• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Targi HOBBY 2016

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.921 386 20
#21
Kolego @43domek12, widzę, że masz rzeczywiście świetne pomysły, jak to już przedmówcy zauważyli. Powiedz w takim razie dlaczego nie zbudujesz nowej makiety i nie przyjedziesz pokazać jak ona wygląda? Z chęcią obejrzę Twoją pracę i Twoje zaangażowanie w tworzenie nowości.
Natomiast jeżeli nie interesuje Cię przyjechanie na targi, to po prostu nie przyjeżdżaj. Nie musisz wszystkim nam oznajmiać, że nie przyjeżdżasz, bo zobaczymy to (czyli brak Twojej osoby) właśnie odwiedzając te targi. Nie musisz także znajdować wytłumaczenia i ogłaszać go nam wszystkim dlaczego to nie opłaca Ci się przyjeżdżać.
Ja tam jadę po raz kolejny i będę się na pewno świetnie bawił, spotykając starych znajomych i poznając nowych. A z chęcią poznałbym i Ciebie osobiście, bo pomysły Twoje mi się podobają. Może i ja kiedyś takie moduły popełnię to będę miał się czym pochwalić, a na razie to zabieram parę modeli samochodów i jadę...
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#24
jest czynnym maszynistą i zagorzałym modelarzem ,
Jest też prawdziwym modelarzem, który zamienia swoją pasję zawodową także w hobby i uwierzcie mi w zaciszu domowym buduje całkiem sporo.
Wiek też ma przedemerytalny więc wie co mówi jak się wypowiada.
Ale nie mogę zdzierżyć jak wsiadacie na Niego.
Dla tego buduje makietę dla wnuczka, z tego co wiem to próbuje mu zaszczepić żyłkę kolejarską i wkurza go, że na tym zaj.....nym "SH" nie ma tak naprawdę co wnuczkowi pokazać aby go zachęcić.
Pozwoliłem sobie wyrwać z kontekstu kilka Twoich słów Marku, po to by łatwiej było nimi manipulować.

Wierzymy ze w zaciszu domowym buduje całkiem sporo, ale nie pokazuje tego, czemu.
Jest zagorzałym modelarzem, ja też jestem za gorzałym :)modelarzem i co z tego.
Nie wsiadamy na Niego to on jest permanentnie niezadowolony, gdyby pokazał swoje cuda, byłoby czym zachwycić inne dzieci, a wnuczek widząc dziadka budującego od razy zniszczyłby wszelkie atrybuty dzisiejszego zepsutego świata i rzucił się był na łono modelarstwa kolejowego, zwalanie na
SH nawet pieprzone, winy za otępienie cywilizacyjne swego wnuka to przesada.
Czyli wiek predysponuje do posiadania wiedzy i umiejętności wypowiadania się, to już teraz wiem czemu ze mnie taki mądrala, a słowa gładko mi płyną zwłaszcza na papierze lub ekranie, bo jestem stary, hura, wreszcie jakiś pozytyw, z faktu bycia wcześniej urodzonym.

Z całym szacunkiem Mareczku pitolisz jakby Cię krzywym kluczykiem nakręcili, ma ten Twój kolega wszystkie paluszki, niech sam daje głos, a także niech coś pokaże,zamiast snuć wizje równoległej rzeczywistości.

A czemu to swego wnuka nie zaprowadzi do siedziby najlepszego klubu w naszym mieście zwanego ŁKMK, nie zaszczepi mu bakcyle, bo łatwiej narzekać, co nie.

A zresztą znów się dałem wciągnąć w dysput, zamiast zachować siły na wkurzanie kolegów z klubu.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#25
Hm, toś się chłopcze wcześnie wyrwał, My jeszcze dogorywamy po pakowaniu makiety, a jeden nawet leczy całą prawą stronę, ciałka swego.:(
@Maslo Budynki na Staszewko ustawiaj a nie takie gołe dechy pokazujesz :D W całej sali tylko Ty?
A no bo w piątek mógłbym nie zdążyć, A jestem tylko ja sam, więc chciałem już zacząć dzisiaj, a w sumie to już wszystko gotowe - jutro tylko próba DCC i dzień zabawy ekstra w bonusie :) No jeszcze nikt nie dotarł poza mną. A budynki wolę jutro wyłożyć, jakoś nie miałem zaufania ich zostawiać :)
 
Ostatnio edytowane:

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
#28
Witajcie
Jestem z Poznania gdzie swoją siedzibę ma PZMK a także co roku odbywają się targi Hobby to niestety muszę Wam drodzy koledzy przyznać rację ze z roku na rok coraz to większa nędza panuje na targach. Wszystko to wina pazerności Targów Poznańskich które z imprezy hobby zrobili jarmark i zlot nawiedzonych przez gry młodocianych . Jak dla mnie błędem było podpięcie wielu imprez w tym jednej typowo komercyjnej i handlowej z naszym hobby .Dlatego z roku na rok widać jak Targi przestawiają zwrotnicę z Hobby na PGA . Teraz główna i największa kasa idzie właśnie na i z PGA i to właśnie pod PGA wszystko jest dostosowane włącznie z cenami za stoiska i reklamą .
Kto pamięta pierwsze targi ten wie ze tak nie było ,to my modelarze mieliśmy pierwszeństwo i tłumy były u nas .Chcę także napisać tu o roli PZMK a w zasadzie jej braku .Związek już z nazwy powinien związywać ,łączyć ale czy tak jest? Odpowiedz nasuwa się jedna -raczej nie .A świadczyć o tym może chociażby coraz to mniejsza liczba wystawiających się klubów, osób prywatnych a także ludzi chętnych do startowania w Mistrzostwach Polski Modeli Kolejowych .Zapewne wiele by było można jeszcze napisać na ten temat ale po co się denerwować .Najważniejsze jest nasze hobby i dobra zabawa. Tyle w temacie.Do zobaczenia na Hobby 2016
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#30
Dziś z Gawrylukiem byliśmy na polowaniu. Powstało kilka filmików krótkich. Przedstawię trzy: Najpierw Wjazd do Okunina, później wyjazd i manewry parowozu Ot1 w Czekanowie. Ae będzie w kawałkach, bo WiFi w hotelu jest tak mierne, że brak mi słów.

[DOUBLEPOST=1477077739,1477076372][/DOUBLEPOST]
 
Reakcje
4.111 416 99
#35
Tylko H0? o TT rumunie cisza?
Z tym Rumunem z MTB to ja już się pogubiłem. Jeden z kolegów w temacie Nowości PKP 2017 zamieścił zdjęcie zajawki, potem ktoś napisał że to TT, a teraz to ja już w końcu nie wiem, czy to zdjęcie wyżej to H0 czy TT.... ale jak popatrzeć na kolor w kabinie to może i H0 (ten w TT miał szarą)...
[DOUBLEPOST=1477143239][/DOUBLEPOST]
Rumun MTB (H0) ma być rzekomo do kupienia już w następnym miesiącu...
Skąd to info?
W końcu może się okazać że rumun zarówno w TT jak i w H0 wyjdą w jednym czasie :) Bywało już tak z modelami od MTB.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#37
Rozmawiałem z panem z MTB i to on powiedział, że model rumuna w H0 ukaże się w listopadzie !
Ten sam model w TT też będzie produkowany- o termin nie pytałem:(
Rumun sygnowany przez Leszka (Elvisa) na początku ukaże się z małymi lampami- potem już z "wiadrami"
Na stoisku Elvisa można było oglądać pierwszy odlew i podzespoły z których będzie składany
Elvis - rumun.jpg

Elvis.jpg części.jpg części 2.jpg części 3.jpg

I jeszcze "rumum " z MTB :)
MTB.jpg

MTB 2.jpg

A teraz coś co mnie urzekło:rolleyes: Miał być w planowym ruchu ,ale jak byłem to jeździł tabor z VI ep. Ale Łukasz zaprezentował mi do zdjęć na torze bocznym stacji Okunin swoją
"perełkę" ŁUKASZ DZIĘKUJĘ ZA SPECJALNE POKAZANIE MODELU !
Proszę popatrzeć model marzenie - na żywo jeszcze piękniejszy:love:
Pt47.jpg

Pt47-20.jpg

Pozdrawiam
Zbigniew
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#39
A jaki jest przewidywany koszt za Rumuna w H0?
Pt47 piękna...
Marcin nie pytałem...
Z drugiej strony wielu użytkowników nie majstruje przy niczym, tylko kupuje modele i stawia je na półce a jeździ np. na podłodze...
Michał zgadza się są też wśród nas kolekcjonerzy. Na potwierdzenie swoich i Twoich słów poniższe zdjęcie. Ktoś może powie modele jak modele.
Ale zbierane z pasją. Na tym zdjęciu (na 3 i 4 półce) prezentowany jest można powiedzieć skład unikatowy. Jest to rządowy skład pociągu Adolfa Hitlera !
Modele są własnością Krzysztofa Kubickiego z SKM Katowice -wielkiego pasjonata i kolekcjonera. Człowiek który nie tylko zbiera modele ,ale potrafi ciekawie i długo opowiadać o swoich zbiorach. Byłem świadkiem opowiadania właśnie o tym składzie osobom które o niego zapytały.
modele Krzyśka.jpg


A czy ktoś mógłby przybliżyć sprawę z modelem ze stoiska Elvisa? Kto jest producentem faktycznie itp. No bo chyba Elvis nie zabrał się za produkcję modeli ?:podstepny:
Ja myślę ,że wkrótce Leszek sam nam wszystko wyjaśni;)
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#40
model Rumuna w H0 od Elvisa w opcji z dzwiękiem ma kosztować okolo 900 pln...czyli cena rewelacyjna. sam model ma mieć poprawioną konstrukcję w porównaniu z wcześniejszą produkcją Tillig/Genvcm - między innymi nowy silnik.

co do Rumuna od MTB to zwracam uwagę na to iż ich model ma przedstawiać Rumuny z późniejszych wersji produkcyjnych, tych z wydłużoną ostoją (a ta Elvisa to wcześniejsza wersja z krótką ostoją). Więc to nie do końca konkurencyjny model.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki