
Jesteśmy stałymi bywalcami także na Trybunałach i tam nowe pomysły się (jak na razie)sprawdzają.Np:Ostatnio koledzy z MT Idzikowice pokazali w realu kabinę lok.ET 41,gdzie do nastawnika był tłum ciekawskich którzy chcieli sobie "pojeździć".Trochę było mi wstyd za jej podrapany wygląd.
Może mi kolega coś więcej napisać o tym symulatorze co, gdzie, jak?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki