• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Targi HOBBY 2016 - Poznań

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#1
W tym roku targi odbędą się w terminie 22-23.10

Czy ktoś z kolegów się wybiera ?

Ja raczej na pewno będę w sobotę, może też w niedzielę. Hotel mam już zarezerwowany. Jak zwykle Ikar. Zabieram ze sobą tzw.pociechę, będzie buszować po PGA. Co gorsza żona mi się wprosiła bo podobno nigdy w Poznaniu nie była. Trzeba będzie jej znaleźć jakieś zajęcie na sobotę bo kolejek to raczej oglądać nie będzie :)
 
OP
OP
Tempest

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#7
No to kilka zdjęć z Poznania

Najsampierw prawdziwa kolej, którą mogłem podziwiać idąc do hali targów

Poznan2016-01.jpg Poznan2016-02.jpg Poznan2016-03.jpg

Potem były różne takie tam, których zdjęć nie zamieszczam bo mi admin da bana, i na końcu hali kolej parkowa w skali około 1:10 (chyba tor 5 cali). Twarze osób, które załapały się na zdjęcia potraktowałem funkcją rozmywania w GIMPie, z tym że raz łysemu dorobiłem grzywkę a innym razem kudłatego ogoliłem i to nie zawsze konsekwentnie bo pojawiali się ci sami osobnicy na różnych zdjęciach ale skupmy się na modelach.

Poznan2016-04.jpg Poznan2016-05.jpg Poznan2016-06.jpg Poznan2016-07.jpg Poznan2016-08.jpg Poznan2016-09.jpg
i ostatnie zdjęcie
Poznan2016-10.jpg
Rozmawiałem przez chwilę z jednym z panów z obsługi i dowiedziałem się, że modele te mają napęd elektryczny. Napęd parowy to ogromne koszty, konieczność prowadzenia modelu przez kogoś z uprawnieniami na kocioł parowy, niemożność odpalenia tego w hali.

Czyli Live Steam is only a dream.

Że też zapomniałem zapytać jak i z czego ten dym jest generowany.

No i wszystkie modele były poustawiane na rolkach i cały czas "jeździły", co prawda w miejscu ale jednak.

Ciekawostka, waga takiego parowozu z tendrem to około 100 kg.
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#8
Co do zamazywania twarzy to uważam że jest to niepotrzebne. Osoba udająca się na targi modelarskie lub inną imprezę masową musi się liczyć z tym że ktoś może jej zrobić zdjęcie przy okazji fotografowania[ w tym przypadku taboru ] i wstawić je na przykład na naszym forum.
 
OP
OP
Tempest

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#9
Wiem o tym, chyba jest to nawet jakoś prawnie uregulowane, że kupując bilet na taką imprezę wyraża się automatycznie zgodę na publikację wizerunku czy jak to się nazywa.

Ale podczas zmniejszania zdjęć przypadkiem zauważyłem że mam zainstalowanego na kompie GIMPa - którego nigdy nie używałem - i ta opcja była dostępna w przyborniku więc postanowiłem się nią trochę pobawić. Miałem więc trochę uciechy wydłużając włosy tej pani siedzącej obok okręgu torów, czy też dorabiając niektórym zakola :)
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#10
Jak to zamazywanie twarzy głupio wygląda to można to zobaczyć na tym filmiku. Wzrok bardziej się skupia na tych kropkach niż na tym co jest pokazane, czyli taborze i modułach. Tak mimochodem to oglądając wykończenie tych modułów to bardzo dużo im brakuje do modułów wykonanych przez naszego kolegę Daniela Loko.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#11
Rzeczywiście skala 1:10 ,czyli bardzo niszowa ,tor nie 5" ale 144cm .
O takim rozstawie są dwie lub trzy kolejki parkowe w Europie i jedna w Anglii.
Tak, że za bardzo sobie nie pojeżdżą ,no chyba że we własnym ogródku :)
A co do napędu parowego to nie koszty tu są barierą ,ale przepisy UDT .
Po prostu nikomu do głowy nie przyszło, że i u nas grono fascynatów zapragnie pobawić się w taki sposób .
 

Podobne wątki