• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta tanie zamienniki

OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#21
Po pierwszej fali hejtu oświadczam ze nie miałem zamiaru wszcząć gówno burzy tylko po prostu z ciekawości się pytam o inne drogi bo na pewno jest ich wiele. Wiem z doświadczenia życiowego gdy ktoś zacznie od podstaw a potem wprowadzi bardziej profesjonalne metody to efekt będzie na pewno lepszy niż od razu nakupić gotowych krzaczków i drzewek. Ciekawość pierwszym stopniem do .... hejtu? Jak uważacie (na pewno macie racje) że robić samemu to wszystko to się nie opłaca/ wychodzi gorzej to wystarczyło powiedzieć że 10 lat temu robiono tak i tak a dziś tak i tak. Porównaj efekty. Merytoryczna odpowiedz i wzbogacanie naszego forum rzeczową rozmową. Pozdrawiam gorąco. Nie mogę się doczekać soboty żeby zobaczyć pierwsza wystawę :)
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#23
Po prostu są rzeczy które lepiej kupić gotowe (szuter, trawa elektrostatyczna) niż wynajdywać koło od nowa. Z drzewkami/roślinnością jest różnie: można kupić badziewie za kilka złotych lub ładne drzewka za kilkadziesiąt złotych - lub zrobić je samemu, co przy odrobinie wprawy daje naprawdę dobre efekty, ale zajmuje dużo czasu. W końcu kupne, droższe drzewka też robi się ręcznie ;)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#25
Szuter można zrobić z....szutru,pozbierać na torach a potem pracowicie rozdrobnić np zawinąć w szmatkę i tłuc młotkiem
albo w starym moździerzu,następnie przesiać do odpowiedniej granulacji ,zabarwić i gotowe;).
 

Maślak

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#29
Chociaż temat stary to jednak odświeżę go bo niedawno miałem ten sam problem. Zniechęcony ceną podsypek, szutrów i barwników sklepowych przypadkiem znalazłem zamiennik szutru w ... kuchni. Okazała się nim kasza jęczmienna drobna. Rozsypuję cienką warstwę kaszy na blachę i traktuję ją farbą w sprayu. Po wyschnięciu kaszę przegarniam i znowu barwię i robię tak kilka razy dopóki nie nabierze ona jednolitej barwy. Dobre efekty daje kolor "tlenek żelaza" czyli zwykłej rdzy. Żeby nie było monotonnie kaszę barwię w proporcjach 3 części brązu/czerwieni na 1 część ciemnoszarego.
 

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
#30
Co sądzicie o "trawie" czy też "piasku" z gazetki "Kolejka elektryczna" nie oglądałem ich w czasie gdy były dostępne w sklepach a być może dostępna będzie na tzw "taniej prasie"(mój dostawca ma obiecaną dostawę około piątku) za nie wielkie pieniądze
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
#31
Kiedyś w swojej RocoAlpinline zastosowałem piach do piasecznic od pociągu w 1 :1 ( w 0m było ok) i pigment do farb dodany do wikolu. Tor wyszedł całkiem całkiem.

Pozdrawiam,...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#32
Chociaż temat stary to jednak odświeżę go bo niedawno miałem ten sam problem. Zniechęcony ceną podsypek, szutrów i barwników sklepowych przypadkiem znalazłem zamiennik szutru w ... kuchni. Okazała się nim kasza jęczmienna drobna. Rozsypuję cienką warstwę kaszy na blachę i traktuję ją farbą w sprayu. Po wyschnięciu kaszę przegarniam i znowu barwię i robię tak kilka razy dopóki nie nabierze ona jednolitej barwy. Dobre efekty daje kolor "tlenek żelaza" czyli zwykłej rdzy. Żeby nie było monotonnie kaszę barwię w proporcjach 3 części brązu/czerwieni na 1 część ciemnoszarego.
Hmmm... A nic ci tej kaszy nie zje z makiety? Robaczki nie przyjdą?
Rzućcie okiem na ozdobne posypki w pepco. 200ml za 6-7 zł. Różne gradacje, czasem nawet bardzo drobne uda się kupić
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
196 9 0
#33
Witam

Ja używam posypki papowej. Ok. 40 zł/15kg. Potem przesiewam przez sitko, aby grubsze frakcje odrzucić. Odzysk 10-15%. Resztę wywalam. Kłopot jest tylko taki, że nie mogę znaleźć brązowej. Używam szarej, którą częściowo barwię. Taniej chyba być nie może za bazaltową posypkę.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#34
Witam

Ja używam posypki papowej. Ok. 40 zł/15kg. Potem przesiewam przez sitko, aby grubsze frakcje odrzucić. Odzysk 10-15%. Resztę wywalam. Kłopot jest tylko taki, że nie mogę znaleźć brązowej. Używam szarej, którą częściowo barwię. Taniej chyba być nie może za bazaltową posypkę.
też używam posypki do papy, mam kolor rdzawy, wiadro 15 kg, potykam się o nie... prawda jest taka, że nie chce mi się tego przesiewać...
 

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#38
A moza cala radocha w tym ze cos sie samemu zrobilo, i nie musi wygladac super extra. Np wyczytalem ze rdze samemu sobie mozna ebrac z bocznicy przemielic w mikserze i wyglada niezle, ktos inny mielil prawdziwy mech , tylko trzeba czyms zalac bo moze gnic :p . Autor pewnie mial to na mysli :)
 

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#39

Podobne wątki