• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Targi Gra i Zabawa – Wystawa makiety modułowej

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#1
W dniach 16 - 17 listopada 2013 roku na terenie centrum wystawienniczo-kongresowego AmberExpo w Gdańsku odbyła się 2 edycja targów pod tytułem "Gra i Zabawa", w których prezentowana była część makiety modułowej przygotowana przez członków Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Dwudniową atrakcją dla dzieci od lat 6 był udział w prezentacji "Zostań maszynistą", w ramach której najmłodsi mieli możliwość kierowania ruchem miniaturowego pojazdu szynowego. Na koniec śmiałkowie otrzymali stosowny dyplom - "certyfikat" potwierdzający zdobycie umiejętności maszynisty. Poniżej kilka zdjęć z wystawy.
 

Załączniki

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#2
Również grupa PMM H0 (Polska Makieta Modułowa) na czele z panem Leszkiem Lewińskim zaprezentowała swoją makietę prezentacyjną w nowej odsłonie.
 

Załączniki

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#3
Dzieci miały nie lada frajdę z prowadzenia pociągów, którą kończyło wydanie specjalnego certyfikatu.
 

Załączniki

Lechu

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#5
Na zdjęciu nr.3074 jpg widać,że za niski był ten płotek.
A tak na poważnie gratulacje dla Tych co wymyślili taką balustradę.
Wstyd Panowie żal mi Was.....
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#6
Na zdjęciu nr.3074 jpg widać,że za niski był ten płotek.
A tak na poważnie gratulacje dla Tych co wymyślili taką balustradę.
Wstyd Panowie żal mi Was.....
Płotek był zamontowany przez obsługę targów, więc to raczej im pogratuluj. A rodzice tych najmniejszych jak chcieli to wzięli je na ręce i widoczność była doskonała.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#8
A tak na poważnie gratulacje dla Tych co wymyślili taką balustradę. Wstyd Panowie żal mi Was.....
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale do końca nie masz racji. Oddalenie makiety, którą robi się wiele miesięcy jest wskazane, ze względu na olbrzymią ciekawość zwiedzających. Nie raz byłem świadkiem jak nawet starsze osoby ręcznie sprawdzały czy na makiecie rośnie prawdziwa trawa i czy drzewa mają prawdziwe liście, o dzieciach nie wspomnę.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#9
Czy ludzie nie narzekali, że makiety są w zbyt dużej odległości od barierek?
Tak jak napisał DarekW, oddalenie makiety jest wskazane od publiczności mniej więcej na odległość długości ręki dorosłej osoby +- 10 cm. Ja natomiast byłem świadkiem jak niejeden telefon komórkowy leżał na trawie w celu zrobienia "wyjątkowego" zdjęcia. Niestety, ostrzeżenia pisemne typu "Prosimy nie dotykać makiety" nie działają.
 

Lechu

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#11
Dlatego powinno być za szybą pancerną i oddalone 2 metry.
To takie polskie nie dasię i koniec.
To jest najlepsza promocja hobby.
Panowie dobrze,że krytykujecie mój wpis,
ale ogromna prośba nie na priva ja nie mam czasu tego
czytac.
 
Ostatnio edytowane:

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#12
Lechu wpakuj klikaset/kilka tysięcy złotych oraz kilkadziesiąt/set godzin w zmontowanie, wykończenie, spatynowanie, zamontowanie filigranowych smaczków na makiecie typu pędnie, naprężacze, latarnie, semafory, ogrodzenia, słupy, znaki itd i potem patrz jak ci drobne rączki niczym nie skrępowanych dzieci zmiatają to wszystko z makiety jednym ruchem przy pełnej aprobacie zachwyconych rodziców, spieprzających potem przed odpowiedzialnością w tłum, jak tylko uprzejmie poprosisz na przykład o zwrot kasy za właśnie połamany semafor Viesmanna za ktory nie tak dawno zapłaciłeś 150 zeta. (to ostatnie akurat z życia na moim własnym przykładzie)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#13
Tia, stoisz przy module i widzisz jak widz opiera sie łokciem na moście celem zrobienia zdjęcia.
http://www.pbase.com/misiek_m/image/146557374
Barierka na moście poszła w <partia polityczna>du.
Bezcenne.
:devil:

Rozumiem doskonale ustawienie tych barierek.
W H0 modele większe, z dalekia widać ;) Gorzej w tych mniejszych wielkościach.
Wszelkim teoretykom stanowczo mówimy NIE!
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#19
No faktycznie, po wyjeździe z tunelu drzwi się zamykają. Ale ta figurka się nie rusza, drzwi same się zamykają. Fajne!
 

Podobne wątki