• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Targi HOBBY 2016

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#41
Makiety (te duże) pokażą na pewno inni koledzy ja jeszcze chciałem pokazać kilka mniejszych.
Sklep modelarski z Borówca zna pewnie większość z Was. Wie pewnie i o tym ,że przy sklepie jest makieta stacjonarna-mają nawet swoją stronę www.
A na targach widziałem makietę modułową chyba właśnie tego sklepu (jeżeli się mylę nich mnie ktoś poprawi;)) z fajnym wiaduktem
makieta sklepu Borówiec.jpg

Koledzy z Gorzowskiego klubu też pokazali zaczątki swojej makiety.
makieta Gorzów.jpg

makieta Gorzów 2.jpg

Teraz diorama zrobiona przez Marcina Kapicę z SMK Katowice - bardzo klimatyczna
diorama Marcina.jpg

I mam nadzieję ,że zaczątek kolejnej makiety .Szlak jednotorowy z bocznicą do złomowania taboru autorstwa Marcina i Krzysztofa z SKM Katowice
makieta Krzyśka i Marcina.jpg

Słynna już makieta kolegi z Poznania - lokomotywownia Belgard. Tam można oglądać klimat kolei bardzo dłuuuugo :)
Zdjęcia te dedykuję Adamowi (Inksonowi);)
Belgard.jpg

Belgard.2jpg.jpg

Pozdrawiam
Zbigniew
 
Reakcje
0 0 0
#43
Byłem, widziałem. Wlasnie wrocilem z Poznania. To co pokazujecie tutaj to były jedyne ciekawe rzeczy. Reszta to totalne targowisko, handel zabawkami i prawie nic dla modelarzy. Organizacyjnie bałagan jakiego jeszcze nigdy nie było. Modelarze ze swoimi "dziełami" pochowani gdzies po katach, trudno ich znaleźć w tlumie tatusiow z pociechami. Owszem, cieszy mnie młody narybek przyszłych modelarzy, ale to byli zwolennicy zbierania kolorowych ulotek w przededniu rozpoczęcia gier komputerowych.
Aby dostać się na tern targow musialem piechota pokonać kilka kilometrow wokół terenow targowych. Dopiero w trzecim wejściu mnie wpuścili ,bo wszędzie było "nie to wejście" i "musi pan isc w lewo, potem w prawo..."
Ja nie znam Poznania i mam 80 lat....litości. To była moja ostatnia wyprawa na te "targi proznosci"...Nigdzie nie dzialaly "bramki" i podejzliwie pytali mnie "pan już raz wchodzil ?"....Darujcie, ale Targi Poznanskie nie nadaja się do organizowania imprez dla modelarzy. To nie wina modelarzy, ale wlascicieli wynajmujących pomieszczenia dla których liczy się "flota" a nie chec upowszechnienia szlachetnej sztuki modelarstwa w dobie głupoty przed ekranem komputera....dla mnie komputer to cos co mi pomaga w modelarstwie a nie odwrotnie...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#44
prezentowany jest można powiedzieć skład unikatowy. Jest to rządowy skład pociągu Adolfa Hitlera !
Czy ja wiem, czy taki unikatowy? O ile dobrze wizę, to Liliput sprzed 8-10 lat. Te wagony były w kilku kolejnych katalogach. Mnie osobiście bardziej interesują te wagony w wersji cywilnej DB w III epoce.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#45
Jako maszynista pociągu dalekobieżnego, w tym roku miałem wyjątkowego pecha do awarii układu hamulcowego wagonów, które miałem na haku. Tym razem za skórę zaszła mi "Bipa". Kierownik pociągu Ireneusz Cocu (patrząc na nazwisko, to chyba z jakimiś włoskimi korzeniami) dzielnie walczył ale mimo wielkich starań do Czekanowa dojechaliśmy "podkuci", z blokującym się kołem w ostatnim wózku i pióropuszem iskier za nami. Co gorsza, pobieżna naprawa w Czekanowie ponownie ujawniła się w drodze powrotnej, o czym będzie można się przekonać w drugiej części filmu. Widzowie dodawali otuchy, a nawet machali do pasażerów pociągu ale ci , mimo to mieli buzie w kreseczki, bo złapaliśmy bardzo duże opóźnienie. No i Wulkan mi się spocił okropnie z tego wysiłku, a ja jeszcze się do tego przyłożyłem, bo nie naprawiłem siłownika żaluzji. Pozdrawiam. Kolega Gawryluk.

 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#49
Dziś chciałem pokazać w swojej relacji dwa modele zrobione przez naszych kolegów z forum.
Byłem i jestem pod ogromnym wrażeniem dla kunsztu modelarskiego jaki wykazali Michał i Tomek.
Oba modele zgłoszone do tegorocznej edycji Mistrzostw. Oba również w swojej kategorii zajęły I miejsce
GRATULACJE !
Wagon pocztowy Michała
pocztowy.jpg


I ST43 Tomka
rumun.jpg


I tak jeszcze jako na deser kilka fotek " tekatek" z EFC (model równie piękny)
48-11.jpg

185.jpg

EFC.jpg

tekatka.jpg

TKt48.jpg


Nie mogę nie wspomnieć o modelach z manufaktury "pomniejszone.pl " do obejżenia na stoisku Leszka (Elvisa) oprócz wagonów SN61 pięknie prezentowały się "turbostonka" i "byczek"
pomniejszone.jpg

Pozdrawiam
Zbigniew
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.075 140 0
#55

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#58
Jeśli chodzi o klimat imprezy, to jak zawsze spotkania z przyjaciółmi których widzi się rzadko, bezcenne, zwłaszcza sobotnio-niedzielna dyskusja w świetlicy na Czajczej.:)
Co do reszty jest różnie, "zwarte makiety" na których był ruch i inne atrakcje dla zwiedzających powalające, jak choćby nieustanne wodowanie parowozu, one zdecydowanie są zwycięzcami, ta długa jak zwykle mimo wysokiego poziomu wykonania niektórych jej części, nudna, to nie jest konfiguracja na taką imprezę, na zamkniętą dla mentalnych onanistów tak, dla ludu pracującego miast i wsi, nie.
Konkurs modelarski, modeli mało, w komisji koledzy wystawiających ? nalepki na medalach krzywo przyklejone, ogólnie nędza, wiem że to wina nas modelarzy że niczego nie wystawiamy, ale nie zawsze to prawda, zresztą wygrali Ci co zawsze co też jest już nudne.
Miałem nie używać argumentów ad personam, ale choć słowo, bezwład PZMK, arogancja, chamska manipulacja przy akceptacji niektórych jego członków, wywołały falę protestów, niestety, na zebraniu w stylu Pislamu wszystko przekręcono, robiąc z tego laurkę dla władz wspomnianego, oczywiście nienarzekający mierni, bierni ale wierni, spowodowali kolejny wybór Prezesa Prezesów na kolejne pięć lat, mimo żądania skrócenia kadencji do dwóch lat,i Ci właśnie zostali nagrodzeni, stanowiskiem wiceprezesa, brawo Panowie z miasta na K i to nie chodzi o Kraków, mam nadzieję że dostaniecie bezpłatny przydział wazeliny.
Generalnie sprawy modelarskie przyćmiła zbiórka składek, reszta to tylko kolejne frazesy.
Tego wszystkiego nie widać, ale to się dzieje.

Hostessy a zwłaszcza jedna obok zabytkowego Jaguara, śliczna jak laleczka, chcieliśmy się z nią ożenić ale chyba nie damy rady:(, tę porażkę rekompensował widok mamuś z pociechami, oj było można se popatrzeć.

Totalny luz po raz pierwszy byłem na SH jako pasożyt, nawet mi się to spodobało.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki